Russell Crowe kimdir hayatı ve yaşamıyla ilgili bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Russell Crowe kimdir hayatı ve yaşamıyla ilgili bilgiler
Aktör, film yapımcısı ve müzisyen olan Russell Crowe hayatı ve biyografisi merak edilen temel bilgiler arasında yer alıyor. Bizde sizlere Russell Crowe kimdir detaylı bir şekilde sunarken hayatı hakkında bilgiler verdik.

Russell Ira Crowe 7 Nisan 1964 doğumludur. Yeni Zelandalı bir aktör, film yapımcısı ve müzisyendir. Yeni Zelanda vatandaşı olmasına rağmen, kendisini Avustralyalı olarak tanımlar. Çok uzun yıllar Avustralya’da yaşamıştır. 2000 yılında vizyona giren Gladyatör adlı filmde canlandırdığı Roman General Maximus Decimus Meridius başrölü ile uluslararası bir başarı yakalamıştır. Bu rol ile birçok büyük ödüle layık görülmüştür.

Russell Crowe Romper Stomper (1992), Los Angeles Sırları (1997), Dünyanın Uzak Ucu (2003), Cinderella Man (2005), Amerikan Gangster (2007), Devlet Oyunları (2009), Robin Hood (2010) , Sefiller (2012), Çelik (2013) ve Nuh (2014) filmlerinde rol almıştır. Russell Crowe kariyeri boyunca arka arkaya üç kez Akademi Ödülü adaylığı (1999-2001), Altın Küre Ödülü: En İyi Erkek Oyuncu, bir BAFTA ödülü ve Akademi Ödülüne layık görülmüştür. Russell Crowe ayrıca South Sydney Rabbitohs adında bir Avustralya Ulusal Rugby Ligi takımının ortaklarından birisidir.

Russell Crowe, Strathmore Park Wellington banliyösünde, 7 Nisan 1964 tarihinde dünyaya gözlerini açtı. Russell Crowe’un anne tarafından büyükbabası olan Stan Wemyss, İkinci Dünya Savaşı’nın görüntülerini filme aldığı için bir MBE yönetmeni oldu. Russel Crowe’un aile soy ağacında ayrıca, Alman, İrlanda, İtalyan, Norveç İngiliz, İskoç, İsveç, ve Galler soyları vardır. Russell Crowe dört yaşına geldiğinde ailesi ile birlikte Sidney, Avusturya’ya taşındı. Babası Avusturalya’da dizi sektöründe iş yaptı. Bu sayede Russell Crowe bazı dizilerde küçük rollerde yer aldı.

1980’li yıllarda Russell Crowe müzik sektörüne “Russ le RoQ” takma adıyla girdi. İlk şarkısının başlığı ise “I Want To Be Like Marlon Brando(Marlon Brando gibi olmak istiyorum)” olmuştur. 1980’li yılların ortalarında, Russell Crowe ve arkadaşı Billy Dean Cochran Avustralyalı rock grubu olan “30 Odd Foot of Grunts”u kurdu. Russell Crowe 1992 yılında ise grupta baş vokal oldu ve aynı zamada gitar çaldı. Grup zaman içerisinde çeşitli albümler çıkarttı. Bunlardan bazıları ise: Gaslight (1998), Other Ways of Speaking (2003), The Photography Kills EP (1995). Grup Amerika turnesine çıktı ve Austin, Boulder, Chicago, Portland, San Francisco, Los Angeles, Philadelphia, New York şehirlerinde büyük konserler verdi. Russell Crowe ve Tanrı’nın Olağan Korkusu isimli albüm 2005 yılında Avustralya listelerinde başarılı bir şekilde satıldı. Daha sonra 2006 yılında, radyo ve televizyon görünümleriyle yeni sürümü “My Hand, My Heart” tanıtmak için tekrar ABD’ye döndü. Mayıs 2011 itibariyle, “Russell Crowe ve Fear of God”un yeni versiyonunu Amerika’da yaptı.

1999 ve 2005 yılları arasında, Russell Crowe öfke kontrolü sorunları yaşadı. Bu yaşadığı kötü olaylar kariyerini olumsuz etkiledi. 1999 yılında, Russell Crowe Coffs Harbour, Avustralya, Plantation Otelinde bir kavgaya dahil oldu. Bu kavga güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. İki adam şantaj amacıyla videoyu kullanarak olaydan beraat etti. Bu olaydan 4 yıl sonra ise, dünyaca ünlü BAFTA ödül töreni sırasında Russell Crowe yapımcısı ile girdiği tartışmada ağır cümleler kullandı. Bu olay yüzünden canlı yayının bir kısmı kesilmek zorunda kalındı. Olaydan sonra Russell Crowe özür diledi. Aynı yıl, Russell Crowe “Zuma” isimli şık bir Japon restoran zincirinin Londra şubesi içindeki iş adamı ve arkadaşı olan Yeni Zelandalı Eric Watson ile bir kavgaya dahil olduğu iddia edildi. Kavga İngiliz aktör Ross Kemp tarafından ayrıldığı iddia edildi.
 
  • Beğen
Tepkiler: trafikci258


Üst Alt