NuriAlço Kimdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berlin Boleyn

Konu Sahibi
NuriAlço Kimdir?
Nuri Alço kimdir?
Nuri abi bir düşünce insanıdır.
Sevgi tünelidir.
Kalplerdeki mutluluğun yansımasıdır.
İyi bir film karakteri ve efendi bir insandır.

Nuri Alço neden sevilmez ?
Nuri abi toplumun kötü yönlerini her zaman bizlere sunmuştur.
Toplumumuzu zehirleyen insanlara olan kinimiz birikmiş ve böyle
değerli bir ağabeyimiz üzerine yansımıştır. Özünde temiz bir insan
olan Nuri Alço hayatında sigara ve içki kullanmamış değerli bir insan
olduğunu biliyor muydunuz ?

Tecavüzcü Coşkun neden hep Nuri Alço'nun vazgeçilmez adamı olmuştur?
Nuri Alço ve Coşkun tamamen zıt kültürün insanlarıdır.
Aralarında sadece eylem birliği söz konusudur.
-Coşkun açtır, Nuri abi tok.
-Coşkun kot giyer, Nuri abi beyaz takım elbise.
-Coşkun kaba kuvvet kullanır, Nuri uyku ilacı.
-Coşkun sevgi barındırmaz, kin kusar, Nuri abi sever belli etmez.
-Coşkun bira içer, Nuri abi viski.
-Coşkun uyuşturucuyu kullanır ve satar, Nuri abi kullanmaz, sattırır.
-Coşkun arkadaşları ile gezer, Nuri abi tek takılır.
-Coşkun traş olmaz, Nuri abi sinek kaydıdır.
-Coşkun Cadillac, Ponciac gibi geniş arabalar kullanır, Nuri abi Mercedes'e biner.
-Coşkun mekan dinlemez, Nuri abi mutlaka yatak odası kullanır.
-Coşkun hedefe her durumda saldırır, Nuri abi hedefi baygınlaştırır.
-Coşkun görevini yaparken kin kusar kuvvet kullanır, Nuri abi dokunuşlarla işini tamamlar.
-Coşkun polis tarafından ilk yakalanır, Nuri abi son.
-Coşkun serseridir, Nuri abi organizasyon ve teknoloji insanıdır.
-Coşkun tecavüz eder ama ispatlayamaz, Nuri abi mutlaka kaset kaydı yapar.
-Coşkun para ve uyuşturucu için babasını satar, Nuri abi onurludur.
-Coşkun emir alır, Nuri abi emir verir.
-Coşkun, vasıfsız bir sokak sapığı olarak güdülerinin esiridir... Nuri Alço ise kötülüğü simgeleştiren bir anlayışın ipek bornozundan saten çarşaflı yuvarlak yatağına kadar tüm teşkilatı tamam gürbüz ve yiğit figürdür
-Tecavüzcü Coşkun, direk saldırarak sadece şaşkınlık ve korkuya yol açar...
Nuri Alço ise tarzında, daha ağır biçimde hayal kırıklıkları barındırır ve bunlardan beslenir.
-Tecavüzcü Coşkun, esrar ile uyuşur ve genellikle sadece kullanıcıdır... Nuri Alço'nun ilgilendiği uyuşturucu kokaindir hem de satıcıdır.
-Tecavüzcü Coşkun, kaybetmişliği simgeler ve bu yüzden korkacak bir şeyi yoktur... Nuri Alço ise 'şeylerin! sahibidir ve bunları kaybedecek gibi olunca aklı çıkar, çok korkar!...
-Tecavüzcü Coşkun, bastırılmış cinselliğin hıncını hayvanlaşarak almaya kararlıdır ve 'bayan kıstırma' durumlarındaki biçimsiz kahkahasıyla kendini ele verir... Nuri Alço, sahte evlilik vaadiyle, sadece kadına sahip olmakla yetinmeyip o kadını satarak, kurye yaparak, sermaye yaparak vs. yıllar yılı kullanmaya niyetli haliyle, tatminsiz ve şeytanidir, en fazla sinsi model sırıtır. Tam bir çakaldır.
-Tecavüzcü Coşkun, bir toplum kurbanı simgesidir, tedavisi mümkün olabilir... Toplum ise Nuri Alço'nun kurbanıdır, tedavi mümkün değildir!..

Filmlerinde kimlerle birlikte oynamıştır?
Küçük Emrah, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Ahu Tuğba, Serpil Çakmaklı, Tecavüzcü Coşkun, İbrahim Tatlıses, Tarık Akan, Oya Aydoğan, Danyal Topatan

Neden filmlerinde hep altın kolye-bileklik-yüzük takar?
Oynadığı rollerle giyim tarzı bütünleşmiştir.Genelde uyuşturucu kaçakçılığı yapan , fuhuş ortamlarında bulunan,cebinden silahı eksik olmayan, pavyonlarda eğlenmeyi seven karakterleri canlandırdığından giyimini buna göre belirlemekte ve parlak renkte takım elbiseler, yakası açılmış gömlekler ve boyunca altın zincirler onun tarzı olmuştur. Bu onun bulunduğu ortamda rahatlıkla tanınmasını ve sıyrılmasını sağlar.

Filmler de kötü adam karakteri ile tanınmıştır? Hatta bir filminde Emrah'ın amcası rolü ile Emrah'ın annesine tecavüz eder. Peki niye bu kötü karakterli rol izleyicilerin kalbinde taht kurmuştur ?
Onun dışında kimse,onun kadar güzel "amca baba yarısıdır oğlum Emrah" diyemezde ondan...
Sanatını fevkalade yapan bir şahıs olduğu için taht kurdu.Çünkü kendisine verilen kötü rolünü o kadar iyi yapıyor ki adeta kötüden farkı yok.

Filmlerinde canlandırdığı karakterlerin özellikleri nelerdir? Emrah'ın annesine tecavüz ettiği filmde amca rolünü başarıyla oynamış.''baba yarısı'' iken babası olmuştur Emrah'ın

Nuri Alço'nun filmlerindeki hafızlarımıza yer etmiş sözleri nelerdir?
-Rahat ol yavrum, bak bunu iç sana çok iyi gelecek..( bu sırada içine ilaç attığı içkiyi karıştırmaktadır gizlice).
-Aa ne demek Emrah tabi size sahip olacağım.
-Amca baba yarısıdır yavrum.
-Rahmetli abim senin değerini bilememiş yenge..
-Abi deme bana yavrum...
-Hiç çırpınma senin de hoşuna gidecek.
-Abim öldü diye kendini bırakma yenge güzel kadınsın sen..
-İşte şimdi gerçekten baban oldum...
-Nasıl, beğendin mi burayı?..
-Yaşadığın kadar yaşayamayacaksın yenge, ben seni düşünüyorum..
-Senin kocan olmak istiyorum, çocuklarına baba olmak istiyorum...
-Seni meşhur edebilirim yavrum...

BİYOGRAFİSİ
Bankacılık ve eczacılığın ardından mankenlik yapan oyuncu, 1974 yılında Yeşilçam’a geçer. Filmlerde hep kötü karakteri canladıran Alço, üstlendiği rollerin altından başarı kalkar. 300'ün üzerinde filmde rol alan oyuncu, canlandırdığı bu rollerde o kadar başarılıdır ki; izleyici bu rollerin etkisiyle onu bazen canlandırdığı karakterlerle özleştirir. Alço ise kendisinin tam tersi bir insan olduğunu söylemektedir

• Beğen
Tepkiler: anl_tr

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Çok güzel hazırlamışsın eline saglık Berlin süper olmuş

EroL

EroL

Emekli Yönetici
-Nasıl, beğendin mi burayı?.. gözde ?

Berlin Boleyn

Konu Sahibi
:aha:anlamadım erolcum nereyi beyendimmi?

EroL

EroL

Emekli Yönetici
gel bişeyler içelim. hem orda daha rahat ederiz

Berlin Boleyn

Konu Sahibi
:ehe hee jeton şimdi düştü...

eeeeşey kemküm:ehe

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Kadir inanırın Her filminde Tokat manyağı Yaptıgı Adamda diyebiliriz Emrahın bayan akrabalarından uzak durması Şiddetle tavsiye edilir :)

Berlin Boleyn

Konu Sahibi
'Davut

'Davut

Üye
Nuri alço'nun flimleri artık oynamıyor mu ya? ne güzel izliyorduk ...:naughty:

Berlin Boleyn

Konu Sahibi
veriliyor ya arada ben denk geliyordum artık taktiklerini ezbere biilir olmuştum:ehe

Progressivity

Progressivity

Üye
kız arkadaşlarımıza gazoz ısmarlayamaz olduk bu adam yüzünden, gazozuna hiç bişey yapamıyoruz biz saol nuri alço dıt dını nınıt nıt dıt dını nınıt nı nıt

Berlin Boleyn

Konu Sahibi
kız arkadaşlarımıza gazoz ısmarlayamaz olduk bu adam yüzünden, gazozuna hiç bişey yapamıyoruz biz saol nuri alço dıt dını nınıt nıt dıt dını nınıt nı nıt

dıt dını nınıt nıt dıt dını nınıt nı nıt:ehe

bende dıt dını nınıt nıt dıt dını nınıt nı nıt

Progressivity

Progressivity

Üye
John Carpenter - The end nuri alçonun meşhur ettiği o ünlü parça bir kez daha hatırlamak isteyenler için :D

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Büyük adamdır Nuri Baba :ehe
Köpeğini de kendisine benzetmiş olsa bile gönüllere taht kurmuştur :ehe Müziği de telefonlarımıza zil sesi olmuştur :ehe

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
:hmmm

merty24

merty24

Üye
iyi adamdır nuri baba:icelim:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt