Ölümsüzlük 90 yıl sonra

Sponsorlu Bağlantılar

nokia_belle

nokia_belle

Üye

O konuda bilgiliysen bir kaç şey sormak istiyorum dikkatimi çekti geçenlerde bu konu.

*Daha önce dondurulan ve bir kaç yıl sonra uyandırılan insan var mı hiç ?
*Varsa bu insanlarda fiziki herhangi bir kayıp yaşanıyor mu ? Ya da uyum problemlerinden ortaya çıkan psikolojik etkenler v.s Çünkü kendini dondurup bir kaç yıl sonra uyanmak çok büyük bir olay.Her şey, herkes değişmiş olacak belkide yakınların ölmüş olacak.Bedensel olarak olmasa bile psikolojik olarak hayata ara vermenin zor olacağını düşünüyorum ben :hmmm

Bu zamana kadar uyandırılan olmamış ama kurulan merkezlerde giderek sayı artıyor sadece,yeniden çözüleceği gün'ü bekliyorlar
Ama onunla ilgili detaylar buldum;
[h=1]Buz içinde 230 ölü dirilmeyi bekliyor…[/h]

Tüm dan 230 cansız , içi sıvı nitrojen dolu büyük metal silindirler içerisinde, eksi 196 derecede, tıbbın ilerleyip kendilerini yeniden dirilteceği günü bekliyor. 'den ise 1 kişi var...
ABD'de Oakland City'de yaşayan 71 yaşındaki psikiyatr Dr. Eugene Donovan, yakalandığı yemek borusu kanserinden kurtulamayacağı kesinleşince dondurulmaya karar verdi. Zaten hep süzlük peşinde olan, hayalci biriydi.
Eugene'in 10 Mart 1989'da Eugene iyice zayıf düşmüş, durumu daha da ağırlaşmıştı. Artık ölmeye hazırdı. Hatta hâlâ yaşadığına öfkeleniyordu. Sonunda 21 Mart 1989 sabahı öldü. Hemen işlemlere başlandı. Kanı lardan boşaltıldı. Ardından damarlar basınçlı steril suyla temizlendi. Eugene yalnızca başının dondurulmasını isteyenlerdendi.
O, bir gün tek bir den bir ın yaratılacağına, bilimin bu kadar ilerleyeceğine inanıyordu. Operasyonun en önemli aşaması nöroizolasyon aşamasıydı. Eugene'i hedefe götürecek olan bu aşamaydı. i ise geri gönderilip yakıldı.
Dünyada dondurulan ilk kişi 73 yaşında akciğer kanserinden ölen Amerikalı psikolog James Bedford'dı. Dr. Paul Segal'in 1992'de American Cryonics Society'nin sponsorluğunda California Oniversitesi'nde yaptığı şu meşhur deney bazı gerçekleri ortaya çıkarmıştı.
Dr. Segal, beagle cinsi sevimli köpeği Miles'ı dondurup tekrar diriltmeyi başarmış ve bu deney cryonicsist bilim insanları için o günden beri büyük bir ispat olarak sayılıyor. Miles kanı çekildikten sonra dondurularak öldürülmüş, 70 dakikalık ölümün ardından kanı tekrar damarlarına enjekte edilerek oda sıcaklığına geri getirilmişti.
Üç buçuk yaşındaki köpek hayata geri döndüğünde tüm karakteristik özelliklerini olduğu gibi taşıyordu, alışkanlıkları ve huyları değişmemişti. Bu, dondurulan insanların bir gün yeniden canlandırıldığında hafızalarının yerinde olacağına ispat olarak gösteriliyor.
İnsan bedeni, önlem alınmadan dondurulursa kristalleri hücrelerin çevresini sarıyor ve su kaybına sebep oluyor. Gerilen hücre zarı yırtılıyor ve hücre parçalanıyor. Bunu engellemek için gliserol gibi donmayan kimyasallar kullanılıyor.
Ölü beden önce buz kalıplarıyla soğutuluyor ve göğüs kafesi açılarak vücuttaki kan damarlardan çekiliyor. Yerine eksi 50 derecede gliserol enjekte ediliyor. Vücuda yayılımı sağlanan solüsyon vücut ısısının da eksi 50 dereceye düşmesini sağlıyor.
Tüm bedeni dondurmanın bedeli 150 bin, yalnızca başı dondurmanın bedeli ise 80 bin dolar. Ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Önce bir hayat sigortası yaptırıyorsunuz. Sigortanızın primlerini ölene dek düzenli olarak ödüyorsunuz.
Ölümünüzden sonra kalacak olan toplu para yakınlarınıza ödenmiyor, bir miktarıyla dondurulma masrafları karşılanıyor. Geri kalanı ise faiziyle birlikte yeniden hayata döneceğiniz, yani buzların çözüleceği güne kadar sizin adınıza biriktiriliyor. Türkiye'den giden Güner Kuban, bu uygulamayı "Artık kefenin de cebi var" diyerek özetliyor.
Anlaşma imzaladığınız firma size bir bilezik ya da kolye veriyor. İçinde, beklenmedik bir şekilde ve yerde ölürseniz sizi bulanların nereye başvuracağı yazılı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Anladım yinede çok riskli değil mi ya :D O esnada farkedilemeyen bir yan etkisi v.s olabilir durumun.Deney amaçlı 5-6 yıllık dondurmalar yapmışlardır herhalde yoksa hem dondurulacak kişi hemde donduracak kurum için çok büyük bir risk bu :hmmm Sorunsuz olduğu kesinleşsin eş dost kalmazsa çevremde bende kendimi dondururum :ehe

• Beğen
Tepkiler: nokia_belle
nokia_belle

nokia_belle

Üye
Anladım yinede çok riskli değil mi ya :D O esnada farkedilemeyen bir yan etkisi v.s olabilir durumun.Deney amaçlı 5-6 yıllık dondurmalar yapmışlardır herhalde yoksa hem dondurulacak kişi hemde donduracak kurum için çok büyük bir risk bu :hmmm Sorunsuz olduğu kesinleşsin eş dost kalmazsa çevremde bende kendimi dondururum :ehe
Yani olabilir aslında ama daha halen sıvı nitrojen içinde insanlar duruyor tabi bir yönden güzel,hayata öldüğünüz günden ve olayları unutmadan yaşamaya devam ediceksiniz,dondurulduktan sonra zaten kişi canlanırsa ücretini faiziyle alırız diyorlar
Zaten tek kişi bile iyi bir para olduğundan acaba ailecek gidilce aile indirimi falan yaparlar mı yada 2. getirilen kişiye indirim falan
Malzeme çıkar aslında o yönden,2.ye de indirim isteriz falan dirilen günde hayati fonksiyonlar normale dönüp o günü hatırlamak
Bilmiyorum ama biraz ağır gelir bir insana,sanki 1 gün uyumuş gibi olacağından olanı biteni bilmeyecek

Ramatata

Ramatata

Üye
Tıp ilerledi mi o kadar ben bilim kurgu filimlerin de var sanırdim dondurma vs :)

mqeen

mqeen

Üye
Ölümsüzlük derken bedenen değil kişinin beyin fonksiyonlarının bi kısmının çalışması. Kisi zaten bedenen ölecektir sadece ölmeden beynin dondurulması hedefleniyor. Bu projenin içinde ünlü fizikçi Stephan Hawking de var ve onun hafızasında bulunan bilgilerin başka bir yere depolanması öngörülüyor.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Tıp ilerledi mi o kadar ben bilim kurgu filimlerin de var sanırdim dondurma vs :)

89'da başlangıcı yapıldı hatta hepinizin bildiği şu dondurulup seneler sonra buz'u çözülüp hayata devam eden adamın filmi vardı

Lenneth

Üye
Adamlar ölümsüzlüğe ulaşmak için proje üretmeye çalışıyorlar, doğru yada yanlış. Biri yazmış o zaman kıyamet nası kopacak :ehe

Bu millete matbaanın bile yüzyıllar sonra gelmesine şaşmamalı.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları

KırcalıHolding

Üye
insan ruhu zaten sonsuz...ama her maddenin sonu vardır...

Turan

Turan

Üye
1226 enayi araniyor :-)

-efşan

-efşan

Üye
Adamlar ölümsüzlüğe ulaşmak için proje üretmeye çalışıyorlar, doğru yada yanlış. Biri yazmış o zaman kıyamet nası kopacak :ehe

Bu millete matbaanın bile yüzyıllar sonra gelmesine şaşmamalı.

Matbaa ne alaka? Abartmayın yahu.

Invoke

Invoke

Üye
Bilimsel bir konuya ne güzel de bilimsel cevaplar verilmiş. ..
Yahu adamlar müslüman mı demiyor kimse. Yahut bir dine mensup mu?
Ölüm size göre hoş, size göre başlangıç ahali.

Fark etmez ki . Doğruları yazdık işte :)

bboyQ7

bboyQ7

Üye
Benim dedem Motorları söküp tekrar toplarmış seneler önce.Eğer 50 yıl daha yaşasaydı Süper Sepetli Motoru icat edip uzaya gidecekti . Kader işte naparsın

- - - Eklendi - - -

Benim dedem Motorları söküp tekrar toplarmış seneler önce.Eğer 50 yıl daha yaşasaydı Süper Sepetli Motoru icat edip uzaya gidecekti . Kader işte naparsın

reaurora

reaurora

Üye
Çaresizce çırpınıyorlar.

marist

marist

Üye
Böyle bir dünyada ölümsüz olmak isteyenlerin aklından şüphe ederim.

Aynen öyle ölümsüz olunca ne olacak hersey güzel mi olacak. Ölümsüzlük diye bişey olsaydı dünyanın dengesi bozulurdu.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Bilimsel olan ölümsüzlük arayışları,hastalıkların önüne geçebilme yönünde zaten tıbben hayatına son gelecek insanların son çağresi olarakta biliniyor dondurulma yöntemi ama ölümsüzlük yolunda hastalıklarda olacağından tedavi etme başlıca kanser vakalarını bitirme yönlerinde çalışıyorlar ameliyat edilmeden,biyonik hastalığı tedavi eden böcekler için uğraşıyorlar. Ağız yoluyla alınıp vucudunuzda sorunlu bölgeyi tedavi edicek.
Yaşlanmanın verdiği deri sarkmaları,yaşlılıkla gelen göz bozuklukları vs onunda çağreleri için uğraşıyorlar.
Gelelim diğer konu olan sanal yaşam,ölmenizden önce verileriniz toplanıyor davranış biçimleriniz hareketleriniz dijital ortama aktarıp sanki halen yaşıyormuşsunuz gibi bir his uyandırıyor,tabi bu bile başlangıç aşamalarında daha çok katledeceği uzun bir yol var.
Buna benzer sanal sevgili falan üretildi,sizi kıskanan resimlerinize yorum bile yapan sanal bir profil ve kişilik

foreverthe

foreverthe

Üye
Bilimsel olan ölümsüzlük arayışları,hastalıkların önüne geçebilme yönünde zaten tıbben hayatına son gelecek insanların son çağresi olarakta biliniyor dondurulma yöntemi ama ölümsüzlük yolunda hastalıklarda olacağından tedavi etme başlıca kanser vakalarını bitirme yönlerinde çalışıyorlar ameliyat edilmeden,biyonik hastalığı tedavi eden böcekler için uğraşıyorlar. Ağız yoluyla alınıp vucudunuzda sorunlu bölgeyi tedavi edicek.
Yaşlanmanın verdiği deri sarkmaları,yaşlılıkla gelen göz bozuklukları vs onunda çağreleri için uğraşıyorlar.
Gelelim diğer konu olan sanal yaşam,ölmenizden önce verileriniz toplanıyor davranış biçimleriniz hareketleriniz dijital ortama aktarıp sanki halen yaşıyormuşsunuz gibi bir his uyandırıyor,tabi bu bile başlangıç aşamalarında daha çok katledeceği uzun bir yol var.
Buna benzer sanal sevgili falan üretildi,sizi kıskanan resimlerinize yorum bile yapan sanal bir profil ve kişilik

Ölümsüzlüğü boşver de bir tane sanal sevgili varsa alabilirim :ehe

Üst Alt