Nokia'dan şaşırtan taktik

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia'dan şaşırtan taktik
Kullanıcılar yeni telefonu Lumia'yı satın alsınlar diye Nokia akla gelmedik taktikler peşinde koşuyor.

Firmanın pazarlamadan sorumlu başkanı Steven Overman Nokia World etkinliğinde bu ilgin yöntemlerin bazılarını basına açıkladı.

Bunların arasında insanları Windows Live simgeleri gibi giydirmek bile var. Overman'e göre buradaki amaç 25 yaş civarında olan genç kesini hedeflemek.

Peki tüm bu dublörler nasıl insanları Windows Phone 7'li Lumia'yı satın almasını sağlayacak?

Overman'in umudu, insanların tüm bu farklılıkları fotoğraflayıp sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaşacakları ve bunlar üzerine konuşacakları yönünde. "Bu heyecan verici günlük etkinlikler insanları en sonunda işin gerçeğine yönlendirecek. Ve bu gerçek de mağaza olacak" diyor Overman.

Firmanın CEO'su Stephan Elop ise bu konuda kendinden biraz fazla emin bir şekilde şu açıklamayı yaptı: "...satış yapan perakende profesyonellerinin elinde tarihimizde hiç görmediğimiz kadar çok cihaz [Nokia] göreceğiz."

• Beğen
Tepkiler: Burak

optimux

Üye
android varken nokia kullanmaz

Öncelikle; ben hiçbir markanın veya işletim sisteminin taraftarı değilim. Hangisi uygun gelirse onu tercih ederim. Bu mantıkla bir yere varılmaz. Android ile Windows Phone 7 yi ,Symbianı veya iOSu karşılaştırabilirsiniz ama Nokia ile karşılaştıramazsınız.Bence windows, kullanım kolaylığı ve stabilite sağlarsa (ki öyle görünüyor) + market place i genişletirlerse + fiyatı uygun olursa tercih edilebilir olacaktır. Tabii bu zaman alacaktır. O zamana kadar androide devam :D (iOS çok pahalı)

LuckyDALT0N

LuckyDALT0N

Üye
Nokia çok güven kaybetti.Yine milleti heveslendirip satış yapıcak ardından alanlar pişman olucak gibime geliyo :S

Masha

Masha

Üye
Ne yaparsa yapsın eski piyasa değerini geri getiremez.

__xXx__

__xXx__

Üye
hiç belli olmaz nokia köklü bir firma belki androidi yakalar ama şu bi gerçek geçmesi çok zor

• Beğen
Tepkiler: sakaryam54500
Ocean258

Ocean258

Üye
Nokia çok güven kaybetti.Yine milleti heveslendirip satış yapıcak ardından alanlar pişman olucak gibime geliyo :S

Aynen katılıyorum sana hocam.. Iyıce şaşırdılar telefon satmak ıcın düştükleri durumlara bak.... Tutmaz bu saatten sonra bencede.. Akıllı adam ısı degıl nokia almak..

__xXx__

__xXx__

Üye
Aynen katılıyorum sana hocam.. Iyıce şaşırdılar telefon satmak ıcın düştükleri durumlara bak.... Tutmaz bu saatten sonra bencede.. Akıllı adam ısı degıl nokia almak..
nokia kullananlara hakaret ettiğinin farkında misin tartışma çıkarmaya yönelik sözler sarfetme ceza alabilirsin

61semih

61semih

Üye
wm lı telefon kullanmıs bırısı olarak sunu derım wınd.mobl7 hakkında da uygulama sıkıntısı var ama sıstem guzel çalısıyor.goresellerı ve arayuzunu begenmıyorum ben cok kullanışsız geldı bana
bunun gıbı sorunları aşarsalar neden olmasın ılerde belkı alırız bızde nokıa ama zor gorunuyor

mangdaşire

mangdaşire

Üye
wp.7 yi bu sayede tanıtamazlar.ama eminim ki wp.7 sayesinde androide bayagı yaklaşacaklar.

__xXx__

__xXx__

Üye
wm lı telefon kullanmıs bırısı olarak sunu derım wınd.mobl7 hakkında da uygulama sıkıntısı var ama sıstem guzel çalısıyor.goresellerı ve arayuzunu begenmıyorum ben cok kullanışsız geldı bana bunun gıbı sorunları aşarsalar neden olmasın ılerde belkı alırız bızde nokıa ama zor gorunuyor
hocam yenı bir işletim sistemi uygulama sıkıntısı olması normal değilmi

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Ürününü satmak için yapılan daha degisik ve daha şaklaban isler gördüm.Bu son derece normal.
Yeni ve degisen yüzünü insanlara benimsetmeli her firma.
Telefonlarıda basarılı buluyorum.Akıcı basit ve hızlılar ama arayüz beni sarmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...