Nokia X7-00 Güncellemeden Sonra Dil Sorunu Hatası Yardım Lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crazy_dreams

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X7-00 Güncellemeden Sonra Dil Sorunu Hatası Yardım Lütfen
merhaba arkadaşlar. dün nokia ovi den telefonumu güncelledim ve sanırım şu an 025.007 yi yükledi bunu yükleyince telefonum ingilizceye döndü ve kullanamıyorum... forumu biraz araştırdım ve x7-00 ile ilgili birşeye rastlayamadım fakat anladığım kadarıyla bu iş phoenix ve navifirmle oluyor. ben navifirm ile şu anki mevcut sürümden bi önceki sürümü buldum ve versiyona tıkladığımda navifirm kendisi otomatik olarak 6 dosya seçti ve onları bilgisayara indiriyorum şu anda. ilk sorum acaba diğer otomatik olarak seçmediği dosyaları da mı seçip indirmeliyim ?. ayrıca bu indirdiğim dosyaları ne yapmalıyım ? phoenix le nasıl ve hangi işlemleri yapmalıyım bu sorunum için ? arkadaşlar biliyorum anlatması uzun ama yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim...

DustoJniK

DustoJniK

Üye
merhaba arkadaşlar. dün nokia ovi den telefonumu güncelledim ve sanırım şu an 025.007 yi yükledi bunu yükleyince telefonum ingilizceye döndü ve kullanamıyorum... forumu biraz araştırdım ve x7-00 ile ilgili birşeye rastlayamadım fakat anladığım kadarıyla bu iş phoenix ve navifirmle oluyor. ben navifirm ile şu anki mevcut sürümden bi önceki sürümü buldum ve versiyona tıkladığımda navifirm kendisi otomatik olarak 6 dosya seçti ve onları bilgisayara indiriyorum şu anda. ilk sorum acaba diğer otomatik olarak seçmediği dosyaları da mı seçip indirmeliyim ?. ayrıca bu indirdiğim dosyaları ne yapmalıyım ? phoenix le nasıl ve hangi işlemleri yapmalıyım bu sorunum için ? arkadaşlar biliyorum anlatması uzun ama yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim...

Sanırım bu senin x7 yurtdışından gelme o yüzden ovisuiteden güncellediğin zaman ingilizce
olmuştur...

Not: Phoenix ile her zaman ölü flash ta hata oranı biraz daha düşüktür.

İlkten bilgisayarına Phoenixin en son sürümünü kur kendisi bu arada usb driverleride yükler....

Yükleme bittikten sonra, C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products bu yolu izle ve Elinde olan RM-707 Klasörünü içine at. RM-707 Klasöründe neler olması gerektiğini biliyorsundur umarım... En Önemlisi Uda Core Rofs2 Rofs3 dosyalarının olması şart.

Kısacası İster orjinal ister Cfw yazılımı olsun içinde bu dosyaların olması gerekiyor eksik olmasın...

Phoenix programını aç.

Sol üstte bulunan
File/Open Product yolunu izle..

RM-707 kodunu bul ve OK(tamam) yazan yere tıkla...

Programın en üstünde Connections var görmemen imkansız. Usb Normal No connect bu gibi şeyler yazar. NoConnect yi işaretle..

Programın araç klasörler üsttedir oradan Flashing araç çubuğuna gel tıkla. Firmware update diye menü açılacak.

Product kodu yazan yerin karşısında 3 tane nokta var görürsün onu tıkla direk sana lazım olan yazılım ekranda olması gerek ona da tıkla...
DeadPhone Usb Flashing kutucuğunu işaretle alta doğru in Options menüsüne tıkla Gerekli Kırmızı yazılı dosyalar var ( Memcard vs. vs ) onları sil. tamamı tıkla.

Update software
Refurbish
Sw reset

bunları göreceksin ekranda sen bunlardan refusbishe tıklayacaksın...

Firmware update diye sana bi uyarı verecek ( Disconnect usb cable , Connect usb cable, press ok vs vs )

Hemen usb kablosunun her iki ucunu çıkar ( bir ucu bilgisayardan diğer ucunu da telden )
Peşine bataryayı çıkarıyorsun. Batarya çıkmıyorsa sorun yok.

Sonra ilkten Bilgisayara usb kablosunu takıver. Peşine usb kablosunun diğer ucunu telefona tak ) Phoenix programında hani ekranda uyarı çıkmıştı ya ona tamam de. Hiç vakit kaybetmeden çıkardığın bataryayı telefona takıyorsun.Şayet bataryayı çıkarmadıysan açma kapama düğmesine 8 sn basılı tut. Otomatik olarak yüklemesi gerekiyor.......

Bu kadar saygılar.....

crazy_dreams

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim çok tşk ederim sorunu hallettim :))

DustoJniK

DustoJniK

Üye
Rica ederim kardeşim.....

agit_cudi

agit_cudi

Üye
Rica ederim kardeşim.....
merhaba kardeş ben de x7 kullanıyorum yurt dışından aldım internette dolaşırken bir anda dondu sım kartımı dahı cıkardım bır turlu ne kapanıyor ne cıkıyor oylece drdu acıl yardım lutfen..

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Güç tuşuna 8 saniye kadar basılı tutup deneme yaptın mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt