Lenovo y500 VS Msı ge60 Hnagisi alınmalı veya başka bir model mi alınmalı

Sponsorlu Bağlantılar

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo y500 VS Msı ge60 Hnagisi alınmalı veya başka bir model mi alınmalı
Arkadaşlar ben 1 ay içinde laptop alacağım şimdi bizim emektar bir bilgisayar var ben bu bilgisayarda gta 4 gibi oyunları oynayamadım ve bunları oynamak istiyorum o yüzden ekran kartı yüksek modellere bakıyorum

Y500
Link:

+ artıları
-kasası çok şık ve aynı zamanda kaliteli

- eksileri
-bana göre bir eksisi yok

Msı ge60
Link:

+ artıları
- Lenovoya göre ekran kartı daha yüksek (gt650m-gtx660m)

- eksileri
- Kasası hoşuma gitmedi
- tipi hoş değil

Arkadaşlar gidip elden alacağım 2000 tl ye kadar bu laptoplar var sanırım laptopu zorlayacak her hangi bir program kullanmayacağım sadece oyun oda ultra ayar falan önemli değil kasmasın orta ayarda bile oynarım sadece kasmamasını istiyorum oyunların hangi ayarda olduğu önemli değil birde yani gönlüm y500 den yana ama onun ekran çözünürlüğü biraz düşük müş hd ekran olanı y500 slı oda 2300 tl yani birde uzun kullanacağım 5-6 yıl kadar yani 2 sene kullanınca orası burası bozulmasın istiyorum laptopun

Birde bir forumda bu yazıyı okudum -
Ülkemize gelen y500'lerde sli desteği yok. 1366x768 gibi düşük bir çözünürlüğe sahipler. Ekran kaliteleri kötüymüş ve mat ekran değillermiş-
diyor ekran kalitesi kötümüdür çözünürlüğü yazıyor

Umarım derdimi anlatabilmişimdir yardım edebilirseniz çok sevinirim başka laptopda önerebilirseniz çok iyi olur

- - - Eklendi - - -

Lütfen cevap yazabilirmisiniz :aman2:

Uhops

Uhops

Üye
Msi'yi al laptop oyun için üretilen bir laptop gtx660 m baya iyi bir kart.bütün oyunları med-highde kasmadan oynarsın.

- - - Eklendi - - -

Msi ninde tasarımı gayet güzel bence fakat vatan computerde laptobun resmi siyah ve işlemcl 3210 yazıyordu(söledim hatalı dedim şimdi bişi yazmıyor ve 2.5 ten 3.1 e çıkıyor.)diğer sitelerde 3230 işlmeci var ve 2.6 ghz den 3.2 ghz yazıyor.vatan computer yanlıslık yapık galıba yada msi ge60 0nd 454tr nin 2 farklı modeli var

- - - Eklendi - - -

Ve 16gb ssd olacağına 750gb hdd olsun 7200rpm olsun 16gb ssd baya az olmus

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bende i7'li msi ge60 var. İncelemedim ama y500'ün kasasının daha kalın olduğu ve touchpadlerinin sorunlu olduğu söyleniyor. Kasma olayına gelince slı kartlarda lag sorunu olabilir normal sli 650m gtx660m'den iyi bir kart ama ilk kart zorlandığında ikinci karta geçişte lag olabiliyor ama gtx660m'de bu sıkıntı olmaz. Ayrıca msi'da killer oyun ağ kartı var yani online oyun oynayacaksan bu işine yarayacaktır. Örneğin online counter oynarken arkadaşınınki takılırken killerle bağlandığında sende bu sorun ya hiç olmaz ya da daha az olur :oke:

çözünürlüğe gelince 1366x768'le fu.ll hd arasında çok fark var ben gta 4, far cry 3, black ops 2 gibi oyunları bu çözünürlükte kasmadan oynuyorum ama 1366'yı koy yanına bak bakalım hangisinin görüntüsü daha kaliteli :oke:

Mat ekranın en güzel yanı ise hiç bir açıdan parlamıyor laptopta bu sorunu yaşamışsınızdır film izlerken açıyı tam ayarlamanız gerekir bunda böyle bir açı yok sıfırdan bak yine parlamıyor mat ekran gerçekten güzel :)

Bir de bazı msi'larda fan sorunu var fan hızlanıp yavaşlıyor ama o sorunda çözüldü bende de çıktı o sorun bir program var ondan bir yeri değiştiriyorsun düzeliyor olmaz dedim gerçekten oldu artık fan sorunuda yok zaten hepsinde çıkmıyor. Kasmayı hiç dert etme fu.ll ile orta ayarda oyun kalitesi pek farketmiyor aynı zevki alıyorsun yine ama 1920x1080 ile 1366x768 arasında dağlar kadar fark var ve y500'ün diski 5400 rpm lenovo resmen ayıp etmiş o cihaza 7200 rpm koyulması lazım ve bluray varmı bilmiyorum ama bence olması gereken birşey bilgisayarda örneğin gta 5 çıkıcak setupu 30 gb'den fazla olur düşündüğün zaman 10 dvd'ye yakın ama blurayde 2 disk ile tamamdır :)

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
SLI yok birtane gt650 m var olsa yazardı yazmıyor vatanın sitesinde

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Msi'yi al laptop oyun için üretilen bir laptop gtx660 m baya iyi bir kart.bütün oyunları med-highde kasmadan oynarsın.

- - - Eklendi - - -

Msi ninde tasarımı gayet güzel bence fakat vatan computerde laptobun resmi siyah ve işlemcl 3210 yazıyordu(söledim hatalı dedim şimdi bişi yazmıyor ve 2.5 ten 3.1 e çıkıyor.)diğer sitelerde 3230 işlmeci var ve 2.6 ghz den 3.2 ghz yazıyor.vatan computer yanlıslık yapık galıba yada msi ge60 0nd 454tr nin 2 farklı modeli var

- - - Eklendi - - -

Ve 16gb ssd olacağına 750gb hdd olsun 7200rpm olsun 16gb ssd baya az olmus

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim kardeşim msi nın kasası güzelde şu klavye si ve plastik yapısı hoş değil onu anlatmaya çalıştım birde daha önce hiç dikkat etmemişim bizim pc açılırken ekranda msı yazısı çıkıyor yani 8 senedir bozulmayan bir pc de msı nın parçaları bulunması ben sevindirdi :D

- - - Eklendi - - -

bende i7'li msi ge60 var. İncelemedim ama y500'ün kasasının daha kalın olduğu ve touchpadlerinin sorunlu olduğu söyleniyor. Kasma olayına gelince slı kartlarda lag sorunu olabilir normal sli 650m gtx660m'den iyi bir kart ama ilk kart zorlandığında ikinci karta geçişte lag olabiliyor ama gtx660m'de bu sıkıntı olmaz. Ayrıca msi'da killer oyun ağ kartı var yani online oyun oynayacaksan bu işine yarayacaktır. Örneğin online counter oynarken arkadaşınınki takılırken killerle bağlandığında sende bu sorun ya hiç olmaz ya da daha az olur :oke:

çözünürlüğe gelince 1366x768'le fu.ll hd arasında çok fark var ben gta 4, far cry 3, black ops 2 gibi oyunları bu çözünürlükte kasmadan oynuyorum ama 1366'yı koy yanına bak bakalım hangisinin görüntüsü daha kaliteli :oke:

Mat ekranın en güzel yanı ise hiç bir açıdan parlamıyor laptopta bu sorunu yaşamışsınızdır film izlerken açıyı tam ayarlamanız gerekir bunda böyle bir açı yok sıfırdan bak yine parlamıyor mat ekran gerçekten güzel :)

Bir de bazı msi'larda fan sorunu var fan hızlanıp yavaşlıyor ama o sorunda çözüldü bende de çıktı o sorun bir program var ondan bir yeri değiştiriyorsun düzeliyor olmaz dedim gerçekten oldu artık fan sorunuda yok zaten hepsinde çıkmıyor. Kasmayı hiç dert etme fu.ll ile orta ayarda oyun kalitesi pek farketmiyor aynı zevki alıyorsun yine ama 1920x1080 ile 1366x768 arasında dağlar kadar fark var ve y500'ün diski 5400 rpm lenovo resmen ayıp etmiş o cihaza 7200 rpm koyulması lazım ve bluray varmı bilmiyorum ama bence olması gereken birşey bilgisayarda örneğin gta 5 çıkıcak setupu 30 gb'den fazla olur düşündüğün zaman 10 dvd'ye yakın ama blurayde 2 disk ile tamamdır :)

Yorumunuz için teşekkür ederim o zaman msı alacağımda vatandaki çok pahalı başka elden alacağım bir mağaza varmıdır veya vatanda indirime giriyormu msı ler sanırım ge 60 alacağım beni büyük bir hatadan kurtardınız belkide :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
bende vatandan aldım pcdepoda da var ama onlarda killer ağ kartı ile bluray yoktu vatandaki bir de o yüzden pahalı biraz :)

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
pc depodan al killer ağı var blu ray yok i5 gtx660m li 1900 civarı

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
benim için o özellikler önemli değil elden almak istiyorum ve bunu yapabilmem için sadece vatan var :good:

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
o zaman 300tlye yakın bi miktar para binevi boşa gidecek sayılır

Evet ama pc depodakilerin zaten çoğu fredos ve 100 tl oluyor fredos oldukları için :D birde bu aralar telefon bakıyorum çünkü bu sabah kalktım 5800 ım bataryası bozulmuş bu 3. BOZULUŞU bendede 100 tl ye yakın para var msı için biriktiriyordum biraz daha biriktirip bir telefon alacağım zaten bıktım bu 5800 ın yavaşlığından birisi aradğında bile zil sesi dona dona çalıyor :D

SquaLTR

Üye
Msi ge60..

• Beğen
Snakekral

Snakekral

Üye
Kardeş bnde lenovo y550 var bn tam bir oyun delisiyim pes 13 gta 4 gta 5 ve bunun gibi bir sürü oyunu oynayabiliyorum karar senin ama lenovo dan memnunum ama yinede karar senin

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş bnde lenovo y550 var bn tam bir oyun delisiyim pes 13 gta 4 gta 5 ve bunun gibi bir sürü oyunu oynayabiliyorum karar senin ama lenovo dan memnunum ama yinede karar senin

Yorumun için teşekkür ederim kardeşim babama sordum oda msı ge60 a bütçemiz yetmediğini söyledi artık bende z580 gibi orta seviye bir laptop alacağım :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
  • Beğen
WD-40

WD-40

Üye
Bence Y500 modelini al çünkü MSI'ın kasası çok kalitesiz diyorlar, ayrıca Y500'de Çift GT650M var SLI ile bağlı, bu sayede GTX670M performansına yakın bir performans alabilirsin o kartla

Üst Alt