Nokia n95 v30 SÜRÜMÜNÜ SERTİFİKALANDIRMA ..aNL..

Sponsorlu Bağlantılar

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yok kardeşim, rep saklamada yok sadece arkadaş teşekürünü göstermiş:pro::coold:

typeRkaan

typeRkaan

Üye
yapmaya çalıştım ama beceremedim ben çünkü telefon daha yeni hangi dosya yöneticisi programını indirdiysem telefon sertifika hatası veriyo doğal olarak beceremedim :)

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yapmaya çalıştım ama beceremedim ben çünkü telefon daha yeni hangi dosya yöneticisi programını indirdiysem telefon sertifika hatası veriyo doğal olarak beceremedim :)

xplorede denedinmi arkadaşım onda hata vermez herkez öle yüklüyo çünkü bende dahil :)
bir dene sitemizde xplorenin son sürümü var ordan temin edebilirsin:oke::sn:

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
allah allah ilk defa böle bir sorunla karşılaştım çünkü tüm dosya yönetici programalrını sorunsuz yüklüyorlardı arkadaşım n95 8g da da denedik oldu.
neyse ben bir araştryım bilen arkadaşlar zaten buraya cvp atarlar
:sn:oky

piacenza

Üye
yaw konuyu ben açtım ama bir ben beceremiyorum şunu... c:sys bin yok bende yardımcı olabilecek varmı?

aloneking33

Üye
symbian 3rd edition telefon kullananların sertifika sorununa kesin çözüm...yeni sürümdede işe yarıyo(n95 v30)

bir kaç basit adımda telefonunuza sertifikalı yada sertifikalı olmayan, her türlü programı rahatlıkla yükleyebileceksiniz...

nokia n 95 ve n 95 8 gb 'da denedim çalışıyo.

* ilk olarak "hellocarbide.sisx" isimli dosyayı indirin.

* telefonunuza yükleyin fakat çalıştırmayın.

* "caps on / caps off" isimli dosyayı indirin.

* prefp1_capsonoff.rar => symbianos 9.1 (pre-fp1 phones)
fp1_capsonoff.rar => symbianos 9.2 (fp1 phones)

telefonunuza uygun olan dosyayı indirdikten sonra telefonunuza atın fakat çalıştırmayın.

1. Dosya yönetici programını açın ( x-plore,f-explorer,y-explorer...vs.) ve menü tuşula çıkın yani dosya yönetici programı arka planda çalışır halde kalsın.

2. "hellocarbide" isimli kurduğumuz programı çalıştırın.
Options -> menu 1 seçin. "done.probably" yazılı bir mesaj göreceksiniz. "yes" diye cevaplıyoruz.

3. Arka planda çalışan dosya yönetici programını açın. Telefonunuza attığınız "capsonoff" klasörü içindeki "cprofdriver_sısx.ldd" isimli dosyayı "c:\sys\bin" klasörüne kopyalayın.

Edit: Eğer x-plore ile "c:\sys" klasörünü göremiyorsanız, x-plore programında iken "0" (sıfır) tuşuna basın ve gizli dosyaları göster, rom diskleri göster, ram diskleri göster,sistem dosyalrını göster deyin.

4. Telefonunuzu kapatıp açın ve "caps on" ve "caps off" isimli programları yükleyin..

Artık telefonunuzdaki sistem dosyalarını görebileceksiniz. ( caps off programını çalıştırırsanız dosya yöneticisi ile telefonunuzdaki sistem dosyalarını görebilirsiniz. Caps on programını çalıştırırsanız sistem dosyalarını gizlemiş olursunuz. )

sertifika sorunu olan programları yüklemek için gerekli program ise;

installserver9.1.zip => symbianos 9.1 (pre-fp1 phones)

installserver9.2.zip => symbianos 9.2 (fp1 phones)

installserver_for_n82_n78_e90_e51.zip => n82,n78,e90,e51

1. Dosya yönetici programı ile sistem dosyalarını gördüğünüzden emin olun. Eğer sistem dosyalarını göremiyorsanız "caps off" isimli uygulamayı başlatın.

2. Yukarıdaki telefonunuza uygun zip dosyası içindeki uygulamayı telefonunuza çıkardıktan sonra içinden çıkan "ınstalserver.exe" isimli programı "c:\sys\bin" klasörüne kopyalayın.

Tebrikler. Başardınız ! Artık her türlü programı ( sertifikası olmayan veya süresi geçmiş sertifikası olan programlar) rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Symbiansigned ve signsis 'e bye bye diyebilirsiniz

-------------------

pre-fp1 devices:
----------------
nokia n77
nokia e61i
nokia e65
nokia n93i
nokia n91 8gb
nokia e62
nokia e50
nokia 5500
nokia n93
nokia n73
nokia n80
nokia n71
nokia n92
nokia e70
nokia e60
nokia e61
nokia 3250

fp1 devices:
---------------
nokia 6124 classic
nokia n82
nokia n95-3 nam
nokia e51
nokia n95 8gb
nokia n81
nokia n81 8gb
nokia 6121 classic
nokia 6120 classic
nokia 5700 xpressmusic
nokia 6110 navigator
nokia e90 communicator
nokia n76
nokia 6290
nokia n95

fp2 devices
-------------
nokia 5320 xpressmusic
nokia n78
nokia n96
nokia 6210 navigator
nokia 6220 classic

[sıze=3]dosyalr içindeki capsonoff zip'i ayrı klasöre çıkartıp öle işlem yapın. Yoksa prefp1_capsonoff ve fp1_capsonoff klasörlerini göremezsiniz.[/sıze]
[sıze=4]
arkadaşlar ben n95 ve n95 8 gb denedim çalışıyo lütfen yazılanları eksiz yerine getirin:oke:

Paylaşmak genlerimizde var
maxicep üyesi olmak ayrıcalıktır...
[/sıze]
tşkrler..inanılmaz harika ..deneyeceğim bakalım..sonucu yazarım buraya..emeğe saygı.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yaw konuyu ben açtım ama bir ben beceremiyorum şunu... c:sys bin yok bende yardımcı olabilecek varmı?

arkadaşım öncelikle senin açtıgın konu http://www.maxicep.com/symbian-dest...n-bu-dahili-bir-bilesendir-sorunu-163897.html bu

bu konuyu ilk ben açtım
Nokia n95 v30 SÜRÜMÜNÜ SERTİFİKALANDIRMA ..aNL.. - Sayfa 3
yani açtıgımız konular farklı başka konuyu ben açtım derken yanlış anlamaya megil veriyosun:nono:

gelelim sorununa konudada belirtigim gibi:deal:

Edit: Eğer x-plore ile "c:\sys" klasörünü göremiyorsanız, x-plore programında iken "0" (sıfır) tuşuna basın ve gizli dosyaları göster, rom diskleri göster, ram diskleri göster,sistem dosyalrını göster deyin. arka planda çalışır halde bırak çünkü geri dönüceksin
daha sonra hellocarbideyi yükleyip Options -> menu 1 seçin. "done.probably" yazılı bir mesaj göreceksiniz. "yes" diye cevaplıyoruz
gerisi konuda anlattıgım gibi oky
:bigstar:

alidingiz80

Üye
arkadaşlar yükleyin derken uygulama yükleyicisi ile yapıyoruz bi arkadaş detaylıca tazarmı lütfen şimdiden teşekkürler...

--------------- Ekleme ---------------

tamam hallettim sağolasın dostum...

metin657

Üye
ya kardes aynı sorun bendede var c:sys var onun içindeki bin yok onu diyor buda 3. farklı kişiden olan mesaj buna bi çare varmı

ve ewt sonunda oldu
Dosya yöneticisini başlatın ve C: dizinine gidin.
C:\sys dizinine erişmeye çalışın.
Hata verecektir, çünkü izniniz yok.
Dosya yöneticisi programını kapatmayın. Arkaplanda açık kalsın (Menü tuşuna basarak arkaplana atabilirsiniz)

HelloCarbide uygulamasını başlatın.
Programdan Options(Seçenekler) ->Menu1'i seçin.
Size soru soracak. Bunların hepsine EVET deyin.
Bütün sorular cevaplandıktan sonra ekran kapanacaktır. Hepsi bu kadar.

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
ya kardes aynı sorun bendede var c:sys var onun içindeki bin yok onu diyor buda 3. farklı kişiden olan mesaj buna bi çare varmı

ve ewt sonunda oldu
Dosya yöneticisini başlatın ve C: dizinine gidin.
C:\sys dizinine erişmeye çalışın.
Hata verecektir, çünkü izniniz yok.
Dosya yöneticisi programını kapatmayın. Arkaplanda açık kalsın (Menü tuşuna basarak arkaplana atabilirsiniz)

HelloCarbide uygulamasını başlatın.
Programdan Options(Seçenekler) ->Menu1'i seçin.
Size soru soracak. Bunların hepsine EVET deyin.

Bütün sorular cevaplandıktan sonra ekran kapanacaktır. Hepsi bu kadar.

Arkadaşım ben konuda belirttim bir zahmet eksiksiz tam okursanız olcak sonra olmuoy diyosunuz:@
senin yazdıgının aynısı konuda var zaten

Telefonunuza uygun olan dosyayı indirdikten sonra telefonunuza atın fakat çalıştırmayın.

1. Dosya yönetici programını açın ( x-ploref-explorery-explorer...vs.) ve menü tuşula çıkın yani dosya yönetici programı arka planda çalışır halde kalsın.

2. "Hellocarbide" isimli kurduğumuz programı çalıştırın.
Options -> Menu 1 seçin. "Done.probably" yazılı bir mesaj göreceksiniz. "Yes" diye cevaplıyoruz.

3. Arka planda çalışan dosya yönetici programını açın. Telefonunuza attığınız "CapsOnOff" klasörü içindeki "CProfDriver_SISX.ldd" isimli dosyayı "C:\sys\bin" klasörüne kopyalayın.

aynen bu şekilde konunun en altındada belirrtim eksksiz yerine getirin diye :deal:
ilgin içn saol:pro:

kazanduranson

Üye
CProfDriver_SISX.ldd adli dosyayi tum suruculerde arattim fakat yok!

instalexe yi gerekli yere kopyaladim bir kac pro kurdum sorun cikmadi...

Madem boyle su CprfDreiver ne icin onu cozemedim :)

Caps on ve off ise yaramiyormu yani?

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
caps on ve caps off sistem dosyaalrını göstermek için senin niye öle oldugunu bilmiyorum
bu arada şunu anlamadım
CProfDriver_SISX.ldd adli dosyayi tum suruculerde arattim fakat yok!

demişsin nerde arattınki buraya koydugum dosyalar klaösöründe var ayrı ayrı açıcaksın ve görünür orada , telfona atıp yükleyeceksin.
araştırmama göre de o dosya bazı proların yüklemesinde etkili......:oke:

typeRkaan

typeRkaan

Üye
sorunsuz çalışıyor güzel

RuzgaR-22

Üye
daha önceden yükleyebildiğim programlarda şu an dosya bozuk hatası alıyorum :(

edit: Pardon Os 9.1 Yüklemişim 9.2 Yüklemem GErekiyomuş Şu An Çalışıyor Teşekkürler....

m...z...

m...z...

Üye
teşekürler şimdi yaptım

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
rica ederim arkdaşlar dogru yaparsanız kesin olur

kara_star

kara_star

Üye
n96 için fp2 yok acaba çalışırmı yada hangi fp kullanmalıym??

AKIN_37

Üye
Teşekkurler arkadasım kesin çözüm....

Üst Alt