Nokia N9'da 3G Yok Galiba...

Sponsorlu Bağlantılar

pRime.

pRime.

Üye
"evet android in abartılacak bir yanı yok ama güçlü bir sistem olduğu kesin..."

Öncelikle sondan başlamayı tercih ediyorum :)

1- Anlatım bozukluğu.(Derslerine daha iyi çalışmalısın.)
2- Android'in abartılacak bir yanı var.(Bu kadar dandik şekilde kodlanmasına rağmen bu kadar rağbet görmesi beni rahatsız ediyor. Büyük ihtimal bunun sebebi reklam ve pazarlamadır. Çoğu kişi uygulama için güncellemelerin anormal şekilde gecikmesine ve şarj bitim sürelerinin kısalığına göz yumuyor.)
3-Android gücünü kodlarından değil donanımdan alıyor. MeeGo veya türevleriyle farkı bu(örn IOS). Gerçi IOS, Linux değil UNIX ama temelde benzerler.Emin ol GS2'nin donanımı hatta daha azı N9 kasası içinde olsaydı, hatırı sayılır bir miktar kullanıcı daha kazanırdı Nokia.Şu anda N9'un gördüğüm 1-2 eksiği var. Güncel donanım ve yetersiz geliştirici teşviki. Gerçi artık bunlar artık önemini yitirmiş durumda. Başka MeeGo göremeyeceğiz. En azından MeeGo adı altında ;) (bkz.Tizen OS).

Sana şunu söyleyeyim Talip'in bir bildiği varsa N9/N950 kullanan onlarca Mühendis'in de bir bildiği vardır. Belki Türkiye'de forumlarda pek göremezsin ama Maemo veya MeeGo topluluklarında görebilirsin.

Şu 3G meselesine gelelim.

N9'un desteklediği çalışma frekansları.(3G için) Nokia.com.tr'den alıntılanmıştır.

"Beş bantlı WCDMA 850/900/1700/1900/2100"

Burda ise 5800'ın desteklediği 3G frekansları mevcut. gsmarena'dan alıntılanmıştır.
"3G Network HSDPA 900 / 2100"

Kısaca 5800'da 3G kullanabiliyorsa emin ol N9'da da kullanabileceğinden şüphem yok :)

[video=youtube;iO2dwF2O4gI]http://www.youtube.com/watch?v=iO2dwF2O4gI[/video]

Bu video'da batarya performasını artırmak için Ağ Modları arasında nasıl geçiş yapılacağı gösterilmiş. Gayet açık şekilde 3G modunu görebildiğinize eminim. Umarım bundan sonra Talip kendi beceriksizliğini bir firmaya mal etmeye çalışmaz.

Zonguldak'ta eminim Talip'ten başkalarınında akıllı telefonlar ile arası iyidir. Ayrıca CFW'yi herkes öğrendikten sonra cihazlarına flash atarak kurabilirler. Bunun kompleks birşey olduğunu size düşündüren nedir anlamıyorum :) Komut satırıyla bile etkileşime girilmiyor neresi karışık acaba :D

Neyse yazacaklarım bu kadar umarım açıkca ifade edebilmişimdir. :)

Bravo hocam elinize sağlık. Bu arada cihaz özellikleri için developer nokia'yı öneririm nokia tr'de zaman zaman bilgi yanlışlığı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Hex4d0r

stalker67

stalker67

Üye
Talip ama 3G yok demedi konunun başında okuduysan 3G yok galiba dedi nokianın sitesinde var yazdığını ama cihazda internette gezerken(TELEFONDA) dahi görünmediğini söyledi n9 açık kaynaklı bir cihaz olabilir ama Android inde hakkını yememek lazım okulda baktım N9 a ev ekranı bile yok :S

Yeni güncellemede düzelteceklermiş...

Nokia Sizin gibi kullanıcıların desteğiyle şuanda ayakta durmaya çalışıyor,Windows phone ler niye çıkıyor zannediyorsunuz ?

gerçi Iphonede de yok :D vallaha talip ya Iphone 4s alacak yada Samsung Galaxy S2

----------Eklendi @ 19:24:36 ---------- Yazıldı @ 19:23:02 ----------

videonun adı zaten How To Use 2G :D (videoyu izlemedim)

----------Eklendi @ 19:28:56 ---------- Yazıldı @ 19:24:36 ----------

bakın n9 un dokunmatiğine diyecek laf yok doğru ama açık kaynak nedir ? ne işe yarar ?

----------Eklendi @ 19:33:47 ---------- Yazıldı @ 19:28:56 ----------

Zonguldak'ta eminim Talip'ten başkalarınında akıllı telefonlar ile arası iyidir. Ayrıca CFW'yi herkes öğrendikten sonra cihazlarına flash atarak kurabilirler. Bunun kompleks birşey olduğunu size düşündüren nedir anlamıyorum :) Komut satırıyla bile etkileşime girilmiyor neresi karışık acaba :D

belki...

daha iyi anlayanlar vardır belki ama talip n9 un komut sistemiyle etkileşime geçmeyi başardı ama ne yapacağını bilmiyor biraz aydınlatın...

----------Eklendi @ 19:35:20 ---------- Yazıldı @ 19:33:47 ----------

millet tek tek bunlarlamı uğraşacak insaf yani...

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Talip ama 3G yok demedi konunun başında okuduysan 3G yok galiba dedi nokianın sitesinde var yazdığını ama cihazda internette gezerken(TELEFONDA) dahi görünmediğini söyledi n9 açık kaynaklı bir cihaz olabilir ama Android inde hakkını yememek lazım okulda baktım N9 a ev ekranı bile yok :S

Nokia Sizin gibi kullanıcıların desteğiyle şuanda ayakta durmaya çalışıyor,Windows phone ler niye çıkıyor zannediyorsunuz ?

gerçi Iphonede de yok :D vallaha talip ya Iphone 4s alacak yada Samsung Galaxy S2

bakın n9 un dokunmatiğine diyecek laf yok doğru ama açık kaynak nedir ? ne işe yarar ?

belki...

daha iyi anlayanlar vardır belki ama talip n9 un komut sistemiyle etkileşime geçmeyi başardı ama ne yapacağını bilmiyor biraz aydınlatın...

hem zonguldak ta talip den başka cfw atmayı bilen yoktur diyorsun sonra başka bir şey(artık cfw yi ne zannediyorsan)
N9 hakkında biraz araştırma yap sende arkadaşın talip de çünkü telefonun tüm fonksiyonları bilmek ve de özelliklerini öğrendikten sonra almak en mantıklı iş. N9 da ev ekranın olmadığını zaten herkes biliyor ayrıca güncelleme ile gelecek diye bir şey söylemişsin lütfen uydurma yanlış bilgi verme insanlara ev ekranı dediğin şey IPHONE da da yok N9 un tasarımı ve tarzı bu biraz bilinçlenelim ve araştıralım. he diğer konuya gelecek olursak talip N9 u aldığı günden beri forumu canından bezdirecek mesajlar atıp saçma konular açmasaydı bunların yerine yardım istese cihaz hakkında fikir danışsaydı emin ol herkes yardımcı olurdu ama o ise 15 yaşına gelmiş biri gibi davranmayıp çocukça başlıklar açtı..

----------Eklendi @ 21:04:16 ---------- Yazıldı @ 21:02:12 ----------

Bir symbian fanboyu daha...

Bir FANDRO-İT daha. ayrıca N9 symbian işletim sistemini kullanmıyor hadi canım kendi bölümüne naş naş...:oke:

• Beğen
Tepkiler: pRime.
Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Bir symbian fanboyu daha...

Maalesef Symbian sevmediğim bir işletim sistemidir. Bunu açıkça belirtmek isterim. Zamanın varsa Symbian Türkiye ile tartışmanı öneririm. Sana Nokia 701 bile aldırabilir :)

belki...

Tartışmadan anladığım arkadaşınızın Israrla N9'da 3G olmadığını savunmasıydı. Bu arada N9'un ev ekranı yok derken neyi kastettiğinizi anlamıyorum ? 3 adet ana ekrana sahip. Uygulama Ekranı, Multitasking Ekranı ve Bildirimler Ekranı. Sizin istediğiniz şey galiba widget destekli interaktif masaüstü galiba :) Her akıllı telefonda olması ve N9'da olmaması N9'u kötü yapmaz heralde. Zaten Bildirim Ekranı çoğu işinizi görecektir.

Ayrıca bu bir sorun olmadığı için düzeltmeside gerekmiyor. Sadece bir yenilik olabilir.

Eminim Windows Phone'ların neden çıktığını biliyorumdur. Bu Nokia'nın tekrar Microsoft'u ortada bırakacakken Yönetime yapılan baskılarla ve aynı zamanda hissedar olan CEO Stephen Elop ile birlikte Microsoft'un MeeGo'yu bertaraf etmesidir. Aynısı daha önce yaşandı fakat Microsoft engelleyememişti.(Symbian)

Eğer ikisi arasında bir seçim yapacaksa ya Iphone 4s alsın ya da Samsung Tizen cihazlarını beklesin.

Benim kast ettiğim şey MeeGo konsolu değildi :) O konsol ile bir bilgisayar ağına sızmaktan tutunda bluetooth'u etkin(gizli dahil) cihazlara erişime kadar bir çok şey gerçekleştirilebilir. Gerçek açık kaynağı küçümsemeyin :) Ayrıca her çeşit şifre saldırısıda yapılabilir. (Brute Force, Dictionary Attack vs.). Tabi ki bunların yanında farklı şeylerde gerçekleştirilebilir. Kodlanan bir eklentiyi her yeniden başlatıldığında yapmak yerine otomasyon yapılabilir o konsoldan. Hayal gücünüze ve Programlama bilginize bağlı. Bir Linux PC olarak kullanılabilecek kapasitede.

En son yazdığınız şeye ise tepkiliyim. Android'de yardımcı uygulamalar olmadan bir ayar üzerinde uğraşmak çok basit galiba. Batarya Performansı için gerekli olabileceğini düşünen Bir N9 kullanıcısı. Aynı şey N900'de de yapılıyor. Anlamadığım şey "tek tek bunlarla" derken neyi kastettiniz. N900'deki bu işlem için kodlanmış uygulamanın N9 içinde hazırnalacağına eminim.

Android ilk çıktığında bunlar bile mümkün değildi galiba :)

• Beğen
Tepkiler: stalker67 ve pRime.
MertcaN9

MertcaN9

Üye
Ne kullanıyosa da 1900 yıllardan kalma işletim sistemi siz hala bu çöp telefonlara para vermeye devam edin.

Bunlara vereceğiniz paraya illa android değil apple bile alsanız daha iyi.

sen elinde ki takozdan memnunsan bizde alırız bir ara tamam :oke:

• Beğen
Tepkiler: stalker67 ve pRime.

frankendream

Üye

bakın n9 un dokunmatiğine diyecek laf yok doğru ama açık kaynak nedir ? ne işe yarar ?"

Yani birazcıkta olsa aklını, hayal gücünü, kafasıyla ilgili bi şeyini vs. kullanabilen insanlar veya kodlama işini çocuk oyuncağı gören insanlar için telefonunu istediği gibi yönetmeni sağlar bu açık kaynak. Mesela o çok övdüğünüz android yüklenebilir N9'a. Ayrıca telefon açılırken de sorar yani meego mu android ile mi açılsın diye. Yani açık kaynak bu ve bunun gibi daha bir sürü şey için işe yarar. Hani çok zeki de olmak gerekmiyo. Azıcık kafanı kullansan çözersin yani. Kod bilgisine de ihtiyaç yok başka şeyler içinde geçerli. -en kolay bu yoldan anlarsın artık-

• Beğen
Tepkiler: stalker67 ve MertcaN9
stalker67

stalker67

Üye

Yani birazcıkta olsa aklını, hayal gücünü, kafasıyla ilgili bi şeyini vs. kullanabilen insanlar veya kodlama işini çocuk oyuncağı gören insanlar için telefonunu istediği gibi yönetmeni sağlar bu açık kaynak. Mesela o çok övdüğünüz android yüklenebilir N9'a. Ayrıca telefon açılırken de sorar yani meego mu android ile mi açılsın diye. Yani açık kaynak bu ve bunun gibi daha bir sürü şey için işe yarar. Hani çok zeki de olmak gerekmiyo. Azıcık kafanı kullansan çözersin yani. Kod bilgisine de ihtiyaç yok başka şeyler içinde geçerli. -en kolay bu yoldan anlarsın artık-

Yani Diyorsunki Talip in Android İçin Galaxy S2 Almasına Gerek yok ?

N9 Güzel Cihaz Olur Android değilde Symbian belle için Talip Konu Açmış Forumda Port Edilebilirmi diye n8 den n9 a çok zor olacağını söylemişler Talip aslında androidin ne olduğunu biliyor symbian yoksa android diyor aslında burada mertcan gibi arkadaşlar talip i hep yanlış anlıyorlar bana anlattıklarıyla sizin yazdıklarınız çelişiyor Talipin hep yaptığı şey zaten(Anlatım Bozukluğu)

Banı Kalktığında Onada Sorabilirsiniz...

bu arada N9 a android nasıl yüklenebilir ? Talip Gidip boşuna S2 Almasın :D

----------Eklendi @ 14:51:36 ---------- Yazıldı @ 14:50:29 ----------

sen elinde ki takozdan memnunsan bizde alırız bir ara tamam :oke:

Ucuzdur Haa :D

----------Eklendi @ 14:54:25 ---------- Yazıldı @ 14:51:36 ----------

Maalesef Symbian sevmediğim bir işletim sistemidir. Bunu açıkça belirtmek isterim. Zamanın varsa Symbian Türkiye ile tartışmanı öneririm. Sana Nokia 701 bile aldırabilir :)

Tartışmadan anladığım arkadaşınızın Israrla N9'da 3G olmadığını savunmasıydı. Bu arada N9'un ev ekranı yok derken neyi kastettiğinizi anlamıyorum ? 3 adet ana ekrana sahip. Uygulama Ekranı, Multitasking Ekranı ve Bildirimler Ekranı. Sizin istediğiniz şey galiba widget destekli interaktif masaüstü galiba :) Her akıllı telefonda olması ve N9'da olmaması N9'u kötü yapmaz heralde. Zaten Bildirim Ekranı çoğu işinizi görecektir.

Ayrıca bu bir sorun olmadığı için düzeltmeside gerekmiyor. Sadece bir yenilik olabilir.

Eminim Windows Phone'ların neden çıktığını biliyorumdur. Bu Nokia'nın tekrar Microsoft'u ortada bırakacakken Yönetime yapılan baskılarla ve aynı zamanda hissedar olan CEO Stephen Elop ile birlikte Microsoft'un MeeGo'yu bertaraf etmesidir. Aynısı daha önce yaşandı fakat Microsoft engelleyememişti.(Symbian)

Eğer ikisi arasında bir seçim yapacaksa ya Iphone 4s alsın ya da Samsung Tizen cihazlarını beklesin.

Benim kast ettiğim şey MeeGo konsolu değildi :) O konsol ile bir bilgisayar ağına sızmaktan tutunda bluetooth'u etkin(gizli dahil) cihazlara erişime kadar bir çok şey gerçekleştirilebilir. Gerçek açık kaynağı küçümsemeyin :) Ayrıca her çeşit şifre saldırısıda yapılabilir. (Brute Force, Dictionary Attack vs.). Tabi ki bunların yanında farklı şeylerde gerçekleştirilebilir. Kodlanan bir eklentiyi her yeniden başlatıldığında yapmak yerine otomasyon yapılabilir o konsoldan. Hayal gücünüze ve Programlama bilginize bağlı. Bir Linux PC olarak kullanılabilecek kapasitede.

En son yazdığınız şeye ise tepkiliyim. Android'de yardımcı uygulamalar olmadan bir ayar üzerinde uğraşmak çok basit galiba. Batarya Performansı için gerekli olabileceğini düşünen Bir N9 kullanıcısı. Aynı şey N900'de de yapılıyor. Anlamadığım şey "tek tek bunlarla" derken neyi kastettiniz. N900'deki bu işlem için kodlanmış uygulamanın N9 içinde hazırnalacağına eminim.

Android ilk çıktığında bunlar bile mümkün değildi galiba :)

Android i kimse savunmuyor zaten...

Talibin tercihi zaten Symbian^3 Belle veya anna hatta forumda konusu bile var port edilebilirmi diye !

----------Eklendi @ 14:56:08 ---------- Yazıldı @ 14:54:25 ----------

Bu arada Talip o kod sistemine erişmiş ama kod olarak ne yazabilir örneğin ? okulda bana gösterdi terminal gibi bişeyler yazıyordu :D yeşil siyah böyle nasıl söylesem bilemiyorum :D

----------Eklendi @ 14:57:35 ---------- Yazıldı @ 14:56:08 ----------

Ev ekranı benim bildiğim telefonun ana ekranı oluyor :D n9 da aslında var ama tuşlar kilitlenince görünüyor ve hiçbir widget konulmuyor :D

N9 için Android Ics. varmış galiba onun Türkçesi varmı ?

----------Eklendi @ 15:04:58 ---------- Yazıldı @ 14:57:35 ----------

Demin Talip beni aradı forumdaki mesajlara bakmış ;

Öncelikle Ban Yemesine neden olan üyelerin birdaha konularına yorum atmalarını istemedigini söyledi,aslında bunun için aramadı Android yazısını görmüş ;

Android Ics. nin ingilizce olanını görmüş galiba,Türkçe olanını daha görmediğini söyledi

Eğer varsa arkadaşlar ;

-Türkçe
-nasıl yüklenir ?(Flash'la olurmu dedi :D)

bana bunları yazmamı söyledi

----------Eklendi @ 15:06:53 ---------- Yazıldı @ 15:04:58 ----------

TALIPAVCI bu kodları nerelerden öğrenebileceğimizi sordu ?

----------Eklendi @ 15:23:26 ---------- Yazıldı @ 15:06:53 ----------

http://www.maxicep.com/s-3-orjinal-fw-bolumu/istek-nokia-n9-icin-symbian-anna-veya-belle-599695.html

aha mesaj

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye

Talibin tercihi zaten Symbian^3 Belle veya anna hatta forumda konusu bile var port edilebilirmi diye !

----------Eklendi @ 14:56:08 ---------- Yazıldı @ 14:54:25 ----------

Bu arada Talip o kod sistemine erişmiş ama kod olarak ne yazabilir örneğin ? okulda bana gösterdi terminal gibi bişeyler yazıyordu :D yeşil siyah böyle nasıl söylesem bilemiyorum :D

----------Eklendi @ 14:57:35 ---------- Yazıldı @ 14:56:08 ----------

Ev ekranı benim bildiğim telefonun ana ekranı oluyor :D n9 da aslında var ama tuşlar kilitlenince görünüyor ve hiçbir widget konulmuyor :D

N9 için Android Ics. varmış galiba onun Türkçesi varmı ?

----------Eklendi @ 15:04:58 ---------- Yazıldı @ 14:57:35 ----------

Demin Talip beni aradı forumdaki mesajlara bakmış ;

Öncelikle Ban Yemesine neden olan üyelerin birdaha konularına yorum atmalarını istemedigini söyledi,aslında bunun için aramadı Android yazısını görmüş ;

Android Ics. nin ingilizce olanını görmüş galiba,Türkçe olanını daha görmediğini söyledi

Eğer varsa arkadaşlar ;

-Türkçe

http://www.maxicep.com/s-3-orjinal-fw-bolumu/istek-nokia-n9-icin-symbian-anna-veya-belle-599695.html

aha mesaj

Maalesef Symbian Belle'nin N9'a yüklenmesi mümkün değil.(Port edilebilir ama...) Çünkü işlemciler ve dolayısıyla mimariler farklı. Kısaca işletim sisteminin işlemciyle haberleşebilmesi için komutsetleri ve temel düzeyde sürücü kodlanması gerekiyor. Nokia 701 Arm 11 kullanıyor. Nokia N9 ise Cortex A8. Arada çok büyük farklar mevcut.

mesela ordan sistem dosyalarına vs. erişebilir. Yazacağı birşey istiyorsa " apt-get update", "apt-get upgrade" gibi şeylerle başlayabilir :D 1. komut uygulama depolarını günceller. 2. komut kurulu uygulamarın yeni sürümü mevcut ise indirip yükler :). Tek satırda şöyle halledebilir;

"apt-get update && apt-get upgrade"

Tabi ki bu komutların çalışabilmesi için root(kısaca yönetici) haklarına sahip olması gerekir. Bunun için "ssh root@localhost" yazdıktan sonra şu şifreyi girmesi gerekiyor "rootme". Şifre varsayılan olarak gelir.

Root olmak için başka komtularda var ama N9 için geçerli mi bilmiyorum :) Bu konuyu artık uzatmaya gerek yok :)

Android ICS bildiğim kadarıyla şuan stabilleştirme aşamasında.(maemo.org) Henüz birşey yayınlanmadı.

Söylediğim gibi ICS henüz mevcut değil. Büyük ihtimalle Türkçe mevcuttur ama dil ayarlarından yapılması gerekir. Firmaların Türkiye için güncelleştirmelerinde öntanımlı olarak ayarlı olacaktır.

Linux programlama(ruby, python-pygtk, perl gibi) veya kabuk(shell) programlama öğrenmen birçok şeyde başarılı olmanı sağlar.(örneğin PC'deki Linux programlarını N9'a port etmek.) Sadece N9 için değil :) C/C++, C# gibi dillerde Linux için kullanılabilir :) Port etmek için C/C++'yı Qt altında kullanabilmelisin. Direkt olarak'da kullanabilirsin ama arayüz hazırlamak için Qt gerekecektir. Web ile etkileşimli şeyler için ise pygtk ve QML i tercih et. Tabi ki bunlarla uğraşıp uğraşmaman senin seçimin :)

Kısaca N900,N950 teknoloji tutkunlarına hitap ediyor. N9 ise istersenizs amaçlarınıza hizmet edebilir :D

Nokia N9 için Android ICS gelişmelerini bu;
http://www.maxicep.com/meego/nokia-n9-icin-android-ics-gelismeleri-606616.html
konudan takip edebilir.

frankendream

Üye
Allah aşkına hadi N9'a Android neyse de Symbian yüklenmesi saçma değil mi? Öncelikle tuşu yok -tamam menüye tuşsuzda giriliyor diyeceksiniz- ve MeeGo Symbian'dan kat kat iyi. Kesinlikle tartışılamaz. Eğer kullandıysa daha önce Symbian'a alıştığı için böyle söylüyordur. MeeGo benim için problem değil uygulama da geliyor geliştiriciler tarafından. 5-6 yıl sonra unutulur diyorsunuz Nokia ve Intel elini ayağını çektiği için ama zaten N9'u da taş çatlasa 5-6 yıl kullanırsınız zaten. Bi telefonu kaç yıl kullanabilirsiniz ki? (3310 vb. telefonlar hariç :D ) Eninde sonunda bozulacaktır zaten bir şekilde. O yüzden MeeGo'yu pek dert etmiyorum. Yakında gelicek zaten Android portu isteyen yükler.

O kodlar dediğimizde şimdi bi çok basit olanları var bir de baya uğraş gerektiren profesyonellik isteyenleri var. Basit olanlar ise araştırınca bulabileceğiniz terminalde kullanılanları. Sadece biraz araştırma ister. E bi araştırın yani her şeyde armut piş ağzıma düş olmasın.

pRime.

pRime.

Üye
Yani Diyorsunki Talip in Android İçin Galaxy S2 Almasına Gerek yok ?

N9 Güzel Cihaz Olur Android değilde Symbian belle için Talip Konu Açmış Forumda Port Edilebilirmi diye n8 den n9 a çok zor olacağını söylemişler Talip aslında androidin ne olduğunu biliyor symbian yoksa android diyor aslında burada mertcan gibi arkadaşlar talip i hep yanlış anlıyorlar bana anlattıklarıyla sizin yazdıklarınız çelişiyor Talipin hep yaptığı şey zaten(Anlatım Bozukluğu)

Banı Kalktığında Onada Sorabilirsiniz...

bu arada N9 a android nasıl yüklenebilir ? Talip Gidip boşuna S2 Almasın :D

Talibin tercihi zaten Symbian^3 Belle veya anna hatta forumda konusu bile var port edilebilirmi diye ! Bu arada Talip o kod sistemine erişmiş ama kod olarak ne yazabilir örneğin ? okulda bana gösterdi terminal gibi bişeyler yazıyordu :D yeşil siyah böyle nasıl söylesem bilemiyorum :D Ev ekranı benim bildiğim telefonun ana ekranı oluyor :D n9 da aslında var ama tuşlar kilitlenince görünüyor ve hiçbir widget konulmuyor :D

N9 için Android Ics. varmış galiba onun Türkçesi varmı ? Demin Talip beni aradı forumdaki mesajlara bakmış ;

Eğer varsa arkadaşlar ;

-Türkçe

aha mesaj

Öncelikle arkadaşın bir an önce n9u satıp galaxy s2 almalı, ciddi anlamda komik isteklerde bulunuyor n9 için. Android ics içinse düzgün bir portun çıkması aylar alır. Symbian ise daha uzak bir hayal, n9'daki donanıma uyarlanması pek mümkün değil. (uyarlansa çok daha hızlı çalışır ama)
İkincisi onun banlanmasına kimse neden olmadı, bu forumda birine hakaret etti ve 1 hafta uzaklaştırıldı. Tamamen kendi suçuydu. Mertcan gibi arkadaşlar da onu gayet iyi anlıyor. Sorun arkadaşının bilgisizliği. Burada onun avukatlığını yapma bence. Kimin konuda yazıp yazamayacağına da o karar veremez, burası özgür bir ortam.
Kodlara gelirsek forumda bununla ilgili konular açıldı, hiç olmadı meego türkiye'den de bakabilir.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
ben hiçbir zaman madurun karşısında durmam dalga geçmem aksine destek olurum. Ama talipin yaptığı bambaşka bir şey. Bakın kaçıncı kez örnek veriyorum prime nin telefonu olmadığı halde burda ki telefonu olan çoğu kişiye büyük bir yardımı dokundu. Prime n9 a oyun yüklemeyi öğreten başlık açarken talipin ne konular açıp ne mesajlar attığı ortada

stalker67

stalker67

Üye
Özür Dilerim Ama Bizler Telefon Hacker'i değiliz !

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye

Öncelikle sözlerine dikkat et. Hacker olduğunuzu vs. söylemedim. Ayrıca Güvenlik Uzmanı(!) olduğum için aklıma gelen konular bunlardır. C/C++ da ileri seviye bilginiz olmadan kernel değişimleri sistem modifiyesi gibi üst düzey şeyler gerçekleştirilemez. Linux kullanan insanları belirteyim sana;

Kendilerini Windows'dan soyutlamak isteyenler. Windows kullanma mecburiyetinden kurtulmak ve daha hızlı bir sistem isteyenler.

Geliştiriciler. Birçok programlama dilinde uzman olan kişiler. Ağırlıklı olarak Web geliştiriciler.

Güvenlik uzmanları. Windows yeterli araç ve işlevsellik sağlamadığı için ayrıca hackerların saldırı yapmak için kullandığı genel işletim sistemi olduğu için ve güvenlik uzmanlarıda hackerlar gibi düşünüp onları engellemeye çalıştığı için tercih ederler.

Hackerlar. Çok esnek programlama dilleri ve komut satırından kolayca kullanılabilen yazılımlar. Her türlü saldırı yazılımını bilgisi dahilinde kolayca modifiye edebilecekleri bir ortam. Daha iyisini bulamazlardı heralde...

Linux budur. İsteyen kişi istediği gibi sistemi kontrol edebilir.İstediği gibi kısıtlar, istediği şekilde özgürleştirir.Kimi ticari olarak farklı bir sektörde kullanır (Android, IOS) kimi güvenlik uzmanları için hazırlar (Backtrack) kimi saldırılarını gerçekleştirmek için düzenler (nUbuntu) ve çoğu ise Tüm interneti barındırır (BSD, RedHat, CentOS ....)

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
stalker67

stalker67

Üye
işte hacker değiliz derken bu kodlar bizim bir işimize yaramıyacak demeye getirdim yorum için teşekkürler

pRime.

pRime.

Üye

Olmadığınız için de yardımcı olmaya çalışıyoruz ama arkadaşın laftan anlamıyor o yüzden cihazını satıp temiz bir galaxy s2 almalı.

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
stalker67

stalker67

Üye
Meego Uzmanlar İçin yapılmış belli zaten...Android Portu Çıksın Hemen Kuracam Diyor yada Bir Tane Temiz S2 ile takas yapacam diyor...

----------Eklendi @ 17:30:52 ---------- Yazıldı @ 17:30:08 ----------

Android'e Opera Mini Yi Çakarım Diyor Çift Çekirdek İnternette Uçarım diyor :D

frankendream

Üye
Android çıksada bi androidli teldeki kadar stabil çalışacağını düşünmüyorum. Ayrıca N9 çift çekirdekli de değil. Hem arkadaşınla sürekli iletişimdesin yani artık o mu yazıyor bilmiyorum ama madem bu kadar kötüleyecekti N9'u nefret edecekti baştan araştırsaymış. Gereksiz yere başlıklar açıp insanların huzurunu da kaçırmazmış hem. Konu çok uzadı zaten. N9'da 3G var bu kadar. Arkadaşının androidli telefon alması kimseyi de ilgilendirmiyor. Gereksiz yere uzadı resmen.

• Beğen
Tepkiler: pRime. ve MertcaN9
MertcaN9

MertcaN9

Üye
Meego Uzmanlar İçin yapılmış belli zaten...Android Portu Çıksın Hemen Kuracam Diyor yada Bir Tane Temiz S2 ile takas yapacam diyor...

----------Eklendi @ 17:30:52 ---------- Yazıldı @ 17:30:08 ----------

Android'e Opera Mini Yi Çakarım Diyor Çift Çekirdek İnternette Uçarım diyor :D

inan alsın uçsun görsen dünyanın kaç bucak olduğunu ama lütfen alsın tüm meGoo forumu bunu istiyordur artık eminim ama şundan da eminim ki o cihazı alır gelir 1 hafta sonra burada açacağı ilk konu 'bu nasıl telefon donuyor ısınıyor of of' bu olur çünkü arkadaşın bu ve buna benzer bir başlık dışında açtığı başlık yok. o yüzden alsında artık bura rahatlar diğer taraf uğraşır. ha bu arada o telefon dahisi yaptığın arkadaşın eğer o son cümleni kuruyorsa kusura bakma ama siz esas baya bir uçmuşsunuz. :d:

• Beğen
Tepkiler: frankendream
stalker67

stalker67

Üye
Neden Isınsınki,Galaxy S2 nin öyle bir problemi varmı ?

Üst Alt