Ölüm anında yaşananlar +16

Sponsorlu Bağlantılar

red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
Ölüm anında yaşananlar +16
ASILMA

Yağlı urganla asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç, boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkûmlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı belirlendi.

BASINÇ KAYBI

Ani basınç kayıplarından kurtulanlar, göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı yaşanıyor.

KAFA KOPMASI

Uzmanlara göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

BOĞULMA

Kişi ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölüyor.

YÜKSEKTEN DÜŞME

ABD'deki Golden Gate Köprüsü'nden atlayan 100 kurbanın, akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu öldü ortaya çıktı.

ELEKTRİĞE KAPILMA

Elektrik akımına kapılma, kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkûmların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor.

KALP KRİZİ

En çok rastlanan olay, kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısı. Kalbin normal ritminin bozulması, kalp atışlarını durduruyor. Bilinç kapanıyor ve ölüm gerçekleşiyor.

KAN KAYBI

1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz, susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

ZEHİRLİ İĞNE

ABD'de idamlarda kullanılan yöntem, doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor.

YANMA

Yanıklar, çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
KAFA KOPMASI

Uzmanlara göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

Paylaşım için teşekkürler...

Bu arada bir anekdot; Fransa'da günün ilk saatlerinde giyotine gitmek büyük bir ayrıcalıktı zira günde binlerce kafa kopartan giyotinler bir süre sonra köreliyordu. Bu da bir vuruşta kişinin kafasının kopmamasına neden oluyor, bıçak tekrar yukarı çekilerek işlem bir kaç kere yineleniyordu... Gece ise bileylenerek sabaha hazırlanıyordu...

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
Paylaşım için teşekkürler...

Bu arada bir anekdot; Fransa'da günün ilk saatlerinde giyotine gitmek büyük bir ayrıcalıktı zira günde binlerce kafa kopartan giyotinler bir süre sonra köreliyordu. Bu da bir vuruşta kişinin kafasının kopmamasına neden oluyor, bıçak tekrar yukarı çekilerek işlem bir kaç kere yineleniyordu... Gece ise bileylenerek sabaha hazırlanıyordu...

hepiniz cani oldunuz...korkutmayın insanı ya:):):):)

ufukta çin işkenceleriyle baydı içimizi....yapmayın ya..:P

CEREN

CEREN

Üye
içime fenalık geldi bu neyaw iğrenç
ama saol yınede öğrenmiş oldum..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
yok bide kesseydiniz...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Keserim he! :destere:

Pure Life

Pure Life

Üye
ondan demekki kurban bayramlarında koyunların kafaları koptugunda hala hareket edebiliyorlar

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
KAFA KOPMASI

Birdenbire Kopması İyi Ama Irak'taki ManzaraLar Gibi Yavaş Yavaş KesiyorLarsa Kötü.. :huhu:

YANMA

Yanıklar, çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

En Korkunç öLüm Nedeni oLsa Gerek.. Allah Tren Kazası Vermesin Di mi Ama? (Aminn) :pro:

PayLaşım İçin TeşekkürLer.. GüzeL Konu BuLmuşsun.. ;)

@slantürk

@slantürk

Üye
güzelmiş

Anıl Umut

Emekli Yönetici
YANMA

en kötüsü bu yaa

mAd_girL

mAd_girL

Üye
KAFA KOPMASI

Uzmanlara göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu

kimsenin bu durumda mimiklerini görmek istemezdim :s kötü bi durum!

*esra_r*

Üye
bana fikir verdi ... paylaşım için sağolun ;)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Sonuçta bakarsanız hemen hepsi 5-10 saniyelik acılar... Mesela denize düşüyorsunuz, aman nefesi nasıl alsam, yılan yok mu sarılayım, gittim mi gitmedim mi derken hoop, atta... Yanma desen zaten o da birkaç saniyelik acı sonra sinir uçları yanıyor zaten bir şey hissetmiyorsun... Asılma desen ona keza...
Ölüm anı dediğin anlık bir şey işte. Asıl acı dolu olan yaşamak sanki! Yok ev kirasını nerden bulacağım, alttan dersi veremedim babam dövecek, kocam pataklayacak, patron kızacak, ayın sonu nasıl gelecek, merve beni terketti, töre şöyle emretti... Bir de hastalık boyutu var, romatizması, körlüğü, fıtığı, kanseri... Öööf... Ben yazarken sıkıldım.

CEREN

CEREN

Üye
sen denedın galıba
yaşamış gibi anlatıyonda denız felan

xkadir61

xkadir61

Üye
allah, cümlemize ölüm'ün en hayırlısını nasip etsin.:sukur:

CEREN

CEREN

Üye
amin herşeyın hayırlısını nasip etsin ben mesela uyurken ölmek isterım

mservank

mservank

Üye
Amin.

xkadir61

xkadir61

Üye
eniyi ölüm şekli allah yolunda ölmektir. gerisi yalan, önemli olan ölüm anında çekilen acı değil. onun sonrası. allah yolunda ölmeyi isteyin, onun yolunda ölenler şehit olur.