Haber Nokia-symbian neden öldü

Sponsorlu Bağlantılar

Emrgncy

Emrgncy

Üye
N97 mini telefonum gözlerini kapattı ve tekrar açmadı, bu nedenle 3 aydır android kullanıyorum ama özlemiyor değilim :(

onurw58

onurw58

Üye
Nokia tüm hızıyla geri dönecek sızıntılar başladı :)

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tüm hızıyla dönecek dion ama symbian içinde dönse keşke ama riski göze alamayız demiş symbian başkanı...

Emre

Üye
Here satmak içinde aceleleri yoktu ama sattılar. Cihazlar ifa 16'da duyurulacak kesin.

0343434

0343434

Üye
Yeniden girecekler ama Android ile.Farkındaysanız çoğu Android ureticisi özle yazılımlardan uzaklaşıp saf Android deneyemine yakın bir arayüz sunmaya başladı. Yani bu gidişle girse bile farklı olarak bize ne sunacak. Mesela symbian işletim sisteminin Android uygulamalarının hepsini açabilen bir versiyonu sunulsa hem bir farklılık olur hemde biz bekleyen kullanıcılara güzel bir sürpriz olur.

blackjack8696

Üye
Onu bunu bilmem ama destek vereceği ve iyi optimize edilmiş bir Symbian sistemli cihazla piyasaya girse şu zor durumuma ramen hiç düşünmem alırım. android uygulamalarına destek vermesin, adam gibi bir marketi olsun ve bunun yerine geliştiricilere destek versin yeter.symbian zaten kişiselleştirme konusunda son sürümüyle şu an bile günümüz işletim sistemlerinden daha ileride.

onurw58

onurw58

Üye
Onu bunu bilmem ama destek vereceği ve iyi optimize edilmiş bir Symbian sistemli cihazla piyasaya girse şu zor durumuma ramen hiç düşünmem alırım. android uygulamalarına destek vermesin, adam gibi bir marketi olsun ve bunun yerine geliştiricilere destek versin yeter.symbian zaten kişiselleştirme konusunda son sürümüyle şu an bile günümüz işletim sistemlerinden daha ileride.
çok doğru bir noktaya değindin bu forumdo yok symbiana android port ettim yok telin ramını 8 gb yaptım gibi şeyleri çok gördüm ve gülüp geçtim ama şuan unut etmekten başka çağremiz yok herkes android ios düşkünü olmuş symbiana bir symbian^4 gelse bence bütün sorunlarımız düzelir symbian^3 zamanın gerisinde kaldı eminim şuan birçok geliştirici symbianı tercih etmek istiyo ama neden yapmıyolar?çünkü diğer yorumdada dediğim gibi risk almak istemiyolar android bence şuan çok riskli bir sistem linuxun mobil sürümü gibi hertürlü tehlikeye açık ama şugüne kadar hertürlü siteden dosya indirdim tek 1 virüs tek bir sistem hatası almadım ama androidte bağzı illegal yazılımcılar sistemi çökertecek dahi kpd yazıp 1 program içine rahatlıkla sığdırabiliyolar.bu yüzden symbianda bence hala iş var bir symbian ^4 çıksın(pek zanetmiyorum ama umut etmek güzeldir)çoğu geliştirici symbianı terci eder neyse çok konuştum ama bukadar yeterli :D

• Beğen
Tepkiler: blackjack8696
Esendağlı

Esendağlı

Üye
kesinlikle aynı fikirdeyim,n8 ile geçen günlerimi özledim ☺

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
en son nokia telefonum x6 vay be özledim sonra androide geçtik efsane bitti

blackjack8696

Üye
kesinlikle aynı fikirdeyim,n8 ile geçen günlerimi özledim ☺
iphone 'umun yanında halen daha vivaz kullanıyorum. şu an hattım onda. bizdeki symbian sevgisi bitmez ama kapitalist düzen bile bile bu sistemi bitirdi. insanları resmen 2 sisteme kasıtlı olarak muhtaç ettiler. ios veya android kullanmıyorsan resmen siliksin. nokia ' yı batırmalarının ve akabininde symbian ' ı bitirmelerinin nedenleri bu forumda ve diğer forumlarda defalarca yazıldı. bütün yapılanlar bilinçli bir şekilde oynanan oyunların bir sonucuydu. işin arka planında çok farklı oluşumlar ve fantaziler var. her şeye rağmen symbian gerçek manada ''cep telefonları ve pda ' lar için yapılmış'' bir işletim sistemi idi...

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
furyzer0

furyzer0

Üye
İki sistemin olması çok doğal farkındaysanız her ürünün en tepesinde iki marka vardır ps3 ve xbox pc ile mac android ve ios ... Diye gider bu ise ayrı bir konudur pskoloji ile alakalıdır ve pek çok kişi hakkında yazı yazmıştır yani sevdiğiniz sistemin popüler olması demek ilk iki sistemden birinin yerine geçmesi demektir

Sent from mTalk using lumia950

MEHMET NOKİA 701

Üye
şuan teledonda 200 den fazla uygulama yüklü ve sadece 512 mb ram ile ...
Iphone bile bunu yapamıyor...
Tekrar kalkınmak lazım symbian <3

Emre

Üye
Riski göze alamazlar.

0343434

0343434

Üye
En son çıkan haberler göre Lumia satışlarının 2.3 milyona düşmesi sonucu Nokia dan gelen işçilerin %50'sini bırakıp geri kalan işçileri de Surface departmanına aktaracakmış. Böylece 2013 de başlayan o büyük çökertme planı 2016 sonu itibari ile tamamlanmış olacak.

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

Emre

Üye
Çalışanların bir çoğu Nokia'ya geri döndü

furyzer0

furyzer0

Üye
Zaten ölmesi gerekiyordu bence asıl hataları meegoyu devam ettirmemek oldu stephen eolp da çok zarar verdi ama meegonun reklamını iyi yapsalardı gerçek multitasking farkını gösterebilselerdi bence tutabilirdi çünkü öyle bir arayuz hala yok üstelik açık kaynak olmasına rağmen android gibi donanım düşmanı da değildi

mTalk'tan gönderildi

0343434

0343434

Üye
Zaten ölmesi gerekiyordu bence asıl hataları meegoyu devam ettirmemek oldu stephen eolp da çok zarar verdi ama meegonun reklamını iyi yapsalardı gerçek multitasking farkını gösterebilselerdi bence tutabilirdi çünkü öyle bir arayuz hala yok üstelik açık kaynak olmasına rağmen android gibi donanım düşmanı da değildi

mTalk'tan gönderildi

Bu durum zaten bizzat Microsoft'un kendi hamlesiydi. Bir anda Microsoft'tan ayrılan bir yönetici Nokia tarafında CEO oluyor ve bir anda Microsoft ile yakınlaşmalar başlıyor. Nokia tam intel ile güzel bir yazılım yapmışken böyle olayların gelişmesi doğrudan Microsoft ile bağlantılı. Ama son dönemdeki cihazların satışının düşmesi ise Microsoft'un Nokia'yı satın almasına karşın bir Nokia ruhunu taşıyamayacak kadar tekel bir firma olması.

iPhone 6 ile uygulamasından gönderildi.

Üst Alt