Haber Nokia Treasure Tag mağazada

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Nokia Treasure Tag mağazada
İster anahtarlarınızı kaybetmiş, ister spor salonu çantanızı başka bir yere koymuş veya hangi sokağa park ettiğinizi unutmuş olun, Nokia Treasure Tag eşyalarınızı sezgisel görsel ve sesli olarak takip etmenizi sağlar.
En çok değer verdiğiniz şeyleri etiketleyin ve bu uygulamayı telefonunuza yükleyin. Artık bir şeyinizi unuttuğunuzda, nerede olduğunu bileceksiniz.
Nasıl çalışır:
- Favori eşyalarınıza Nokia Treasure Etiketi koyun
- Etiketleri Bluetooth Smart aracılığıyla
telefonunuza bağlayın
- Arkanızda bir şey bıraktığınızda telefonunuz sizi uyarır
- Sesli uyarı, telefonunuzu kullanarak etiketi bulmanızı veya etiketi kullanarak telefonunuzu bulmanızı sağlar
-HERE servisinden haritalar ve LiveSight uyumlu telefonlar eşyalarınızı bulmak için zenginleştirilmiş gerçekliği kullanmanıza olanak tanır
Favori etiketlerinizi, canlı döşemelere hızlı erişim ve durum güncellemesi için Başlat'a sabitleyin
Nokia Treasure Tags, Bluetooth Smart bağlantısı ve en son Lumia Black yazılım güncellemesini kullanan bir Nokia Lumia gerektirir.

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS ve skynet

cintrikus

cintrikus

Üye
bu etiket dediğiniz nfc anahtarlarıylamı yapılabiliyor?

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Sensör bulunamadı diyor abi?Maleseff bu güzelim programı bizler kullanamayız yani nfc etiketi gerek hani kuçuk karemsi birşey var ya bir eşyayı tanıyoruz o kare gibi şeye sonra onu telefona okutuyoruz ve ta ta o eşyayı telefon ozaman tanıyor.Çok sevinmiştim ama maleseff nokıa nfc etiketi yok bizlerde

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
Rainesto

Rainesto

Üye
nfc etiketsiz olsa süper birşey olurdu

Dejavuex

Dejavuex

Üye
eee hiç bi işimize yaramıcak

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
NFS etiketi almak isteyenler ve ya fiyatını merak edenler için:

4 tanesi 24 tl.

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
ElectroTR

ElectroTR

Üye
Bu sanırım nfc kullanmıyor. Treasure tag denilen şu;

aksesuar gerekecek. Sistem bluetooth 4.0 LE standardı gerektirdiği için lumia black güncellemesi gerekiyor.

OozyStaw

OozyStaw

Üye
@papakudioflu biraz daha anlatır mısın abi :blink: uygulama çalışma mantığını kavrayamadım

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
@papakudioflu biraz daha anlatır mısın abi :blink: uygulama çalışma mantığını kavrayamadım
bak abicim Windows Phone 8'de ayarlar/arkaplan görevlerine girdiğinde bir uygulama listesi açılır. Bu listede olan bütün uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyebilirsin. Bir de o listenin en altında "ileri düzey" butonu var. Ona tıkladığında açılan listede, ilk listedeki uygulamalara ek yüklediğiniz uygulamalara da bağlı olarak bir sürü uygulama listelenir. İlk listedeki uygulamaları ileri düzey ayarlarındaki uygulama sayısından çıkart. Çıkan sonuç senin arka planda çalışmasını engelleyemediğin uygulama sayısıdır. Arka planda çalışmasını engelleyemediğin uygulamalar eğer doğru kodlanmadıysa sürekli açık kalma ihtimali var. Biz buna "askıda kalma" diyoruz. Bu nedenle bu tarz uygulamalar sistemin de kararsızlık yaşamasına neden olabiliyor. Eğer bu tarz sorun yaşamak istemiyorsanız, engellenebilen ve engellenemeyen uygulama listenizi karşılaştırın. Engellenemeyen uygulama listenizde güvenmediğiniz ya da şuphelendiğiniz uygulamalar var ise onları kaldırıp cihazı test edin. Hem cihaz performansı hem de batarya performansındaki artışı gözle görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: okinro, Akhtoher, byibo ve 2 diğerleri
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk::tşk:

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Artı birşey ekleyeyim, engellenemeyen listede görünen bazı uygulamalar eğer yüklendikten sonra hiç kullanılmamışsa orada kalıyor, ancak bir kez açarsanız ve çalıştırırsanız, o uygulamayı kapatıp tekrar arkaplan listesine baktığınızda engellenemeyen listeden silinip engellenende beliriyor. Dolayısı ile engelleyebiliyorsunuz. Bunu deneyin. Ben çok denedim. Uygulamalardan bazılarını bu sayede engellenemeyen listeden engellenebilenler listesine çekip engelleyebildim. (Of ne çok engel kullandım) :)

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
Bay H

Bay H

Üye
Nokia Treasure Tag aksesuarı Amazon.com da 29.57 € dan listelendi

Son düzenleme:
byibo

byibo

Üye
teşekkürler güzel haber bilgi için

Bay H

Bay H

Üye
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: papakudioflu
İnternettin HOCA

İnternettin HOCA

Üye
:tşk: İyiymiş

{°≤°}

Akhtoher

Akhtoher

Üye
bak abicim Windows Phone 8'de ayarlar/arkaplan görevlerine girdiğinde bir uygulama listesi açılır. Bu listede olan bütün uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyebilirsin. Bir de o listenin en altında "ileri düzey" butonu var. Ona tıkladığında açılan listede, ilk listedeki uygulamalara ek yüklediğiniz uygulamalara da bağlı olarak bir sürü uygulama listelenir. İlk listedeki uygulamaları ileri düzey ayarlarındaki uygulama sayısından çıkart. Çıkan sonuç senin arka planda çalışmasını engelleyemediğin uygulama sayısıdır. Arka planda çalışmasını engelleyemediğin uygulamalar eğer doğru kodlanmadıysa sürekli açık kalma ihtimali var. Biz buna "askıda kalma" diyoruz. Bu nedenle bu tarz uygulamalar sistemin de kararsızlık yaşamasına neden olabiliyor. Eğer bu tarz sorun yaşamak istemiyorsanız, engellenebilen ve engellenemeyen uygulama listenizi karşılaştırın. Engellenemeyen uygulama listenizde güvenmediğiniz ya da şuphelendiğiniz uygulamalar var ise onları kaldırıp cihazı test edin. Hem cihaz performansı hem de batarya performansındaki artışı gözle görebilirsiniz.

Microsoft'tan bile böyle anlaşılır ve net bir açıklama olamazdı :)