Nokia Telefonumun Batarya Ömrünü Nasıl Uzatabilirim? İşte Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Telefonumun Batarya Ömrünü Nasıl Uzatabilirim? İşte Cevabı
Bataryanızın ömrünü arttırmak için aşağıdaki yönergeleri kullanın:
•İhtiyacınız olmadığında Bluetooth teknolojisini kapatın.
•Nokia telefonunuzu, WLAN bağlantılarına ihtiyacınız olmadığında, kullanılabilir Kablosuz LAN (WLAN) ağlarını artalanda taramayacak veya daha az sıklıkta tarayacak şekilde ayarlayabilirsiniz (taramayı kapatmak için, Kablosuz LAN ayarlarında WLAN kullanılabilirliğini göster'i devre dışı bırakın).
•Bağlantı ayarlarında, Paket veri bağlantısını Var olduğunda olarak ayarladıysanız ve paket veri kapsama alanı (GPRS) yoksa, Nokia telefonunuz periyodik olarak paket veri bağlantısı kurmaya çalışır. Nokia telefonunuzun kullanım süresinin uzaması için, Paket veri bağlantısı > Var olduğunda seçeneklerini belirleyin.
•Haritada yeni alanlara ilerlediğinizde Haritalar uygulaması yeni harita bilgilerini indirir ve bu da batarya tüketimini arttırır. Yeni haritaların otomatik olarak indirilmesini engelleyin.
•Bulunduğunuz bölgede hücresel şebekenin sinyal gücü çok farklılık gösteriyorsa, Nokia telefonunuzun tekrar tekrar kullanılabilir şebekeleri taraması gerekir. Bu da batarya tüketimini arttırır. Şebeke ayarlarında Şebeke modu ikili mod olarak ayarlanırsa, Nokia telefonu UMTS ağı için arama yapar. Yalnızca GSM şebekesini kullanmak için Şebeke modu > GSM seçeneklerini belirleyin.
•Ekran aydınlatması batarya tüketimini arttırır. Ekran ayarlarında, aydınlatmanın kapatılması için geçecek zaman aşımı süresini değiştirebilir ve ışık koşullarını gözleyen ve ekran parlaklığını ayarlayan ışık sensörünü ayarlayabilirsiniz.
•Artalanda çalışır durumda uygulama bırakılması batarya tüketimini arttırır. Kullanmadığınız uygulamayı kapatın.
•Nokia telefonunuzun titreşim işlevini kapatarak yalnızca zil sesini kullanın.
•Nokia telefonunuzun artalanında hareketli veya animasyonlu resimler ya da videolar kullanmaktan kaçının.
•Örneğin uyurken herhangi bir aramayı cevaplamayı düşünmüyorsanız, Nokia telefonunuzu kapatın.

Telefonunuzda en son yazılım sürümünün bulunduğundan emin olun. İndirilebilir öğeler ve yardım için, yerel Nokia web sitenizin destek sayfasına gidin.

• Beğen
Tepkiler: venusutarit ve ~N.A.W.Y~

larten123

larten123

Üye
tesekkurleer

catdog136

catdog136

Üye
Sonra akıllı telefon kullanıyorum diye ortalıkta dolaşalım :D

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3, groupertekin, TT1903 ve 2 diğerleri
PriZm

PriZm

Üye
Yararlı bir bilgi.Haritalar haricinde diğer hepsi diğer işletim sistemli telefonlardada kullanılabilir.

pRime.

pRime.

Üye
güzel konu olmuş. bilmeyenler için ideal.

doctorrr

doctorrr

Üye
aynılarınındaha fazlasını yapıyorum usta yinde teşkürler sağol :alkis

---------- Eklendi @ 22:29:18 ---------- Yazıldı @ 22:28:36 ----------

Sonra akıllı telefon kullanıyorum diye ortalıkta dolaşalım :D
yapma böyle yav adam yardımcı olmmaya çalışmış baba...:nono:

tempestshine

tempestshine

Üye
batarya ile ilgili problemim çok.:tşk:

cukuleaks

Üye
bende aynılarının daha fazlasını yapıyorum. Onların dışında ne yapabilirim acaba :D

karasahinemre

Üye
bu ben n8 i ilk aldığımda yazıldıydı ocakta falan :D telefonun kullanma klavuzunun içindekiler sanırım :D

kuralsiz9

Üye
Batarya kalibrasyonu denedim daha az gitmeye başladı.Sonra gece çıkardım bataryayı buzluğa koydum sabah aldım şimdi çok değişti 21 saat oldu ama hala %60 da :D

.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
teşekkürler :alkis:

azrock

azrock

Üye
3310:naughty:

• Beğen
Tepkiler: umt07
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Batarya kalibrasyonu denedim daha az gitmeye başladı.Sonra gece çıkardım bataryayı buzluğa koydum sabah aldım şimdi çok değişti 21 saat oldu ama hala %60 da :D

yok artık naptın sen baba ya deneyesim geldi şimdi kalibrasyonu

doctorrr

doctorrr

Üye
bende aynılarının daha fazlasını yapıyorum. Onların dışında ne yapabilirim acaba :D
e daha fazlasıda olmaz yani telefonu takoz olarak taşırsın :D bende böyle kullanıyorum rahatım daha fazla kısmanın lüzmu yok usta..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
abi %40 gitmiş 21 saatte o nasıl kalibrasyon :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Pardon ya ben şarj daha geç azalıyor dedi sandım :D

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ben de koyarım yarın gece :D patlamaz inşallah buzdolabı poşetiyle koyarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt