okullarda kılık kıyafet ?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce ne olmalı?

• evet bence de serbest olmalı

Kullanılan: 14 51.9%
  • hayır serbest olmamalı

Kullanılan: 13 48.1%

• Kullanılan toplam oy
    27
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ahmetsaid

ahmetsaid

Üye
    Konu Sahibi
okullarda kılık kıyafet ?
arkadaşlar bildiğiniz gibi şu aralar milli eğitimin resmi sitesinde kılık kıyafetle ilgili bi anket var.kıyafetler serbest mi olmalı yoksa üniformaya devam mı? ben bu konuda bir de sizin düşüncelerinizi almak istedim.
bana kalırsa serbest olmamalı, okulda okuyan herkesin maddi durumu aynı değil.kimileri her gün başka şeyler giyer kimilerinin yeni kıyafet alcak parası yoktur.böyle bi durumda öğrenciler zor durumlara düşebilir.buda hoş bi durum değil.

• Beğen
Tepkiler: minoo

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
serbest olmamalı

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Kılık kıyafet bir nebze, saç sakal kısalığı ve ceket zorunluluğu kalkmalı ...
Sonuçta bunlar okumuyor, öğrenci okuyor...
Her sabah çekiyor müdür yardımcısı bizi ama nafile, giymeyeceğim kardeşim, saçımı da kestirmeyeceğim, sakalımı da !
Insanları sıkıştırmayı ve sıkı yönetimi çok seviyor olabilirler ama biz sadece öğrenciyiz ve bu tip bir kılık kıyafet sorunumuz olmamalı ...
Kısıtlama çok kötü bir yaklaşım, kısıtlı olanı daha çok yapmak isteriz :)

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Sabah kalkarım pantolonumu-gömleğimi giyerim,çıkarım evden.Sakalıma da saçıma da,Kılığıma da kimse karışmaz karışamaz.

ahmetsaid

ahmetsaid

Üye
    Konu Sahibi
Kılık kıyafet bir nebze, saç sakal kısalığı ve ceket zorunluluğu kalkmalı ...
Sonuçta bunlar okumuyor, öğrenci okuyor...
Her sabah çekiyor müdür yardımcısı bizi ama nafile, giymeyeceğim kardeşim, saçımı da kestirmeyeceğim, sakalımı da !
Insanları sıkıştırmayı ve sıkı yönetimi çok seviyor olabilirler ama biz sadece öğrenciyiz ve bu tip bir kılık kıyafet sorunumuz olmamalı ...
Kısıtlama çok kötü bir yaklaşım, kısıtlı olanı daha çok yapmak isteriz :)
buna bnde katılıyorum istediğim ceketi giyerim illa okulun ceketimi olmalı zaten kravat takıyoruz.:off:

DoRM

DoRM

Üye
eğer serbest olursa okulda giymelik en fazla 2 kıyafetim olr muhtemelen onlarda gömlek den daha rahat olur iyi olur
kız arkdaşlar hakkında pek öyle söyleyemicem her sabah uğraşırlar ama kız olmadıma göre iyi bişi serbest olmak

zehircbbb

zehircbbb

Üye
ßencede serbest olsun kasmaya gerek yok be abi..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Kılık - kıyafetin serbest olmasına karşıyım. Takım elbise olmalı. Ama renkleri zevkli kişilerce seçilmesi koşuluyla tabii. Zira ben lacivert pantolon - civciv sarısı gömlek - lacivert kravat - sarı lacivert kazak ve üzerinde ince yeşil-kırmızı çizgileri de olan gri, kareli bir ceketle dolaştım 7 sene!.. Tamam Fenerbahçeliyim, iyi güzel ama o gri ceket neydi yahu :s

Takım elbisenin ötesinde saç ve sakal traşına ise çok dikkat edilmeli okul yönetimince ve bu kural etkin bir şekilde uygulanarak kurala uymayanlar disipline sevk edilmeli, ısrar etmeleri halinde okuldan uzaklaştırılmalılar, hatta atılmalılar.

Eğitim ile öğretim farklı kavramlardır. Üniversitede öğretim yapılır. Bu nedenle oldukça özgür bir ortamdır. Ben istersem derse girmem, istersem yarısında girerim, istersem saçlarımı yere kadar uzatırım istersem tırnaklarım çapa gibi dolaşırım, giderim bahçede sigaramı içerim hatta bira sokar bahçede alem yaparım, kız arkadaşımla derste bile öpüşürüm; zaten festival yapılır bahçede bazen, konser olur vs...

Ama üniversite öncesi, kişilerin eğitim süreci ön plandadır. "Kıyafet değil ben okuyorum" mantığı öğretim temelli üniversite ortamında geçerlidir, ilkolul-ortaokul-lise döneminde geçerli değildir.
Okul kişilerin gelişim çağlarında onlara hayatları boyunca içinde olacakları disipline alıştıran bir yerdir. Ağaç yaşken eğiliyor. O çocuk saçını-sakalını kesmeye daha lisede alışmazsa hayatı boyunca alışamaz. İş hayatında yaşayacağı zorluğu tahmin bile edemezsiniz.
Üniversite öncesi okulda tırnağınıza da karışırlar saçınıza da. Liseye sakalla gelen öğrenciyi ben müdür olsam 1 dakika tutmam. Ne yazık ki şu anki müdürler çok gevşek davranıyorlar. Bizim zamanımızda bir öğrencinin çıkıp da sakalıma kimse karışamaz demesi "düşünülemezdi" bile. Keşke olmasa demek başka kimse karışamaz demek başka... Atarsın karışamaz diyen 2-3 adamı okuldan bak bakalım nasıl kesiliyor o sakallar saçlar. Asiliğin, başkaldırının, isyanın moda yapıldığı, özendirildiği, "matah" edildiği bir nesil pompalanıyor. Çok yazık...

minoo

minoo

Üye
serbest olmasın.öqrenci kndini kıyafetnden belli etmeli.disiplin dye bşi var.bn karşıyım sivile.

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
sadece saç-sakal serbest olsun. bide sigara, içki felan...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
serbest olmasın.öqrenci kndini kıyafetnden belli etmeli.disiplin dye bşi var.bn karşıyım sivile.

bende öğrenciyim ve katılıyorum. Hatta o kadar çok saygısızlık varki dayak bile olabilir bence.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
Kılık kıyafet olmadığında zengin olanlar pahalı elbiseler giyerken fakir olanlar "Benimde nike'ım olsa, benim de puma'm olsa... Anne bana niye almıyorsunuz? bizde niye yok?" diyecek. Bence kılık kıyafet serbestliği olmamalı.

Eykul

Eykul

Üye
Bizde o markalarla savasmiyorlardi :D

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
sivil olsun tabi. Sakal da abartili olmayacak sekilde serbest olmali.

gerci benim icin far etmiyor. Okula siyah gomlek siyah pantolon ve oldukca uzun saclarimla gidebiliyorum :ehe

DDorlion

DDorlion

Üye
serbest olması hayalim :D :D

Eykul

Eykul

Üye

ama saygısızlık son haddinde görünce benim bile sinirim bozuluyor o derece.

Her yerde saygisizlik var her yerde dayaginla mi geleceksin???!!!

Benin icin onemi yok ben formasiz alistim... Ama esitlik icin forma olmali ne diyelim... Biraz ozgurlugu kisitlasasa durumu olmayanlar icin iyidir...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Her yerde saygisizlik var her yerde dayaginla mi geleceksin???!!!

Benin icin onemi yok ben formasiz alistim... Ama esitlik icin forma olmali ne diyelim... Biraz ozgurlugu kisitlasasa durumu olmayanlar icin iyidir...

eskiden dayak vardı, saygısızlık yoktu. yani evet her yere dayakla girilebilir.

m542tf

m542tf

Üye
Kılık - kıyafetin serbest olmasına karşıyım. Takım elbise olmalı. Ama renkleri zevkli kişilerce seçilmesi koşuluyla tabii. Zira ben lacivert pantolon - civciv sarısı gömlek - lacivert kravat - sarı lacivert kazak ve üzerinde ince yeşil-kırmızı çizgileri de olan gri, kareli bir ceketle dolaştım 7 sene!.. Tamam Fenerbahçeliyim, iyi güzel ama o gri ceket neydi yahu :s

Takım elbisenin ötesinde saç ve sakal traşına ise çok dikkat edilmeli okul yönetimince ve bu kural etkin bir şekilde uygulanarak kurala uymayanlar disipline sevk edilmeli, ısrar etmeleri halinde okuldan uzaklaştırılmalılar, hatta atılmalılar.

Eğitim ile öğretim farklı kavramlardır. Üniversitede öğretim yapılır. Bu nedenle oldukça özgür bir ortamdır. Ben istersem derse girmem, istersem yarısında girerim, istersem saçlarımı yere kadar uzatırım istersem tırnaklarım çapa gibi dolaşırım, giderim bahçede sigaramı içerim hatta bira sokar bahçede alem yaparım, kız arkadaşımla derste bile öpüşürüm; zaten festival yapılır bahçede bazen, konser olur vs...

Ama üniversite öncesi, kişilerin eğitim süreci ön plandadır. "Kıyafet değil ben okuyorum" mantığı öğretim temelli üniversite ortamında geçerlidir, ilkolul-ortaokul-lise döneminde geçerli değildir.
Okul kişilerin gelişim çağlarında onlara hayatları boyunca içinde olacakları disipline alıştıran bir yerdir. Ağaç yaşken eğiliyor. O çocuk saçını-sakalını kesmeye daha lisede alışmazsa hayatı boyunca alışamaz. İş hayatında yaşayacağı zorluğu tahmin bile edemezsiniz.
Üniversite öncesi okulda tırnağınıza da karışırlar saçınıza da. Liseye sakalla gelen öğrenciyi ben müdür olsam 1 dakika tutmam. Ne yazık ki şu anki müdürler çok gevşek davranıyorlar. Bizim zamanımızda bir öğrencinin çıkıp da sakalıma kimse karışamaz demesi "düşünülemezdi" bile. Keşke olmasa demek başka kimse karışamaz demek başka... Atarsın karışamaz diyen 2-3 adamı okuldan bak bakalım nasıl kesiliyor o sakallar saçlar. Asiliğin, başkaldırının, isyanın moda yapıldığı, özendirildiği, "matah" edildiği bir nesil pompalanıyor. Çok yazık...

eline sağlık her kelimesine katılıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt