Notebook aliyorum yardım...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi
Notebook aliyorum yardım...
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi notebook almaya karar verdim.Notebook'ta oyun oynayacağım , internette takılıp film izleyeceğim vb. Bütçem 2000 TL . Normalde Lenovo y580 i5 modelinden alıcaktım ama ürün piyasada yok yardım ederseniz sevinirim.

Not: Aslında oyunları HD oynamak zorundaymışım gibi bir sıkıntı yok ama ekran kartı yinede iyi olsun. Şimdiden teşekkürler.

mrt-06

mrt-06

Üye
casper notebooku öneririm lenovaya çok takılma neticede o da çin malı :)
casper notebook:
-İNTEL İ7 ile güçlendirilmiş TURBO teknolojisi var.
-2.20ghz hız
-8CB ram
-750CB hafıza
-Ayrıca USB 3.0 desteği ve WİNDOWS 8 yüklü.
Fiyatı 1700tl
kalan 300tl yede çanta kablosuz mouse vb alırsın :)

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
asus al 2 gun sonra pısman olma

mrt-06

mrt-06

Üye
Enes

Enes

Üye
ne kadar casper gördüysem hepsi ateş gibi yanıyor. yeni bilgisayarları da dahil. soğumuyor bilgisayar

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi
Evet casper almayı düşünmüyorum.Çok ısnıyorlar iyide olsalar.Yinede teşekkürler.

mrt-06

mrt-06

Üye
sizi görende 10 yıllık casper kullanıcısı sancak bende casper masaüstü ve casper notebook var ama hiç ısınmıyorlar laptop 4 yıllık masaüstüsü 7 yıllık tabi tercih senin..

ANIL

ANIL

Admin
Bunlara bakabilirsin.

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi
Anıl sağol yorumun için sen hanisi seçerdin ? Windows 8 istemiyorum açıkcası . Yine alınca w7 yüklerimde.En iyi oyun performansı alabileceğim hangisi ? Bana Dell gibi geldi.Orta ayarlarda oyun oynatır heralde.

achambo

achambo

Üye
Anıl sağol yorumun için sen hanisi seçerdin ? Windows 8 istemiyorum açıkcası . Yine alınca w7 yüklerimde.En iyi oyun performansı alabileceğim hangisi ? Bana Dell gibi geldi.Orta ayarlarda oyun oynatır heralde.

o fiyata orta derece deme:) ben z580 le en yüksek özelliklerde tüm oyunları oynuyorum (battlefield de çok az kasma oluyo ultrada highe alınca sorunsuz)

- - - Eklendi - - -

ANIL

ANIL

Admin

Verdiğim cihazların ekran kartları hemen hemen aynı performansı verirler. Ben Asus tercih ederdim. Hem şık cihaz hem de 24GB SSD var.

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi

Verdiğim cihazların ekran kartları hemen hemen aynı performansı verirler. Ben Asus tercih ederdim. Hem şık cihaz hem de 24GB SSD var.

ne diyorsun ?

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi
Bu notebooku almayı düşünüyorum.Siz ne diyorsunuz ? Bence özelllikleri fiyatına göre çok iyi . (F/P)

achambo

achambo

Üye
ne diyorsun ?

bence kesin al bu ekran kartını bu fiyata bulamazsın tüm oyunları hd açar aynı zamanda istediğini yaparsın işte i5 olmasına da bence çok takılma etkilemez çok fazla sonuç olarak süper pc

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi
Süper olduğunu bende biliyorum fakat tanıdığmız bilisayarcı arkadaşımız var.Bu konuda ona danıştık.Ekranının çabuk bozulduğunu sorun çıkardığını söyledi.Ekran kartıyla anakartı lehimliyorlarmış sanırım.Bozulduğunda Servise götürüncede anakartla ekran kartını birlikte değiştirdikleri için 600 $ aliyorlarmış.Sanırım böyleydi yanlış anlatmış olabilirim vazgeçtim

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi

ANIL

ANIL

Admin
Bu notebooku almayı düşünüyorum.Siz ne diyorsunuz ? Bence özelllikleri fiyatına göre çok iyi . (F/P)

Öncelikle yeni konu açmana gerek yok mesajları taşıdım buradan devam edelim
Konuya gelince donanım olarak gayet iyi alınabilir.

Burada ise Asus daha iyi görünüyor. 7200RPM harrdisk var. En önemlisi hdd unutma. İsterse 10 çekirdekli işlemci olsun hdd iyi değilse bir işe yaramaz. Onun için ssd'li modelleri tavsiye ederim. Sistemi ssdye kurduğun zaman çok hızlı işlemler yapabilirsin. Ekran kartıda şuan için 630M - 7670M'den düşük olmasın.

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi

Öncelikle yeni konu açmana gerek yok mesajları taşıdım buradan devam edelim
Konuya gelince donanım olarak gayet iyi alınabilir.

Burada ise Asus daha iyi görünüyor. 7200RPM harrdisk var. En önemlisi hdd unutma. İsterse 10 çekirdekli işlemci olsun hdd iyi değilse bir işe yaramaz. Onun için ssd'li modelleri tavsiye ederim. Sistemi ssdye kurduğun zaman çok hızlı işlemler yapabilirsin. Ekran kartıda şuan için 630M - 7670M'den düşük olmasın.

Biraz araştırdım iyi gibi görünüyor . Aliminyum kasa varmış,ısınma sorunu olmuyormuş.Güvenilir bir marka olmasıda cabası. Ekran kartı 635m olduğundan 630 dan daha yüksektir diye umuyorum. Şuanda bulabildiğim en iyi cihaz bu . SSD 'liler biraz pahalı oluyor ki çoğu 2000 -1800 tllik cihazlarda 5400rpm oluyor.Oyunları high-medium gibi oynatır heralde.Youtube'tan videolarını izledim 20 fps veriyor ultrada bende özellikleri kısar oynarım.Yorumun için teşekkürler bu arada.

Jussive_

Üye
    Konu Sahibi
İki notebook arasnda kaldım yardımınızı istiyorum.Birisi ASUS diğeri DELL.Normalde ASUS 'â karar vermiştim,onu alıcaktım.Fakat öylesine bakarken DELL 'in bir notebookuna rastladım.Fiyat açısından biraz daha pahalı ama iyi gibi . Tek eksiği 5400 RPM olması.İşte linkler burda yorumlarınızı bekliyorum.

Not : Asus istiyorum hala aslında.

ANIL

ANIL

Admin
Tabiki Asus tercih etmelisin. Daha ucuz bir de. İşlemci olarak daha üstün pek fark olmasada. Ekran kartı olarak üstün. 7730M giriş seviyesi bir kart o yüzden Dell tercih etme. 635M ile son oyunları orta-üst grafik arası oynayabilirsin. 7200RPM olması çok iyi. Düşünmeye gerek yok ikisi arasında kesinlikle Asus :oke:

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt