Nokia X Serisi (Ana Konu)

Sponsorlu Bağlantılar

meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X Serisi (Ana Konu)
Nokia'nın beklenen android telefonu Nokia X bir telefon serisi olarak tanıtıldı, buna göre; Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL şeklinde 3 modelle karşımıza çıkacak.

Nokia X'in hemen satışa sunulması beklenirken, Nokia X+ ve XL 2. çeyrekte satışa çıkacak. Nokia X ilk başta Doğu avrupa ve güney amerika gibi gelişmekte olan ve az gelişmiş bölgelerde çıkacak. Nokia Türkiye'nin Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, yaptığı açıklamada, Nokia X'i önümüzdeki aylarda, 500 TL civarında bir fiyatla satışa sunacaklarını söyledi...

Gelişmeler oldukça konu güncellenecektir...

Şu ana kadar gelen bilgilere göre özellikler;

Nokia X

* 1 GHz Qualcomm Snapdragon çift çekirdekli işlemci
* 512 MB RAM
* 800*480 piksel çözünürlüğe sahip 4 inç ekran (IPS)
* 4 GB dahili bellek + MicroSD ile genişletilebilir
* 3 megapiksel arka kamera (sabit odak)
* 1,500 mAh pil
* 3G
Fiyat: 500 TL civarı

Nokia X +

* 1 GHz Qualcomm Snapdragon çift çekirdekli işlemci
* 512 MB RAM
* 800 480 × piksel çözünürlüğe sahip 4 inç ekran
* 4 GB + MicroSD ile hafıza genişletme
* 3 megapiksel arka kamera
* Ölçüler; 115.5 x 63 x 10.4 mm , 128.66 gram
* Çıkış; 2014 2. çeyrek

Nokia XL

* snapdragon dual core 1 GHz
* 768 MB Ram
* 4GB bellek + Hafıza kartı
* 5-inç IPS 800 × 480p ekran
* 5 megapiksel arka kamera
* çıkış tarihi; 2014 2. çeyrek

tanıtım videosu:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Arayüz tanıtım Videosu:

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: FeLonieS, Cihanî Sultan, Pikkaccu ve 6 diğerleri

asdf4236

asdf4236

Üye
normandiya çıkarması olacak yani :)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yazının Olduğu Sayfa Linkinide Alabilir Miyim ?

brk-rtrk

Üye
O biraz zor. Nokia Microsoft tarafından satın alındı. Yani Nokia artık Microsoft'un. Microsoft kendi işletim sistemi varken niye Android kullanmayı denesin?

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer ve Pikkaccu
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Nokianın bir kısmı satıldı hepsi değil

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, xmustx, -Börteçine- ve 1 kişi daha
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
güzel haber. bakalım neler olacak :D

PriZm

PriZm

Üye
Microsoft varken böyle birşey olmaz.Legal-Illegal yollarla engelleyecektir.Daha önce de olduğu gibi.

• Beğen
Tepkiler: beytullah6767, Dede ve -Börteçine-
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Nokia lumia ve asha isimlerini kullanmamak şartıyla hala telefon üretebilir

• Beğen
Tepkiler: xmustx, HAM ZA ve -Börteçine-
meg1ddo

meg1ddo

Üye
    Konu Sahibi
Yazının Olduğu Sayfa Linkinide Alabilir Miyim ?
yerli iki tane site var kural geregi link koyamiyorum ama google aratirsan bulursun.
Nokia lumia ve asha isimlerini kullanmamak şartıyla hala telefon üretebilir
bunu bilmiyordum bak, eger dedigin gibiyse ihtimal biraz kuvvet kazaniyor.soyle bir yazi kopyalayacam ne kadar dogru olursa artik, nokianin kullanacagi yontemi belirtmek acisindan;

teknoloji sitesi The Verge, Nokia Normandy ile ilgili farklı iddialar ortaya attı. ABD merkezli sitenin Nokia’ya yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre Normandy, Android işletim sistemi bir telefon. Üstelik bu sadece bir pilot proje değil, Normandy’nin 2014 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.
Elbette yakında tümüyle Microsoft’un olacak Nokia’nın rakip konumundaki Google ile Android üzerinden işbirliği yapması pek olası görünmüyor. Fakat The Verge’ün bu konuyla ilgili de bir teorisi var. Siteye göre Nokia, sadece Android işletim sistemi lisansını kullanacak, bunun dışında uygulama mağazası ve servisler konusunda Google ile işbirliği yapmayacak. Bu stratejinin bir örneğini Amazon da sergiliyor. Firmanın Kindle Fire serisi tabletleri, açık kaynak kodlu olan Android’i kullanıyor ama Google’ın diğer servislerine dahil değil. Bu durumda firmanın ayrı bir uygulama mağazası açması gerekiyor. Amazon bunu yapmış durumda.bu eski bir yazi ama en azindan nokianin anlasmalara aykiri olmadan izleyecegu yontemi aciklamak acisindan.

SuxQQ

SuxQQ

Üye
Yenilgiyi kabul etmek gibi düşünülebileceğinden yapmazlar böyle bir şey kanımca.

Akatsuki

Akatsuki

Üye
Batmadan önce yapacaktı onu battıktan sonra değil.

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS., hsynkckygcı@ ve -Börteçine-
Invoke

Invoke

Üye
Kaynak? Yok =P

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Maxicep portal

ahmetsuha525000

Üye
Nokia zaten Android düşmanı. Microsoft da Google yüzünden eski önemini yitirdi. Artık Amerika ve FBI Google'a yatırım yapıyor. Microsoft'ta bu yüzden Android'e düşman, daha doğrusu tüm Google ürünlerine düşman. Iki birleşip Android'e el uzatmazlar. Olma olasılığı çok düşük.

caglar b

caglar b

Üye
Şimdi samsung düşünsün :D

Narutodth

Narutodth

Üye
Ben ihtimal vermiyorum. batarken bile androidin yuzune bakmayan nokia simdi biraz satis yapmisken neden androide gecis yapsinki?

Never Back Down

Never Back Down

Üye
Nokia Bence bu hatayı yapmamalı.
Tarih olan eski işletim sistem,symbian ve üstüne meego falan çıkardı tutturamadı.
Eğer Tek koldan wp gderse bu iş olur yoksa nokia yine fetret devrine geri döner

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Nokia androide geçmez ve de geçmemeli zaten,nokia bulmuş işletim sistemini zaten wp harika bir sistem ve lumialarda harika cihazlar.

Narutodth

Narutodth

Üye
Nokia Bence bu hatayı yapmamalı.
Tarih olan eski işletim sistem,symbian ve üstüne meego falan çıkardı tutturamadı.
Eğer Tek koldan wp gderse bu iş olur yoksa nokia yine fetret devrine geri döner
Fetret devri :ehe

Üst Alt