NVIDIA mı ATI mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Marchegiani

Marchegiani

Üye
    Konu Sahibi
Yani.

Uruloki

Uruloki

Üye
beyler lütfen saçmalamayın o oyun cryrsis dünyanın en iyi ve en gelişmiş oyunu ve her pc dergisi onunla test eder ve 3dmark kullanır ekran kartları için onun için yok sentetik bir test yok ndivia onda batmış yok bu oyunda gtx295 bile takılıyomuş(bu sözü undercover için söyleyin) oyun cryrsis ya lütfen madem yenildiniz susun

Marchegiani

Marchegiani

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş,Allah'ın her günü bilgisayar donanımı ile geçiyor.Benle ve moderatorle yarışa giriyorsun.Sen nasıl biliyorsan bil.

kralxxx

kralxxx

Üye
Kesinlikle nvidia geforce

Calaissien

Üye
Oyun oynamak için kesinlikle Nvidia GeForce derim çoğu oyunla anlaşması var daha iyi görüntü kalitesi sunuyor.Mesela GTA IV'de Nvidia'nın Rockstar ile bir anlaşması vardı ATI ekran kartlarında sorun çıkarıyor Nvidialarda ise öyle sorunlara pek rastlanmıyordu.

aLLbiNo

aLLbiNo

Üye
Bence Nvidia Daa İyi :oke:

Uruloki

Uruloki

Üye
ibrahim tamam ben sana ne dedim bi ati gir yotube bide ndivia boşuan ndivia o kadar para dökmek gereksiz ati alırım daha rahat ederim ben bunu dedim sonra siz devam ettirdiniz kanıt da gösterdim kabul etmediniz ve aynen sayfa ikide böyle yazıyor
Atı Radeon çok güzel,bu da benim kendi düşüncem.:pro:

dragonav

dragonav

Üye
tek kelime ile nvıdıa

Hellboy®

Hellboy®

Üye
tabiki ati :oke:

BaDThings

BaDThings

Üye
bu kartları markasına göre belirleyemessin her kart kurduğun sisteme göre performans verir ayrıca seninde kurduğun sistemle ne yapmak istediğin çok önemli adamlar 1 karta bütün özellikleri koyarlarsa diğer kartları satamazlar

Speedy

Speedy

Üye
Driver güncellemeleri bakımından ati ama nvdiada bir çok oyun lansmanınında aktif zor karar ama kullandığım kart Powercolor 4850+Vortex ile gayet memnunum.:oke:

xkadir61

xkadir61

Üye
beyler lütfen saçmalamayın o oyun cryrsis dünyanın en iyi ve en gelişmiş oyunu ve her pc dergisi onunla test eder ve 3dmark kullanır ekran kartları için onun için yok sentetik bir test yok ndivia onda batmış yok bu oyunda gtx295 bile takılıyomuş(bu sözü undercover için söyleyin) oyun cryrsis ya lütfen madem yenildiniz susun

hayatında hiç gtx295 kullanmadığın için bu sana normal gelebilir. ancak başkalarının yaşadıklarıyla kıyaslamalar yapabiliyorsun.
parayı çöpe atmayacaksın merak etme. git 2.el al birtane, 1 ay kullan yine aynı fiyata sat.
crysis dediğin oyunu, oynamadığım kart çok az. gömlek değiştirir gibi kart değiştiriyorum kullamadığın donanım için performans kıyaslaması yapma!

Uruloki

Uruloki

Üye
ama abi gtx295 ndivianın amiral gemisi en başı o bile tıkancaksa ben onu daha ne yapıyım bu arada hala ati diyorum ve sapphiran hd4850 x2nin performansına bakın diyorum hatta bu olay sony vs nokia benziyo sony daha başarılı ama nokia daha fazla satıyo daha fazla kullanılıyo sana soruyorum hiçç ati hd4850 kullandı mı

xkadir61

xkadir61

Üye
ama abi gtx295 ndivianın amiral gemisi en başı o bile tıkancaksa ben onu daha ne yapıyım bu arada hala ati diyorum ve sapphiran hd4850 x2nin performansına bakın diyorum hatta bu olay sony vs nokia benziyo sony daha başarılı ama nokia daha fazla satıyo daha fazla kullanılıyo sana soruyorum hiçç ati hd4850 kullandı mı
evet 4850 vaporx ve 4850x2 deneme şansım oldu. atinin en iyi kartı konumundaki 4870x2 bile o oyunda takılıyor. yani bilemiyorum. hiçbir oyunda sorun çıkartmayan kartlar nasıl oluyorda crysisde takılabiliyor. takılmaktan kasım her şey maximum seviyede olduğunda oluyor. yoksa crysisi ilk oynadığımda hd3870 ddr4 kullanıyordum. ince ayarlar yapmadan güzel gidiyordu. fakat trenin üzerinde konteynırı kovalarken ve birde oyun sonunda gemide büyük yaratıkla savaşırken bu olaylar daha fazla oluyordu.hatta kilitlenmeler oluyordu. ama 4850, 4870, 9800gt, gtx260, gtx280 gibi kartlarda böyle birşey söz konusu değil. kartlarmı yetmiyor yoksa diğer sistem bileşenlerimi olayın o yönüde var tabi.
22" dvı monitöründe etkisi oluyordur. çünkü dijital görüntünün en iyi şekilde gelmesi gerekir.
ama genelde işlemci oc yaparım hatta sürekli oc lidir. (e8400 3ghz@ 4ghz oc), 600watt psu, 1066mhz 4gb ram.p5q pro anakart

--------------- Ekleme ---------------

bu arada 4850x2 benim hayatımın kart idi. şu an gtx260 amp2 kullanıyorum. eğer 4850x2 çok fazla güç tüketimi olmasaydı favorim olurdu.
bir daha kart değiştirirsem kesinlikle son değişimim olacak. ya sapphire hd 4890 yada zotac gtx 275 daha fazlası gerçekten gereksiz.
bu arada x2 kartlar ve cfx/slı olayları yerine tek gpu lu kartlar tercih edilmeli. mesela 4870x2 4890 dan iyi olmasına rağmen. genelde 4870 performanse veriyor.

gtx 295 te zaten gücünü 2 adet gtx 275 ten alır. yani tek başına bir kart değildir.
o yüzden x2 kartları kendi sınıfıyla kıyaslanması gerekir.

mesela 4890ı gtx 275 ile kıyaslayabilirsin fiyat olarak ati daha ucuzdur. ama performanslar genelde birbirlerine yanın.
ama crysis te ibre her zaman nvidiadan yana. gtx260amp2 bile 4890 dan iyi olmamasına rağmen ondan daha iyi performans veriyor.(o yüzden fiyatları aynı olsa gerek) kaldıkı 4890 ın asıl rakibi olan gtx 275 ile crysiste kıyaslama yaparsan fark dahada açılır.

Uruloki

Uruloki

Üye
abi tam dediğim gibi olmuşsun aslında tüm kartlar sisteme bakıyor senin sistemin benim sistemime çok yakın e8400 bi ara ocliydi 3gb ram 4 olcaktı fakat 64bit bulamadım anakarta asus ama hangi seri bilmiyorum açıkcada merakda etmiyorum ama ben ati diyorum yine sonuçta o oyun cryisi ve ben onu oynuyorum ve takılma yok yüksekte 19inclik bi monitör ama performanstan memnunum yani sende demişin hd4850x2 diye yani daha ucuza çok iyibir sistem kurlabilir bence ondan ati diyorum ben bide ndivia agiae firmasını aldı yani donanımdan anlayan anlar o kartlar(agiaenın ürettiği) oyunlara gerçekcilik katıyo mesela saçlar oynuyo ama normal ekran kartlaında bu yok onunda etkisi var bence ndivia da bence hd4850x2den vaz geçmemeliydin bende 700 watlık ocz güç kaynağı var para olsa ilk iş hd4850x2 alcam

xkadir61

xkadir61

Üye
abi tam dediğim gibi olmuşsun aslında tüm kartlar sisteme bakıyor senin sistemin benim sistemime çok yakın e8400 bi ara ocliydi 3gb ram 4 olcaktı fakat 64bit bulamadım anakarta asus ama hangi seri bilmiyorum açıkcada merakda etmiyorum ama ben ati diyorum yine sonuçta o oyun cryisi ve ben onu oynuyorum ve takılma yok yüksekte 19inclik bi monitör ama performanstan memnunum yani sende demişin hd4850x2 diye yani daha ucuza çok iyibir sistem kurlabilir bence ondan ati diyorum ben bide ndivia agiae firmasını aldı yani donanımdan anlayan anlar o kartlar(agiaenın ürettiği) oyunlara gerçekcilik katıyo mesela saçlar oynuyo ama normal ekran kartlaında bu yok onunda etkisi var bence ndivia da bence hd4850x2den vaz geçmemeliydin bende 700 watlık ocz güç kaynağı var para olsa ilk iş hd4850x2 alcam
o senin dediğin gerçekçilik hd 3780 de bile vardı. tombraider underworld oynarken çok hoşuma gidiyordu. ama bu crysis beni yedi bitirdi. sırf o oyunu haha iyi düzeyde oynamak için birçok kart değiştirdim. ama yinede olmadı. ileride pcex 16x cfx/slı destekli bir anakartım olursa slı yapaım belki:P:
şimdi yapamıyorum çünkü asus p5q pro chıpseti cfx desteki nvidiada slı yapamam. zaten atide olsa 2. kart takıldığında 8x de çalışır. en fazla %30 +performans

bu arada 64 bit faktörü çok önemli. her parçadan tam performans için 64 bit kurman şart. ama bazı oyunlar çalışmıyor.

4850x2 alma 4890 al daha iyi. x2 kartlarda sorun yaşayan çok. asusta p45 chıpsetinden sonra bu kartlardan performans alırsın. genelde i7 sistemlerde yani
bu tabloya bakmanı öneririm. güç tüketim tablosu belki tırsarsında almazsın 4850x2.

muamman

Üye
NVIDIA oyunlar için süper diye bişi duydum. Senin amacına uygun bişi almak istiosan ATI al bnce..

xkadir61

xkadir61

Üye
nvidia kartımın tanımlamasında şu yazı dikkatimi çekti.
"NVIDIA PhysX teknolojisi ile ZOTAC GeForce GTX 260 AMP²! Versiyonu kullanıcıları sanal dünya ve gerçek dünya arasındaki farkı yok etmektedir"

Marchegiani

Marchegiani

Üye
    Konu Sahibi
Muamman kardeş,almaktan değil,fikrini sordum.Hergün bunların içindeyim,kullanmadığım kart kalmadı ;)

Uruloki

Uruloki

Üye
açıkca tırsmadım çünkü benim kartda 8pin ve 215watt güç çekiyo normal hd4850ler 6pin palit daha iyi oc olur diye 8pin yapmış ne diyelim ben beğendim ama ben crysisda hiç takılma görmedim

Üst Alt