Note 2 Custom Rom/Root

Sponsorlu Bağlantılar

TheMadness

TheMadness

Üye

O konuda haklısın.10 gb cidden yetersiz :zzz:

Ve Note 2 de uygulama hafızası yönetimi farklıymış.Kurulan bütün programlar ve data dosyaları 10 gb lık bölüme yükleniyor.Bir nevi /data partitionu 10 gb bölüme sym-linkli.

Ama Galaxy S de böyle değildi.6 gb sd hafıza ve 2 gb rom hafızası vardı.Kurulan bütün uygulamalar 2 gb lık bölüme yüklenirken data dosyaları 6 gb lık bölümde kalıyordu.

Forumdan yakın bir arkadaş :ehe

Hayır symlinkli değil. Gösteriyor ama yanlış. Uygulama yükle data partisyonu dolsun görürsün

avcitalip

avcitalip

Üye

O konuda haklısın.10 gb cidden yetersiz :zzz:

Ve Note 2 de uygulama hafızası yönetimi farklıymış.Kurulan bütün programlar ve data dosyaları 10 gb lık bölüme yükleniyor.Bir nevi /data partitionu 10 gb bölüme sym-linkli.

Ama Galaxy S de böyle değildi.6 gb sd hafıza ve 2 gb rom hafızası vardı.Kurulan bütün uygulamalar 2 gb lık bölüme yüklenirken data dosyaları 6 gb lık bölümde kalıyordu.

Forumdan yakın bir arkadaş :ehe

işin kötü tarafı dosyaları hafıza kartına taşımanın yolu da yok :evet: 32 GB Class 10 hafıza kartım var sırf uygulamaları falan taşırım diye almıştım şimdi ise datalar hafıza kartına atılmıyor :zzz:

TheMadness

TheMadness

Üye
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

işin kötü tarafı dosyaları hafıza kartına taşımanın yolu da yok :evet: 32 GB Class 10 hafıza kartım var sırf uygulamaları falan taşırım diye almıştım şimdi ise datalar hafıza kartına atılmıyor :zzz:
hafızaları swap yapabilirsin :) yani hafıza kartı telefon hafızası, telefon hafızası hafıza kartı olarak :)

avcitalip

avcitalip

Üye

hafızaları swap yapabilirsin :) yani hafıza kartı telefon hafızası, telefon hafızası hafıza kartı olarak :)

onu biliyorum internette okudum fakat s3 ve note 2'de yine ters tepmiş :zzz: dataları yine 16GB'tlık yere kopyalıyormuş :evet: :(

Tas Muhittin :ehe

TheMadness

TheMadness

Üye

onu biliyorum internette okudum fakat s3 ve note 2'de yine ters tepmiş :zzz: dataları yine 16GB'tlık yere kopyalıyormuş :evet: :(

Tas Muhittin :ehe

Bak root erişimi sağla;
Terminale gir. Şu komutları gir.
Kod:
su
mv /sdcard/olduğu_klasör /extSdCard/
ln -s /extSdCard/taşıyacağın_yer /sdcard/olduğu_klasör

avcitalip

avcitalip

Üye

Bak root erişimi sağla;
Terminale gir. Şu komutları gir.
Kod:
su
mv /sdcard/olduğu_klasör /extSdCard/taşıyacağın_yer
ln -s /extSdCard/taşıyacağın_yer /sdcard/olduğu_klasör

sen taşıyabildin mi ? :) ben directory bind ile taşımıştım fakat oyuna girdiğimde oyun tekrardan dataları indirmeye çalışmıştı :(

TheMadness

TheMadness

Üye

sen taşıyabildin mi ? :) ben directory bind ile taşımıştım fakat oyuna girdiğimde oyun tekrardan dataları indirmeye çalışmıştı :(

Symlink fat32 olduğu için çalışmadı. Mount -o bind de çalışmıyor. Bi yolunu bulacağım.

Üst Alt