NoteBook Alacağım Ancak Kararsız Kaldım. Acil Yardım Arkadaşlar.

Sponsorlu Bağlantılar

speedus

Üye
    Konu Sahibi
son verdiğiniz linkteki markayı bilmiyorum. arıza durumunda servis olayı nasıldır onu bilemem ama güzel ve mantıklı bileşenlerden oluşuyor. fiyatıda diğerlerine göre iyi görünüyor. bu arada sizin bahsettiğiniz işlem bu mudur?

monster markasının servisi güvenilirmiş araştırdığıma göre.

diğer sorunuza gelecek olursak eğer;

megui ile x264 encode yapmak diye arastırırsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız. ve bahsettiğim videolarda 1 filmin ortalama 40 gb boyutta olduğunuda göz önüne alın dostum :)
son verdiğiniz linkteki markayı bilmiyorum. arıza durumunda servis olayı nasıldır onu bilemem ama güzel ve mantıklı bileşenlerden oluşuyor. fiyatıda diğerlerine göre iyi görünüyor. bu arada sizin bahsettiğiniz işlem bu mudur?

monster markasının servisi güvenilirmiş araştırdığıma göre.

diğer sorunuza gelecek olursak eğer;

megui ile x264 encode yapmak diye arastırırsanız detaylı bilgiye ulaşırsınız. ve bahsettiğim videolarda 1 filmin ortalama 40 gb boyutta olduğunuda göz önüne alın dostum :)

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye

dostum en son bunda karar kıldım bi arkadaşın vasıtasıyla. özelliklerine göre fiyatıda süper.

ekran kartı 77. sırada. fu ll hd falan. diğer özellikleride sağlam. ama senin görüşlerinede ihtiyacım var. al dersen hemen sipariş vereceğim arkadaşım ;)

Dostum inceledim şimdi.Dikkatimi çeken birşey oldu.Anakartın DDR4 RAM desteği yok.Bu da anakartın eski olduğunu gösterir ve ben sana tavsiye etmem.Ama sen bunu alacam diyorsan da Bellek kısmından 8GB (1x8GB) DDR3L 1.35V 2133MHz SODIMM olanı seçmeni öneririm.Ayrıca M.2 SATA SSD portunun olması güzel ama M.2 diskler çok pahalı.Bir de farklı portların olması iki diski (bir SSD bir HDD) aynı anda takabileceğin anlamına gelir ki bu da bir avantaj.Bu arada DVD yazıcıyı da unutma kullanıyorsan.Monsterin servisi konusunda pek bilgim yok.Onu da bir araştır istersen

Aybars1979

Aybars1979

Üye
bu iş beni aşar laptop işi şans işi servis olayında TR de zaten düzgün bir firmada yok herkes %100 memnun kalmıyor maalesef.
Yalnız sizin yaptığınız iş ile ilgili yabancı forumda bir IT çalışanı oyun için olan cihazlara bakılmasını önermiş. mümkünse desktop ama illaki laptop alınacaksa donanım sıralamasını 1 ekran kartı 2 ram olarak belirtmiş. belirtiğiniz laptop gtx950m ekran kartlı ayrıca yeni farkettim free dos. bence ekran kartlı en aşağı gtx970m bakın aynı markada gtx 970m ekran kartlı modeller var olmadı bu da iş görür mobil işlemcilerde ddr4 desteği yok max bellek frekans desteğide 1866mhz
en üst seviye mobil işlemcide alsanız şuan benim en alt seviye Pentium g4400 den daha az performanslı olacak bunu bilin. çünkü tüm mobil işlemciler max 2 çekirdekli. aldıktan sonra nasıl bir performans farkı oluşacak yazarsanız sevirim çünkü hakiketen merak ettim sonucu. şuan kullandığınız sistemi bilmiyorum ama zaten genelde uzun bahsettiğiniz sürecin uzun sürdüğünü herkes yazmış.

speedus

Üye
    Konu Sahibi
bu iş beni aşar laptop işi şans işi servis olayında TR de zaten düzgün bir firmada yok herkes %100 memnun kalmıyor maalesef.
Yalnız sizin yaptığınız iş ile ilgili yabancı forumda bir IT çalışanı oyun için olan cihazlara bakılmasını önermiş. mümkünse desktop ama illaki laptop alınacaksa donanım sıralamasını 1 ekran kartı 2 ram olarak belirtmiş. belirtiğiniz laptop gtx950m ekran kartlı ayrıca yeni farkettim free dos. bence ekran kartlı en aşağı gtx970m bakın aynı markada gtx 970m ekran kartlı modeller var olmadı bu da iş görür mobil işlemcilerde ddr4 desteği yok max bellek frekans desteğide 1866mhz
en üst seviye mobil işlemcide alsanız şuan benim en alt seviye Pentium g4400 den daha az performanslı olacak bunu bilin. çünkü tüm mobil işlemciler max 2 çekirdekli. aldıktan sonra nasıl bir performans farkı oluşacak yazarsanız sevirim çünkü hakiketen merak ettim sonucu. şuan kullandığınız sistemi bilmiyorum ama zaten genelde uzun bahsettiğiniz sürecin uzun sürdüğünü herkes yazmış.
hq ve mq işlemciler 4 çekirdekli diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin. u işlemciler 2 çekirdeklidir. ayrıca yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla ddr4 ramin önemi büyük sanırım. yine bize msi notebook yolu görünüyor böylece. gerçekten çok kararsız kaldım. bir an önce yeni notebookuma kavuşma sabırsızlığı içerisindeyim.

şu anki kullandığım işlemci pentium t4500 2.30 ghz dandik birşey :)

olmuşken en iyisi olsun diyorum.

i7 6.nesil olsun,rami iyi olsun, ekran kartı sağlam olsun diyorum ancak. bunların bir arada yüksek olduğu bir model bulamadım henüz. biri yüksek oluyor diğeri düşük. illa birşeylerden kırpıyorlar. masaüstü istemediğim için toplamada yapamıyorum. açıkçası çok kararsız kaldım :(

Aybars1979

Aybars1979

Üye
hq ve mq işlemciler 4 çekirdekli diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin. u işlemciler 2 çekirdeklidir. ayrıca yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla ddr4 ramin önemi büyük sanırım. yine bize msi notebook yolu görünüyor böylece. gerçekten çok kararsız kaldım. bir an önce yeni notebookuma kavuşma sabırsızlığı içerisindeyim.

i7 6.nesil olsun,rami iyi olsun, ekran kartı sağlam olsun diyorum ancak. bunların bir arada yüksek olduğu bir model bulamadım henüz. biri yüksek oluyor diğeri düşük. illa birşeylerden kırpıyorlar. masaüstü istemediğim için toplamada yapamıyorum. açıkçası çok kararsız kaldım :(
evet haklısınız ben eksik bakmışım model ismine dikkat etmeden.
İşin özü dostum ihityacınızı ve imkanınız en iyi kendiniz biliyorsunuz öncelikle neden masaüstü istemiyorsunuz onu belirlerseniz daha iyi bir fiki alış verişi olur bizim size şunu al bunu al dememiz çokta doğru değil amacımız aklınıza gelmiyen gözden kaçmış bir detayı size göstermek olabilir en azından çoğu zaman aslında istenen bir özellik baştan kaçmış olabiliyor çünkü.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Eğer bütçemi biraz daha zorlayabilirim diyorsan da sana şunu önerebilirim.Gerisi boş emin ol

Bu makine ömürlük
DDR3 ekran kartinda full hd ekran fazla zorlar yalniz ? :hmmm

hq ve mqlar 8 ular modelden modele 2-4 cekirdekli 4720hq toplamda 8 cekirdekli ornegin
freedosdan korkmaniza gerek yok, lisanslar gayet bulunuyor yani. bende freedos aldim. ya da linux bir sistem kuruyosun kafani yasiyosun ;)
dd3 ile dd4 emin ol fazla farketmicek
ornegin: bak burda cok bir fark yok zaten 60+ fps sonrasi ekrandan alamiyosun.

bilgisayari ne amacla aldiginiz cok onemli. surekli grafiksel islemle ugrasicaksaniz ekran kartina para yatirin, full oyun oynicaksaniz ve grafikler sonra olsun istiyorsaniz gtx950 ustu bir kart almaniz zaten sart aslinda 950 bile sakat cunku ddr3
yok ben nette gezicem ama hic bir sey gec olmasin istiyorsaniz, normal duzeyde i7 islemci ve ssdli bir cihaz daha uygundur.
sikayetinizi servise tam olarak sorunu belirtmediginiz surece memnun kalmanizi beklemeyin.

Üst Alt