• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

NOSTALJİ SERİSİ-Nokia N73 İncelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
NOSTALJİ SERİSİ-Nokia N73 İncelemesi
Bu yazımda hiç bu kadar eski telefon kullanmamış arkadaşları bu telefon hakkında bilgi sahibi yapmak istiyorum.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Abone olmayı unutmayınız.

Telefonun ön tasarımı hoş ve yuvarlak hatlara sahip.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

3 adet hoparlörü var dense de 2 adet hoparlörü var. Üstteki kısımda tek hoparlör var.

Telefonun üst kısmı

Arka kapak gayet sade ve sağlam. Tasarımı yuvarlak hatlara sahip ve oldukça ergonomik.

Yan tarafta kızılötesi sensörü (IR) var. Bu sensör ile telefon kumanda gibi kullanılabiliyor.

Bataryası 1100 mAh Güce sahip.

Alt kısımda kulaklık, hafıza kartı ve şarj girişi ve hoparlör bulunuyor.

Ses açma kapama tuşlarının yerleşimi oldukça pratik ve deklanşörün yeri güzel.

Telefon 2006 yılı Nisan ayında piyasaya 599€ Fiyatla piyasaya çıkıyor.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: Yavuz Selim Baltacı, Blue023, MAERKEK ve 2 diğerleri

By Burhann 2010

By Burhann 2010

Üye
Bunuda kullandım evde duruyor halen 6630 ile atamadım çalışmıyor

• Beğen
Tepkiler: Blue023
Hasand.

Hasand.

Üye
Bende vardı n73 duz model avrupa vadafone yaziyordu kapaklarinda oldukca temizdi full orjinal ben 2.sahibiydim ilk isim nss ile urun kodunu degistirdim n73 music editon urun kodunu yukledim sonra nokia pc suite v4 surumu yukledim 2 tane farkli tema daha gelmis harika olmustu yil 2011-2012 arasi
Mesaj birleştirildi:

Aslinda birde o zaman istedigim benim cihaz griydi kapaklari siyah takmak ve kasayı kirmizi takmakti nasip olmadi sattim cihazi

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kameraları Efsaneydi :D

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kullandığım en sıkıntılı telefondu. Ortadaki tuşla menülerde gezmek oyun oynamak zordu. Hafızası çok düşüktü ve hafıza kartı olmadan kesinlikle işe yaramaz bir telefondu. Nokia da sağolsun her telefonuna özel hafıza kartları çıkarttığı için bu telefonun da kendine ait hafıza kartı vardı. N serisinin en zayıf ve en kötü telefonu. Ama Türkiye de çok tutuldu.

• Beğen
Tepkiler: Yavuz Selim Baltacı
AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Ben de kullandım halen çalışıyor, N-Gage oyunlar yüklü :)

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Kullandığım en sıkıntılı telefondu. Ortadaki tuşla menülerde gezmek oyun oynamak zordu. Hafızası çok düşüktü ve hafıza kartı olmadan kesinlikle işe yaramaz bir telefondu. Nokia da sağolsun her telefonuna özel hafıza kartları çıkarttığı için bu telefonun da kendine ait hafıza kartı vardı. N serisinin en zayıf ve en kötü telefonu. Ama Türkiye de çok tutuldu.
Niye tutulmasın ki fiyatı 3 ayda yarı yarıya düşünce millet saldırdı tabi. Ben hafıza kartını 8-9 dükkan dolaşıp bulabildim geçen ay. 512 mb kingston.

Hasand.

Hasand.

Üye
Bende orjinal nokia 128mb hafiza karti var di ama zaten micro sd kartlarin yaninda gelen apartla okuyordu kendi hafizasi gercekden dusuk ama fena telefon degildi elime düşse kullanirim

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Niye tutulmasın ki fiyatı 3 ayda yarı yarıya düşünce millet saldırdı tabi. Ben hafıza kartını 8-9 dükkan dolaşıp bulabildim geçen ay. 512 mb kingston.
Donanım olarak diğer cihazlardan oldukça düşük. Özellikle ngage oyunlarını yükleyip calistirirsan ne demek istediğimi anlarsın. Her
Bende orjinal nokia 128mb hafiza karti var di ama zaten micro sd kartlarin yaninda gelen apartla okuyordu kendi hafizasi gercekden dusuk ama fena telefon degildi elime düşse kullanirim
Letgoda bir sürü var satan.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Bana sorarsan bunu alacağına e72 al.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hafıza kartı ve bilgisayara bağlama kablosu olmadan N73 kesinlikle kullanılacak bir telefon değil. Hem data kablosu hem de hafıza kartı zor bulunuyor bu telefon için.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Hafıza kartı ve bilgisayara bağlama kablosu olmadan N73 kesinlikle kullanılacak bir telefon değil. Hem data kablosu hem de hafıza kartı zor bulunuyor bu telefon için.
Data kablosunu bit pazarından aldim 3 tane

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Ne kadar sağlam ve dayanıklı. Orjinal değilse birkac kullanımdan sonra bozulacaktır
Orjinal hepsi. Kapkalın birşey.

Ekli dosyalar

bveo1990

bveo1990

Üye
2 tanede bende var sağlam olarak süperdi bir zamanlar hiç unutmam 750 TL ye almıştım

Retro_Adam

Üye
Aktif olarak kullanmaktayım ayrıca n95 ve iphone 3gs ve 4s de var.
N serisi nokia'nın baba serisidir zamanında iyi paralara satılmıştır.
O kadar çok özelliği var ki şu anda bile hala yeni keşfettiklerim var :)
Oyunlarını söylemek bile istemiyorum 50 den fazla oyun yüklü şu an telefonda ve olur da silinirse falan diye pc ye de attım :)

Şu anda kullanıyorum ve ömrüm yettiği sürece ya da 3g türkiyeden çekilene kadar kullanmaya da devam edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 777448
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
    Konu Sahibi
Aktif olarak kullanmaktayım ayrıca n95 ve iphone 3gs ve 4s de var.
N serisi nokia'nın baba serisidir zamanında iyi paralara satılmıştır.
O kadar çok özelliği var ki şu anda bile hala yeni keşfettiklerim var :)
Oyunlarını söylemek bile istemiyorum 50 den fazla oyun yüklü şu an telefonda ve olur da silinirse falan diye pc ye de attım :)

Şu anda kullanıyorum ve ömrüm yettiği sürece ya da 3g türkiyeden çekilene kadar kullanmaya da devam edeceğim.
2026 idi yanlış hatırlamıyorsam. en aşağı 5 sene var. Bayağı daha kullanırsın. Benim 2. hattım da E72'de duruyor. Güzel cihazlar.

• Beğen
Tepkiler: Retro_Adam ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Niye ben donradan görüyorum

• Kahkaha
Tepkiler: Yavuz Selim Baltacı

Üst Alt