Nokia N8 telefonumda yaşadığım sorunlar..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ugurozgenc

ugurozgenc

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N8 telefonumda yaşadığım sorunlar..
Nokia N8 Telefonumda yaşadığım sorunlar.1 -Günde bir kaç kez kapanıp açılıyor reset atıyor.2 - Ekranda 3.5 G yazıyorken internete bağlanmıyor bağlantıyı EDGE seçince bağlanıyor sonra tekrar 3.5 G olunca normal çalışıyor.3 - Bazen kapanıyor hiç açılmıyor (şarjı dolu olduğu halde) Kendi şarj cihazını taksan bile tanımıyor USB kablosunu takınca yanda ışık yanıyor ve tekrar açılmaya başlıyor.4 - Arama geldiğinde telefon kilitleniyor cevap veremiyorum. Çalıyor ekrana dokunuyorum açılmıyor.5 - Kendi kendine telefonun tercihi değişiyor. Bir bakıyorum 5-6 cevapsız arama nasıl duymadım diye düşünürken telefonun sessize geçtiğini fark ediyorum.6 - Sensör ayarlarından arama ve alarmı aktif ettiğim halde alarm çaldığında telefonu ters çevirince ertelemiyor. Gelen aramayı sessize almıyor.7 -Telefonda oyun, müzik ve interneti pek sık kullanmıyorum kullanmaya çalıştığımda biraz zorlansa resetliyor kendini.8 -Şarjı tek çizgi kaldığında yukarıdaki problemlerden bir kaçını mutlaka yapıyor şarjı dolu iken daha stabil çalışıyor.9 - Mail ayarlarımı ve güncellemelerimi yarım saatte bir yapacak şekilde ayarladım fakat bazen hiç güncellemiyor saatler sonra aklına eserse güncelliyor.10 - Yazılım sürümü PR1.0 iken bukadar sorun yoktu. Sadece haftada bir kaç kez resetliyordu kendini oda çok zorlanırsa. PR1.1 güncellemesinden sonra telefonluktan çıktı benim kabusum oldu tam arama yapacağım anda kapanıyor açılıyor çekmiyor.11 - PR1.2 güncellemesinden sonra telefon düzelecek diye düşünürken telefon kapandı birdaha açılmadı ve artık serviste ..... Devamını bilmiyoruz...

Kubde

Kubde

Üye
Sen ne yaptın arkadaş yaa!!! Bir sakin ol tüm bunlar senin telefonda olmuş olamaz inanmam yani. bak dostum bence sen bir rüya gördün yarın sabah kalktığında telefonun yanıbaşında olacak rahatla.

• Beğen
Tepkiler: asi_gen07
Utku

Utku

Üye
Yazılımsal bir sorunsa düzelir.Keşke servise vermeseydin kendin flash atsaydın

ugurozgenc

ugurozgenc

Üye
    Konu Sahibi
Bende öyle bir rüya görmek isterdim ama bu olsa olsa kabus olurdu ...ama gerçek kabusum oldu bu telefon...

• Beğen
Tepkiler: sendere53
hoss

hoss

Üye
bir an önce elden cıkarmaya bak başına daha büyük belalar açar

• Beğen
Tepkiler: sendere53
TheORCUN

TheORCUN

Üye
Hatalı seri. Tahminimce değişim kararı alınır. Tabi Türkiye'desin; 1 ayda değişir, canavar gibi telefon gelir...

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
ÇİN malı N8 mi aldın ne yaptın abi sen :allalla::allalla::allalla:

Jomolocco

Jomolocco

Üye
oha harbiden en kötüsü sana gelmiş heralde cihazların

• Beğen
Tepkiler: ugurozgenc
ugurozgenc

ugurozgenc

Üye
    Konu Sahibi
Finlandiya yazıyordu yalan değilse zaten ben Turkcell kampanyasından almıştım..
ÇİN malı N8 mi aldın ne yaptın abi sen :allalla::allalla::allalla:

----------Eklendi @ 23:41:21 ---------- Yazıldı @ 23:40:08 ----------

Hatalı seri. Tahminimce değişim kararı alınır. Tabi Türkiye'desin; 1 ayda değişir, canavar gibi telefon gelir...

Ağzından bal damlıyor keşke değiştirseler ...benim miydemi bulandırdı ancak yenisini beni mutlu eder

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
Finlandiya yazıyordu yalan değilse zaten ben Turkcell kampanyasından almıştım..

----------Eklendi @ 23:41:21 ---------- Yazıldı @ 23:40:08 ----------

Ağzından bal damlıyor keşke değiştirseler ...benim miydemi bulandırdı ancak yenisini beni mutlu eder
sen direk servise yolla onu

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
valla seçme şansım yoktu tek telefon vardı o da bende patladı

----------Eklendi @ 23:55:17 ---------- Yazıldı @ 23:44:13 ----------

Yolladım hemde aynı yazıyı arkasına yapıştırdım... :)
iyi yapmışın bunu nokiaya mail olrakta at !!!

cesper.?

Üye
arkadaşım senin sim kartla uyumlu olmaya bilir başka simle dene derim tavsiyembu eski simlerde böyle hatalar verebiliyor

ugurozgenc

ugurozgenc

Üye
    Konu Sahibi
ugurozgenc

ugurozgenc

Üye
    Konu Sahibi
Bu kadar detaylı anlattığım halde ve altına adımı soyadımı telefonumu yazdığım halde aşağıdaki servis formunda cihaz için arıza belirtilmemiş yazıyor. Ben telefonu 09/04/2011 tarihinde telefonu aldığım Doruk İletişime bıraktım yukarıdaki not ile cihazı servise gönderdiler ve 15/04/2011 tarihinde KVK Kartal Kurumsal Merkezine gitmiş ve burada yukarıda yazdığım sorunları okumamışlar cihazı fabrika ayarlarına döndürüp formatlayıp arıza belirtilmedi diyerek göndermişler. Cihazı 23/04/2011 tarihinde Doruk İletişimden teslim aldım ve cihaz çalışıyordu oradan ayrıldım 15 dakika sonra cihaz yeniden kapandı ve açılmadı bir kaç kez denedim açılmadı yolda geri dönüyor olduğum için dönemedim bir saat sonra tekrar denedim açıldı sonra üst üste bir kaç kez yine kapandı açıldı. Eve geldiğimde belki şarji az olabilir diye bilgisayara taktım hemde telefon rehperini güncellemek için USB kablosu takılı iken peş peşe 5 kez kapandı açıldı ve en son bir kapandı bir daha açılmadı. Belki yine görmezler diye kırmızı renkte yazıyorum ki telefon yine servise gidip 14 gün gelmez ise arıza belirtilmemiş demesinler ve sadece yazılım yükleyip göndermesinler.

----------Eklendi @ 23:47:27 ---------- Yazıldı @ 22:23:13 ----------

daha detaylı servis raporunu ve arızaları anlattığım yazıyı görebilirsiniz.

Jomolocco

Jomolocco

Üye
senin yeni telefon alma vaktin gelmiş

ankaraliserhat

ankaraliserhat

Üye
Bir insan bu kadar şanssız olabılır senın işte çöldeki kutup ayısının işe dönmüş resmen.

zavcu

zavcu

Üye
valla benim n8 im sorunsuz çalışıyor diyen arkadaşları gördükçe kıskanıyorum ulan telefonu alalı 2 ay oldu 1 ayı serviste geçti 2. defa restarttan gönderdim yine aynı geri göndersinler sittin sene bidaha nokia almam aldırtmamda bune kepazelik yaa telefon beklemekten psikolojim bozuldu ulan HTC hd2 alıcaktım gittim türkcelde çalışan arkadaşın aklına uydum sakın diyorum arkdaşlar stabil çalışan bi telefon alın yaa İpon yada bi şeye benzetemediğim samsung alın yada HTC daha iyi yani sanırım android ci arkdaşlara katılıyorum artık

asi_gen07

asi_gen07

Üye
Sen ne yaptın arkadaş yaa!!! Bir sakin ol tüm bunlar senin telefonda olmuş olamaz inanmam yani. bak dostum bence sen bir rüya gördün yarın sabah kalktığında telefonun yanıbaşında olacak rahatla.
puuuhahahahaaa:D

umarım enyakında telin tamir olur sorunsuz kullanırsın geçmiş olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Kubde
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt