Nvidia 210 OverClock

Sponsorlu Bağlantılar

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Nvidia 210 OverClock
arkadaşlar nvidia 210 ekran kartıma overclock yapmak istiyorum sizce nasıl bi ayar yapmalıyım ve hangi overclock programını kullanıyım , overclock yapsam zararı olur mu tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ozan

Ozan

Admin
MSI Afterburner yazılımı ile Core 720 Mhz, Memory 610 Mhz ayarlarında stabil overclock yapıp oynayabiliyor olmanız gerek tabi deneme riski tamamen sizde.

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
MSI Afterburner yazılımı ile Core 720 Mhz, Memory 610 Mhz ayarlarında stabil overclock yapıp oynayabiliyor olmanız gerek tabi deneme riski tamamen sizde.

benim ekran kartı çıkarmı o değerlere

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
peki 310m grafik kartında hangi ayarlar gerekiyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nvidianın 71 Mblık Performance Diye Bir Uygulaması Var Onunla Yapabilirsiniz Bende GT630 Var 810 Mhzden 900 MHZye Çıkartırıyorum Sıcaklıkta Fark Oluyor Birde Oyunlarda 5-10 FPS ARtma Oluyor Laptoplarda Önermem

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
en ufak oyunlarda bile bazen kasma yapıyor Neden olabilir

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Nvidianın 71 Mblık Performance Diye Bir Uygulaması Var Onunla Yapabilirsiniz Bende GT630 Var 810 Mhzden 900 MHZye Çıkartırıyorum Sıcaklıkta Fark Oluyor Birde Oyunlarda 5-10 FPS ARtma Oluyor Laptoplarda Önermem
bi ara onu kullanıyordum eski ekran kartında sonra bulamadım linkini atarmısın

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bi ara onu kullanıyordum eski ekran kartında sonra bulamadım linkini atarmısın
Valla Bende Baktımda Bulamadım Dur Bakım PCde Varda Taam Buldum BU

Yüklerken Sistem İzleyici Kurmayın Sonra Nvidia Yönetim Masasından OC Yapıyorsunuz

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Valla Bende Baktımda Bulamadım Dur Bakım PCde Varda Taam Buldum BU

Yüklerken Sistem İzleyici Kurmayın Sonra Nvidia Yönetim Masasından OC Yapıyorsunuz
bugün denicem bazen hata veriyor o zaman nasıl düzelticem neyse deniyince yazarım

Ozan

Ozan

Admin
en ufak oyunlarda bile bazen kasma yapıyor Neden olabilir
Kasma yapıyorsa ekran kartı marka olarak overclock' u kaldırmıyor olabilir. Overclock kabiliyeti her ne kadar belli değerlere kadar çipin çıkacağı ve çıktığı söylense de markadan markaya da değişebiliyor.

Ozan

Ozan

Admin
benim ekran kartı çıkarmı o değerlere
Bu değerlerde sorunsuz çalıştıranlar var, önce bu değerlerde bir deneyin eğer kasma veya kitlenme sorunları yaparsa değerleri yarı yarıya azaltıp öyle deneyin.

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
Kasma yapıyorsa ekran kartı marka olarak overclock' u kaldırmıyor olabilir. Overclock kabiliyeti her ne kadar belli değerlere kadar çipin çıkacağı ve çıktığı söylense de markadan markaya da değişebiliyor.
Ben hiç overclock yapmadım

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çok Yüksek OC Değeri Bekleme Eğer Yüksek OC İstiyosan Onun İçin Ekran Kartının Güç Kablosu Filan Gerek Yani Sadece Enerjiyi PCI Slotundan Alıyorsa Fazla OC Yemez

xxgsliemrexx

Üye
Merhaba nvidia system toolsu indirip kurdum fakat nasıl ayar yapacağımı tam anlamadım denetim masasından yardımcı olur musunuz

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Üst Alt