Nokia telefonları ölü flash atarak kurtamak

Sponsorlu Bağlantılar

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Nokia telefonları ölü flash atarak kurtamak
Nokia telefonları ölü flash atarak kurtamak​

Phoenix ile ölü flash atmayı deneyin

Phoenix programı ve yazılımlara diğer konularımdan ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzdaki versiyonu veya daha üst versiyonu yükleyin eski versiyonu yükleyemez.
telefon kapalı iken.phoenix programını çalıştırın. manage connection menusunden no connection satırını yukarı alıp aplly deyin ve close ile kapatın.Şimdi open product kısmına tıklayın ve

RM *** (E71için RM-346)kodunu seçin ve ok deyin.,
şimdi Flashing menüsüne basın ilk sıradaki Firmware Update'e basın.product kode satırının sagındaki ... kutucuguna basın ve turçe dil kodunu secin.Sonra dead phone USB flashing kutucugunu işaretleyin

şimdi usb kablosunu bağlayın.

ve REFURBİSH tusuna basın
Birazdan güç tusuna basmanızı isteyince power tusuna kısa süreli basıp bırakın yüklemeye devam edecektir.bira uzun sürecektir.tepki vermiyor diye hemen kabloyu sökmeyin.biraz sonra yükleme başlayacaktır.
Kolay gelsin.

Bu mesaj yazınca
Product flashing succeeded.

İşlem bitti.şimdi kabloyu çıkar ,telefon ingilizce olarak açılacak.ayarlardan telefonun dilini türkçeye çevir.kapanıp açılacak telefonunu güle güle kullan.Hayırlı olsun.

LÜTFEN SAĞ ALTTAKİ TEŞEKKÜR ET İLE
TEŞEKKÜR ETMEYİ UNUTMAYALIM.SAĞ ÜST KÖŞEDENDE DEĞERLEME PUANI VERELİM.

• Beğen
Tepkiler: enginkaya35, tayrebaz, hacimehmetari ve 29 diğerleri

tolga72

tolga72

Üye
slm aa-tolga
NOT: (anlattıklarımı çalışan telefon için söylüyorum, dead phone için değil)
Phonex ile flah atma anlatımı yapılan bir konuda
telefonun pc suitle ile bağlı olması gerektiği aksi taktirde yazılımın hata verip yarıda kesileceği anlatılıyordu.
bazı arkadaşlar sım kartı çıkartın diyordu, bazıları ise telefon genel tercihte olmalıdır diyordu
bu hususlardaki görüşlerini aktarabilirmisin.

• Beğen
Tepkiler: dt_haluk
aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
slm aa-tolga
NOT: (anlattıklarımı çalışan telefon için söylüyorum, dead phone için değil)
Phonex ile flah atma anlatımı yapılan bir konuda
telefonun pc suitle ile bağlı olması gerektiği aksi taktirde yazılımın hata verip yarıda kesileceği anlatılıyordu.
bazı arkadaşlar sım kartı çıkartın diyordu, bazıları ise telefon genel tercihte olmalıdır diyordu
bu hususlardaki görüşlerini aktarabilirmisin.

http://www.maxicep.com/symbian-dest...-olmadan-istedigin-dili-sec-yukle-225547.html
burada anlattığım gibi yapılabilir.

Phoenix'i yüklemeden önce bilgisayarınızda bulunan tüm PC Suite, Software Updater, Nokia Connectivity Cable Driver, Nokia Flashing Cable Driver, Nokia Service Tool Drivers, PC Connectivity Solution gibi Nokia ile ilgili tüm yazılımları kaldırmanız gerekli. Kaldırma işleminde Your Uninstaller gibi programlardan birisini kullanmanızı tavsiye ederim çünkü normal program kaldırma seçeneğinden kaldırma yaptığınızda registry den program artıkları silinmiyor ve bu kalan parçacıklar da yükleme esnasında problem yaratıyor. Tüm programları kaldırıp, registry'i temizledikten sonra aşağıdaki linkten Phoenix'i indirin ve kuruluma başlayın. Başka birşey yapmanıza gerek yok.

Tüm yüklemeler yapıldıktan sonra tekrar bilgisayarınızı açın kapayın. Daha sonra telefonunuzun modeline uygun data paketini indirin ve bilgisayarınıza kurun. Sonra Phoenix'i açın File > Manage Connections'a(yeni versiyonda usb bağlantı ayarı ana ekranda çıkar) basın sonra New'a basın ordan USB yi işaretleyin Next’e basın program USB bağlantısını kontrol eder ve Finished Scanning yazar. Tekrar Next ve sonra Finish'e basın. Açık olan pencerede Apply ve Close'a basın. (Yeni versiyonda USB seçiliyse buradan devam edin).Bu işlemlerden sonra tekrar File > Scan Product a basın telefonunuz bulununca altta telefon modeli ve mevcut sürümü yazar.Bu arada yukarıdaki pencerede bağlantı modu NORMAL yazıyor olsun,RF veya local yazıyorsa normali seçin.Telefonunuzun PC SUİT MODUNDA BAĞLI OLDUĞUNDAN EMİN OLUN YOKSA HATA VERİR. Sonra Flashing menüsüne basın ilk sıradaki Firmware Update'e basın. Phoenix otomatik olarak telefonunuzun ürün kodu ile o ürün koduna uygun yazılım dosyalarını bulur. Eğer telefonunuz Türkiye ürün koduna sahip değilse ürün kodu satırının yanındaki Gözat kutusuna basın ve Türkiye ürün kodunu seçin ve OK'e basın. Yazılım atma işlemine başlamak için Refurbish'e basın ve yazılım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. Yazılım atma işlemi sırasında birkaç sürücü daha yüklenir bu sizi korkutmasın. Bu arada şunu da belirteyim, benim başıma da gelmişti, sürücü yüklenirken bilgisayarın açılıp kapanması gerekiyor, bu arada yazılım atma işlemi başarısız oldu şeklinde uyarı çıkabilir. Telefonu açmak için uğraşmayın, biraz bekleyin telefon kendisini açar. Siz sadece bilgisayarınızı kapayıp açın ve yazılım atma işlemine yeniden başlayın. Bu sürekli olan bir olay değil, yani olmaya da bilir. Ben sadece uyarı olarak belirtmek istedim. Yazılım atma işlemi sona erdikten sonra File > Close Product'a basıp, telefonun USB data kablosunu çıkartabilirsiniz.

Veya RM yazılım kodunu değiştirir gibi de yükleme yapabilirsiniz.

http://www.maxicep.com/symbian-s60v...elefonlarin-rm-kodunu-degistirmek-247998.html

• Beğen
Tepkiler: nokıa_n8, mahzunikaya ve -efşan
tolga72

tolga72

Üye
anlatıklarının hepsini okudum. anladım (Pc suitle ile bağlı olmasa hata verir)
sım kartın takılı olup olmaması,
telefonun hangi tercihte olması gerektiği (mesela Genel tercih) konularında görüş belirtmemişsin.

ayrıca jaf ile flash atmaya çalışırken telefon pc suitle ile bağlı iken jaf telefonu görmüyor.
telefon pc suitle ile bağlı değilken jaf ile flash atarsam sorun çıkarmı

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
anlatıklarının hepsini okudum. anladım (Pc suitle ile bağlı olmasa hata verir)
sım kartın takılı olup olmaması,
telefonun hangi tercihte olması gerektiği (mesela Genel tercih) konularında görüş belirtmemişsin.

ayrıca jaf ile flash atmaya çalışırken telefon pc suitle ile bağlı iken jaf telefonu görmüyor.
telefon pc suitle ile bağlı değilken jaf ile flash atarsam sorun çıkarmı

Telefonunuzun Modeli , Rengini ve Dilini doğru seçin !
Telefon rehberinizi ve bilgilerinizi yedekleyin hepsi silinecektir.
Telefonun şarjı tam olsun ve sim kartı sökün.

tolga72

tolga72

Üye
teşekkür ederim
telefon pc suitleye bağlı olamadan jaf ile flash atarsam
hata verirmi

erolkan

erolkan

Üye
Flash: Boot rom was not detected! Make sure that phone supports dead phone flash.yazıyor telefonum n95

Symberk

Symberk

Üye
Güzel bilgi Saol

tolga72

tolga72

Üye
@aa-tolga
N70 telefonuma son version 5.1003 yükledim.
başka birisiyle görüşürken sesim ona gitmiyor onunda bana gelmiyor ses kısma arttırma tuşuna basıp ondan sonra tekrar aradığımda sorun geçici olarak düzeliyor.
Kısacası : eski flash 5.0737 flash sürümüne dönmek istiyorum.
(Downgrade) Flash atma aşamasında sorun çıkarmı sence.

Kısaca ayrıntıya girmeden yapmak gerekeni anlatabilirmisin. (Downgrade)

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
@aa-tolga
N70 telefonuma son version 5.1003 yükledim.
başka birisiyle görüşürken sesim ona gitmiyor onunda bana gelmiyor ses kısma arttırma tuşuna basıp ondan sonra tekrar aradığımda sorun geçici olarak düzeliyor.
Kısacası : eski flash 5.0737 flash sürümüne dönmek istiyorum.
(Downgrade) Flash atma aşamasında sorun çıkarmı sence.

Kısaca ayrıntıya girmeden yapmak gerekeni anlatabilirmisin. (Downgrade)

eski versiyona dönemezsiniz.sadece hard format atmanızı tavsiye ederim.eski versiyonu nokia servisinde attırabilirsiniz.

tolga72

tolga72

Üye
Alıntı yaptığım yazıda yapılabilir deniliyor.
----alıntı----
gelelim versiyon düşürmeye; cihaza orjinal versiyonu veya yüksek versiyonu yükleyip normal açılır duruma getirdikten sonra
CiHAZI LOCAL MODE alalım bakın bu çok önemli ''downgrade'' işaretliyken istediğiniz versiyonu yükleyebilirsiniz
cihaz düşük versiyonda olsa açılacak ve normal çalışacaktır.
iyi çalışmalar herkese. (gerekli yedekleri almayı unutmayın). '''gsmdünyası'''.
-----alıntıdır-------
denemeyi düşünüyorum. Olmassa telefoncuya getirip 10 tl daha verecem :hmmm

aa-tolga

aa-tolga

Üye
    Konu Sahibi
Alıntı yaptığım yazıda yapılabilir deniliyor.
----alıntı----
gelelim versiyon düşürmeye; cihaza orjinal versiyonu veya yüksek versiyonu yükleyip normal açılır duruma getirdikten sonra
CiHAZI LOCAL MODE alalım bakın bu çok önemli ''downgrade'' işaretliyken istediğiniz versiyonu yükleyebilirsiniz
cihaz düşük versiyonda olsa açılacak ve normal çalışacaktır.
iyi çalışmalar herkese. (gerekli yedekleri almayı unutmayın). '''gsmdünyası'''.
-----alıntıdır-------
denemeyi düşünüyorum. Olmassa telefoncuya getirip 10 tl daha verecem :hmmm

deneyin sonucu yazın ben zannetmiyorum ama.

--------------- Ekleme ---------------

sağolun...

eseslıgenc

Üye
güzel bilig i gerçektende saol

koruklu

koruklu

Üye
TEŞEKKÜRLER...

EN İYİ ÇÖZÜM YOLU BU... Diğerleri hikaye....:oke::oke::oke:

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Teşekkürler

maviada221

Üye
aa-tolga çok çok teşekkür edrim beni büyük dertten kurdardın senin sayende nokia n8 ayağı kaldırdım

Üst Alt