Nokia N95 Kızak Mekanizması Bozulanlar - Kızak Sorununu Giderme

Sponsorlu Bağlantılar

NobLe

NobLe

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N95 Kızak Mekanizması Bozulanlar - Kızak Sorununu Giderme
n95 kızak mekanızması nasıl duzeltılır resımlı kılavuzdur:

baslamadan once yapacagınız ıslemde tum sorumluluk tamamen sıze aıttır ve cıhazınıza
hasar verebılecegınızın bılıncınde ıslem yapmanızı ıstıyorum. ben burda n95 üzerinde anlatıyorum.

ve yaptıgınız ıslem cıhazınızın garantı kapsamı dısına cıkmasına yol acabılır ( tabı servıse
gıtmeden once yaptıklarınızı gerı almadıgınız takdırde []

sımdı arkadaslar yapacagımız ıslem cok basıt ama cok dıkkat gerektıren noktalar mevcuttur
lutfen kendınıze guvenmıyorsanız yapmayınız !!!!

işleme baslarken bıze gereklı olan malzemeler yukarıda resımde gorundugu gıbıdır

- kızagı bozuk / gevsek bır n95
- makas
- cımbız
- t5 / t6 tornavıda ( 8 ytl ye sırkecıden aldım )
- bant ( bıldıgımız para bandı yerıne beyaz yaglı bant kullanıyorum para bandı nemden
etkılenır ve ılerıde ız bırakabılır, aynı zamanda bu bantın kalınlıgı ıslem ıcın
cok ıdealdır )

malzemelerımızı hazırladıktan sonra yapacagımız ıslem telefonumuzu kapatmak ve arka kapak ıle pılı
cıkartmak oluyor.

ardından telefonun sag / alt tarafına tırnagımızı sokup yavasca dısa dogru kapagı cekerek acıyoruz ve
arka kapak mekanızmasını

sekıldekı gıbı cıkartıyoruz

tamamını da dıkkatlı bır sekılde cıkardıktan sonra

telefonun sag tarafında bulunan resımde gosterılmıs 3 adet vıdayı cıkartıyoruz.
dıkkat bu bolumun altında hassas baglantılar bulunuyor resımde gorunen bakır rengı
baglantılar zarar vermeyızın !!!!!

3 vıdayı da yuvalarından cıkardıktan sonra

cımbızımızın yardımıyla sıyah olan metal parcayı cıkartıyoruz, zaten fazla zorlamanıza gerek kalmadan
kendısı cıkacaktır kızak mekanızmasındakı oynama bu ve bu metalın altındakı plastık parcaların hatalı
uretılmesınden ( kalıp hatası ) kaynaklanıyor.

sımdı metal parcayı da cıkardıktan sonra yapacagınız her ıslemı cok ama cok yavas ve dıkkatlı yapmanız gereken
bolume geldık bır hatada tum mekanızma zarar gorebılır.

unutmayın telefonun sol tarafı hala vıdalı yanlısınızda kalıcı hasar verebılırsınız.!!!!!!!!!

sımdı telefonumuzu yatay konuma getırıp sag ve sol koseden parmagımız ıle cok yavaş bir şekilde yukarı kaldırıyoruz.
zorlamadan ve cok yavas yapnızı.!!!!!

ufak bır bosluk olusacak sımdı hatalı plastık parcayı goruyorsunuz. bu parcaya 1 bant kalınlıgı yaratarak kızak
mekanızmasını normale getırecegız

sımdı resımdekı gıbı ufak bır bant kesıyoruz benım yaptıgım ( normal genıslıgın 5/2 sı kadarı yeterlı ve
cok uzun olmamalı fazla uzun olması cok agırlastırabılır mekanızmayı
)

bandı cımbız yardımı ıle resımdekı gıbı yerlestırıyoruz ama resımde bır yanlıs yapmısım sonra fark ettım ve duzelttım
vıda yatagının uzerıne denk gelecek sekılde yapıstırıyoruz ve yukarıya sarkan kısmı ıcerı dogru ıtıp ekranı tekrar
eskı halıne getırıyoruz ( asagı cekıyoruz / bank ıce dogru donuyor
)

ardından metal kısmı tekrar yerıne koyuyoruz ( bu sefer bıraz zor olacak cunkı hafıf bır yukseltı yarattık...

3 vıdayı yerıne takıyoruz. ve başardınız kızak mekanızması sımdı tam olarak sertlestı ve o ınsanı sınır eden ses yok.hayırlı olsun.

TeŞşÜKküRlERi uNuTmAyAlIm :oke: :oke: :deal:

• Beğen
Tepkiler: hicaz05, kosezade, Pckopat* ve 34 diğerleri

Ozan

Ozan

Admin
Faydalı bir bilgi, güzel ve eşsiz anlatım teşekkürler.

CanceR

CanceR

Üye
gerçekten Güzel Bi Bilgi Olmuş Ama Tşkler Kızaklı Telefonum Olursa Garantiside Olmazsa Yaparım ;)

ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Çok gusel bir anlatım hayatta hiç kayar kapak telefon kullanmadım kullanmamda ama tinede saol karedsım cok gusel anlatmıssın

toprakumit

toprakumit

Üye
Anlatma üslubun çok temiz... Çok güzel bir paylaşım ellerine ve kollarına sağlık ;)

technoman34

technoman34

Üye
Bu işlemi sakın yapmayın cihaz GARANTİ DIŞI kalır. Sonra çok ağlarsınız bunu buraya yazanada bol bol küfür edersiniz. Böyle saçma sapan işlerle uğraşmak yerine servise götürün ve içiniz rahat olsun.

schumici

schumici

Üye
ellerine sağlık birader çok güzel anlatmışsın

GuNSTuR

GuNSTuR

Üye
Bu işlemi sakın yapmayın cihaz GARANTİ DIŞI kalır. Sonra çok ağlarsınız bunu buraya yazanada bol bol küfür edersiniz. Böyle saçma sapan işlerle uğraşmak yerine servise götürün ve içiniz rahat olsun.
zaten baştada diyo yapan kişi dikkat edin kendinize güvenenler yapsın diyo ve her telefonunda garantisi yokk

NobLe

NobLe

Üye
    Konu Sahibi
zaten baştada diyo yapan kişi dikkat edin kendinize güvenenler yapsın diyo ve her telefonunda garantisi yokk
arkadaşıma katılıyorum belki talefonun garantisi yoktur 2. el almıştır servis ise çok pahalı bir fiyat söylemiştir adam kendine güveniyorsa bu işlermleri dikkatli bir şekilde harfiyen yerine getirirse hiç bir şey olmaz:oke:

lyon_69

lyon_69

Üye
çok teşekkürler

m.furkan1993

m.furkan1993

Üye
n95 gibi güzel bir telefonum olursa yaparım

HenryBenzema1410

HenryBenzema1410

Üye
bence anlatım ne kadar iyi olursa olsun yine de profesyönellik gerektirir...inşallah benim tel böyle olmazda buna gerek duymam

Anıl Umut

Emekli Yönetici
çok güzel anlatmışsın lazım olur bu bilgi sağol

eQooo

eQooo

Üye
prof. işi bu...DİkkaT yane...

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
eline saglık süper anlatmışsın

Ömer Farukk