Yardım Note 5 Nougat'da xPosed Kullanan Varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Note 5 Nougat'da xPosed Kullanan Varmı?
Başlıkta belirttiğim gibi Note 5 Nougat da xposed yükleyip kullanan var mı aramızda?

habib_723

habib_723

Üye
Bende note 5 var xPosed nedir anlatabilir misiniz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wrongroad

Üye
Xda da diger Android Nougat teelefonlar için modlanmış xposed yayınladı. Fakat Samsung Stock Rom için olan hala yayınlanmadı. Wanam düzenliyor samsung da çalışabilmesi için xposed paketini. Yorumlarda Wanam'ın uygulamış olduğu düzeltmeleri uygulamaya çalıştıklarını ve ileride yayınlayacakları gibi şeyleride gördüm.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Xda da diger Android Nougat teelefonlar için modlanmış xposed yayınladı. Fakat Samsung Stock Rom için olan hala yayınlanmadı. Wanam düzenliyor samsung da çalışabilmesi için xposed paketini. Yorumlarda Wanam'ın uygulamış olduğu düzeltmeleri uygulamaya çalıştıklarını ve ileride yayınlayacakları gibi şeyleride gördüm.
Benim okuduklarıma görede artık Note 5 için rom geliştirmiyorlarmış. Heralde artık yeni telefonlara yöneliyorlar. Ama nougat için xposed olmaması büyük eksiklik. Marsmallow için olanı Nougata yükleyip deneyen oldumu hiç?

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
yukleme cihaz brick olabilir bende op3t var xposed ciktimi nougata magisk kullaniorum suan daha iyi ama modul cok az

ONEPLUS A3010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
yukleme cihaz brick olabilir bende op3t var xposed ciktimi nougata magisk kullaniorum suan daha iyi ama modul cok az

ONEPLUS A3010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Magisk hiç hoşuma gitmedi o yüzden kullanmıyorum. Inşallah biri xposed çıkarır da kurtuluruz. Ben uygulamaların tek tek dpi ayarını yapmak istiyorum xposed dışında bir uygulama var mı acaba bunu yapabilen?

habib_723

habib_723

Üye
S3 üm varken cyangomod veya resurrection kullanıyordum.. Note 5 aldıktan sonra bunlar gibi mod olabileceğini bilmiyordum google bakınca o zamanlar göremedim.. Şu bahsettiğiniz xPosed ile Magisk te bunlar gibi baktığım kadarıyla.. Note 5 orijinal spot cihaz a sahibim şuan Android 7.0 var en son yazılım.. Sizce xPosed ya da Magisk daha mı güzel ve bunları note 5 atarsam sertifika sorunu falan yaşar mıyım.. S3 kullanırken cyangomod vs atarken yaşamıyordum..

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
S3 üm varken cyangomod veya resurrection kullanıyordum.. Note 5 aldıktan sonra bunlar gibi mod olabileceğini bilmiyordum google bakınca o zamanlar göremedim.. Şu bahsettiğiniz xPosed ile Magisk te bunlar gibi baktığım kadarıyla.. Note 5 orijinal spot cihaz a sahibim şuan Android 7.0 var en son yazılım.. Sizce xPosed ya da Magisk daha mı güzel ve bunları note 5 atarsam sertifika sorunu falan yaşar mıyım.. S3 kullanırken cyangomod vs atarken yaşamıyordum..

xPosed senin dediğin cyanogenmod gibi bir rom değil. Sadece androidi daha da fazla özelleştirebilmeni sağlayan bir yazılım xposed.

habib_723

habib_723

Üye
xPosed senin dediğin cyanogenmod gibi bir rom değil. Sadece androidi daha da fazla özelleştirebilmeni sağlayan bir yazılım xposed.
Anladım tesekkur ederim.. Android 7.0 a yükleniyor mu peki

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
habib_723

habib_723

Üye
Şu Xposed İçeriğini tam olarak açıklayabilir misiniz... Mesela benim diyelim android 6.0 marshallmow yüklü ve telefonum kvk lı değil.. Telefonumun sertifikası silinir mi yani aramalara kapanır mı acaba yurt dışından getirmiştik imei(sertidika) atılıp aramaya açmıştım telefonu... Bu xposed i yüklersem böyle problem yaşar mıyım acaba... Çünkü şöyle söylüyüm normal rom attıktan sonra telefonum aramalara kapanıyor şebeke sorunu yaşıyorum.. Bu atacağım xposed böyle sıkıntı yaratmıyorsa rom gibi onu yükleyecem... Hiç denemedim maksat masraf çıkmasın sonra...

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin
Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
Şu Xposed İçeriğini tam olarak açıklayabilir misiniz... Mesela benim diyelim android 6.0 marshallmow yüklü ve telefonum kvk lı değil.. Telefonumun sertifikası silinir mi yani aramalara kapanır mı acaba yurt dışından getirmiştik imei(sertidika) atılıp aramaya açmıştım telefonu... Bu xposed i yüklersem böyle problem yaşar mıyım acaba... Çünkü şöyle söylüyüm normal rom attıktan sonra telefonum aramalara kapanıyor şebeke sorunu yaşıyorum.. Bu atacağım xposed böyle sıkıntı yaratmıyorsa rom gibi onu yükleyecem... Hiç denemedim maksat masraf çıkmasın sonra...
yanlış dosya yüklemez isen sorun olmaz.
Note 2 cihazım vardı aynı şekilde imei sonradan eklendi. rootladim xposed recovery mod hepsini kurdum.
Dikkat etmeniz işlemlerde izlenecek adımların sırası ve yükleyeceğiniz dosyaların doğru olması.
model
versiyon
sürüm
hepsine dikkat ederek doğru dosyayı cihaza flashlamaniz yeterli olacak.
Risk var ama denemeye değer bence. Root suz cihaz kullanmasını seven biri değilim.

Note 3 __ Sony Xperia XA1 Ultra
YouTube Kanal : Tek Bilgin

habib_723

habib_723

Üye
yanlış dosya yüklemez isen sorun olmaz.
Note 2 cihazım vardı aynı şekilde imei sonradan eklendi. rootladim xposed recovery mod hepsini kurdum.
Dikkat etmeniz işlemlerde izlenecek adımların sırası ve yükleyeceğiniz dosyaların doğru olması.
model
versiyon
sürüm
hepsine dikkat ederek doğru dosyayı cihaza flashlamaniz yeterli olacak.
Risk var ama denemeye değer bence. Root suz cihaz kullanmasını seven biri değilim.

benim note 5 cihazım rootlu ama insan korkuyor yüklemeye..

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2498213
Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
Doğru yapılır ve doğru dosyalar kullanılırsa hiç bir şey olmaz.
Root ile cihazlar dan neredeyse %100 verim alınmakta.
Root olmayan cihaz genelde %60 verimlilik sağlar.

ibrother

ibrother

Üye
benim note 5 cihazım rootlu ama insan korkuyor yüklemeye..

Xposed yüklemeye değmeyecek bir yamadır, bazen uyumsuzluk yapıyor ve telefonu bozabiliyor o yüzden tavsiye etmem yani sana ekstra öyle ahım şahım bir şey katmaz. Sensörleri kapatırsın, pil göstergesini değiştirirsin VS. Herşeyin orijinali güzeldir

habib_723

habib_723

Üye
Anladım saolasin gerek yok o zaman yüklemeye

• Beğen
Tepkiler: ibrother
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Anladım saolasin gerek yok o zaman yüklemeye

Benim xposed'i yüklemek istememim sebebide sadece Chrome ve Samsung İnternet Tarayıcısının DPİ ayarlarını değiştirmek. Bu şekilde tarayıcıları aynı bilgisayarda ki sekme tarzıyla aynı şekilde kullanabiliyorsun. Ekranda büyük olunca daha güzel oluyor. Telefonun geliştirici seçeneklerinden bu DPİ ayarını ayarlayabilirsin ama genel olarak ayarlanıyor yani istediğin uygulamalar için değil. Bu ihtiyacımın dışında xposed benim içinde çok önemli değil aslında.

Silinen Üye 2498213

Silinen Üye 2498213

Kapalı Hesap
Benim xposed'i yüklemek istememim sebebide sadece Chrome ve Samsung İnternet Tarayıcısının DPİ ayarlarını değiştirmek. Bu şekilde tarayıcıları aynı bilgisayarda ki sekme tarzıyla aynı şekilde kullanabiliyorsun. Ekranda büyük olunca daha güzel oluyor. Telefonun geliştirici seçeneklerinden bu DPİ ayarını ayarlayabilirsin ama genel olarak ayarlanıyor yani istediğin uygulamalar için değil. Bu ihtiyacımın dışında xposed benim içinde çok önemli değil aslında.
Eğer 7.0 için xposed üretilirse buraya yazaabilir misiniz. Ben de note 5 kullanıcısıyım beklemedeyim

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
arkadaşlar 7.0 uyumlu xposed daha çıkmamış bende arıyorum.

YouTube : Tek Bilgin

Üst Alt