Nokia X6 Vs Nokia5800

Sponsorlu Bağlantılar

modexl48

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X6 Vs Nokia5800
Arkadaşlar 2telefondan x6 babamda ve 5800 annemde var.Bazıları demişki 5800 x6'ya bin basar! Bunu neye göre söylediler merak ediyorum.Benimde gönlüm 5800dan yana ama farklar ve fiyat x6da da çok yüksek değil:

Nokia5800:540tl(KvK)

Nokia x6:849Tl

Ayrıca farklar ise:

X6:5MP-5800 3.2MP

2telefonuda bass güçlendirmede açık ara far x6nın oluyor.Sanırım hoparlöeler 5800dan farklı olsa gerek ama 5800da küçümsenemez bir bass vuruyor.:oke:

EQ ayarlandındığında 5800 1adım öne geçiyor...

X6:Kapasitif 5800xm:Resistif [Bu fark KÜÇÜMSENEMEZ!]

Sonuç olarak bu 5800 bin basar diyen arkadaşlara soruyorum:

Nasıl 5800 X6ya Bin basar? İlla bende 5800 var diye o telefonu üstün kabul etmeyin!..Bende 2730 var b.ktan bir tel kabul ediyorum.Sonuçta bende var diye süper bi tel deil!

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Onu diyene çok güzel argo bir tabir kullanırdım da forum ortamı kullanamıyorum içimden söylüyorum sadece :D X6 Tartışmasız 5800XM'den daha iyi.

willrock

willrock

Üye
X6 kullanıcısıyım 5800 kuzende war elime aldığımda x6 nın yanında plastik parçası gibi birşey geliyo o telefon :D

modexl48

Üye
    Konu Sahibi
Benim babamda X6 var bazen saolsun kullandıryor :D İnceledim ama 5800dan üstün bir yönünü bulamadım ama bazıları 5800 ı tek geçerim diyor.5800 çok sattı diye tek geçmeyin ''X6 NOKİANIN AMİRAL GEMİSİ!!!''Kimse bunu inkar edemez!

KoLeRa(NyZ)

KoLeRa(NyZ)

Üye
Peki arkadaşlar ses yönünden hangisi önde ???

willrock

willrock

Üye
Peki arkadaşlar ses yönünden hangisi önde ???

Çok az denecek kadar 5800 önde.

--------------- Ekleme ---------------

Benim babamda X6 var bazen saolsun kullandıryor :D İnceledim ama 5800dan üstün bir yönünü bulamadım ama bazıları 5800 ı tek geçerim diyor.5800 çok sattı diye tek geçmeyin ''X6 NOKİANIN AMİRAL GEMİSİ!!!''Kimse bunu inkar edemez!
Nasıl üstün bir yönünü bulamadın hayret 5mp kamerası,kapatisif ekran özelliği olması,hafıza farkı,uzun batarya süresi vs..

Silinen Üye 392151

Kapalı Hesap
bu nokia x6 ne zaman bayilerde satışa sunulmaya başlar..

erkara_64

arkadaşlar en son çıkan model en iyi modeldir tersi olsaydı önce x6 çıkar sonra 5800 çıkardı..böyle bir mantık olamaz kesinlikle 5800 kullanıcısı olarak x6 diyorum:)

usher185

Üye
bende 5800xm arkadasta kaçak x6 almıs bügün karşılastırdık arada pek bi fark var yok ama x6 nin işletim sistemi windows açıdan çok güzel.

Silinen Üye 392151

Kapalı Hesap
ne zaman bayilerde satışa sunulmaya başlar nokia x6

modexl48

Üye
    Konu Sahibi
pardon 5800ın x6 dan üstün bir yönünü göremedim diyecektim klavye hatası =)

akulata

Üye
ya ses düzeyleri dışında telefonlardaki farkları nasıl ayırosunz anlamıorum birinde kamera ii olur ses olmaz ötekinde başka bişey eksik olur ya hepsinde birbirinin açığınu yaratan bi özellik oluo muhakkak

modexl48

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar EQ ayarlanırsa X6 daha fazla ses çıkarıyor haberiniz olsun =)

S'nek Valesi

S'nek Valesi

Üye
X6 tartışmasız daha iyi.

Devil_In_Side

Devil_In_Side

Üye
Bencede x6 bariz bi farkla önde

rocknroll94

rocknroll94

Üye
Tek fark bence X6 nın hafızası ve kapasitif ekrana sahip olması.(Kalem yok).Diğer özellikler 5800 la aynı.Ama ben telefonu kalemle kullandığımda telefon ayrı bir zevk veriyor :)

Progressivity

Progressivity

Üye
x6 tabiki daha iyi olacak daha sonra çıkmış bir model ve daha üstün tabikide parası fazla oluyo ona göre

|-ERKAN-|

|-ERKAN-|

Üye
x6 güzel bir cihaz ancak bir 5800 pazarına sahip olacağını sanmıyorum.kabul x6 5800 dan çok iyi bir cihaz ama nokia kendisini kandırıyor bence amiral gemisi olamaz bu cihaz.

modexl48

Üye
    Konu Sahibi
x6 güzel bir cihaz ancak bir 5800 pazarına sahip olacağını sanmıyorum.kabul x6 5800 dan çok iyi bir cihaz ama nokia kendisini kandırıyor bence amiral gemisi olamaz bu cihaz.

Amiral gemisi derken kapasitiflerin amiral gemisi niteliğini taşıyor çünkü o zaman sadece x6 da vardı oyüzden amiral gemisi dendi.Sanırım şu an n900 yada n8 nokianın amiral gemisi =)