Nokia n97 Kamera Flaş Parlaması

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
Nokia n97 Kamera Flaş Parlaması
Telefonum Nokia n97 sıfır olarak teknosa'dan satın almıştım garantisi bitti haliyle. en ufak arıza çıkarmadı bugüne kadar ve garanti ye servisede gitmedi. üstünde orjinal kasası mevcut çiziksiz çok temiz kullandım.Kesinlikle hiç açılmadı. ama sanki ilk geldiği günden beri olan bir sorunum var. son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı gece ve ışıksız ortamlarda fotoğraf çekerken flaş patlarsa eğer kameranın sol yanı parlıyor sarımsı şekilde. ekte vereceğim fotoğraf larda birazcık belli üst kısımlarda dikey çektiğim için. özellikle uzak çekimlerde belli ediyor kendini. misal akşam üstü yada gece açık alanda flaşlı bir fotoğraf çekersem neredeyse görüntünün tamamı sarımsı oluyor ve berbat hale geliyor fotoğraf. makro da olmuyor sadece uzak ve normal çekimlerde kısacası flaşın yüzeylere çarpmadığı açık ta dağıldığı çekimlerde diyebilirim.telefoncuya da elletmek istemiyorum çünkü telefonun içine ediyorlar.yazılımsal bir sorun değil muhtemelen kamera mercek lens ilişkisinde bir sorun oldugunu düşünüyorum.. fikirlerinizi bekliyorum iyi forumlar :)

[/URL][/IMG]

[/URL][/IMG]

[/URL][/IMG]

TeAmo42

TeAmo42

Üye
N97 kullanırken aynı sorun bendede vardı.
Bir tane siyah elektrik bandı bul. Kamera ve flaş arasına ikisinide engellemeyecek şekilde yapıştır sorun kalmayacaktır.ben bu,şekilde çözmüştüm ve uzun süre sorunsuz kullandım,ayrıca bu sorun bütün n97 lerde var.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet DEDE
Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
hımm anladım dostum deneyeceğim , yazarım sonucu :)

- - - Eklendi - - -

Dediğini aynen yaptım dostum işe yaramadı desem yalan olur cidden yaradı, ama tamamen gidermedi açıkçası :) ve kamera lensini kapatınca bant kıvrılıyor her fotograf çekecegimde bant mı yapıştaracağım :)

- - - Eklendi - - -

Maalesef işe yaramadı dostum yinede sağol :)

TeAmo42

TeAmo42

Üye
hımm anladım dostum deneyeceğim , yazarım sonucu :)

- - - Eklendi - - -

Dediğini aynen yaptım dostum işe yaramadı desem yalan olur cidden yaradı, ama tamamen gidermedi açıkçası :) ve kamera lensini kapatınca bant kıvrılıyor her fotograf çekecegimde bant mı yapıştaracağım :)

- - - Eklendi - - -

Maalesef işe yaramadı dostum yinede sağol :)

tamamen gidermiyor sorunu,ama etkili,oluyordu
başka türlü çözümü yok,sanırım
ayrıca bant,bende lense etki etmiyordu.

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
Anladım dostum. telefoncuya göstersem yaparmı yada saglam telefonu bozarmı genelde öyle yapıyorlar :)

kartalömer

Üye
aynı sorunla karşınızdaym beyler :)

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
cozumu yok galıba dostum. Isıksız cekımlerde ıso yu zayıf ısık ıcın yap.gece modunu ac.pozlama yı artır. Flası kapat. Ben oyle yapıyorum flasa pekte gerek kalmıyor ama goruntu kalıtesınden tavız verıyor. Ama mevzu bahıs parlamadan ıyıdır.

manyaq28

manyaq28

Üye
bende de var adamı fotoğraf çekmekten soğutuyor . ancak gün ışığında çok iyi çekiyor namussuz bide flaşı adam akıllı olaydı iyiydi . bence kalıcı bir çözümü yok malesef .

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
    Konu Sahibi
gece çekimleri sırf su flaş parlaması yüzünden ölü.

hikmet366

hikmet366

Üye
5800 Var Abi Ya Napacaz :ehe

Üst Alt