Nokia N73 Format Hakkında / Nasıl Format Atabilirsiniz? / N73'e format Atmak / Hard - Soft Format

Sponsorlu Bağlantılar

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nokia N73 Format Hakkında / Nasıl Format Atabilirsiniz? / N73'e format Atmak / Hard - Soft Format
Arkadaşlar bunun için 3 farklı yöntemimiz var:

1) Hard Format.

Telefonu kapatın. Sim kartı ve hafıza kartını zarar görmemeleri için çıkartın.
Telefon kapalıyken aynı anda (*) (3) (arama cevaplama tuşu) na basılı tutun ve (telefonu açma tuşu) na basın.
Bu 4 tuşa basılı olarak tutup bir süre bekleyin.
Telefon açıldığında sizden ayarları yapılandırmanızı (ülke/şehir seçmek - saat / tarih ayarları) isteyecektir ve tuş sesleri açık olacaktır.

Ben 6-7 kere hard format atmışımdır N73'e. Herhangi bir sorun olmuyor, merak etmeyin.

2) Normal Format

Bunun için bekleme ekranındayken *#7370# tuşlayınız. Telefonunuz baştan başlayacak ve rehber ile yüklenmiş olan tüm uygulamalar silinecek, telefonunuz fabrika ayarlarına dönecektir.

3) Soft Format

Bunun için ise bekleme ekranındayken *#7780# tuşlayınız. Telefonunuz baştan başlatılır ve sadece orjinal ayarlarına döner.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, время, DecaLs ve 18 diğerleri

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Kimse yorum yapmamış nedense bilindik bir konu olduğu için galiba eline sağlık TeŞeKkÜrLeR....

• Beğen
Tepkiler: mertcank
ahofb41

ahofb41

Üye
not olarak
sim kart ve hafıza kartı takılı OLAMAMALIDIR..

Cynical

Cynical

Üye
Sim kart ve hafıza kartı takılı olabilir, herhangi bir mahsuru yok. Defalarca o şekil hard formatladım cihazı... Hard format i-l-a-c gibi geliyor cihaza, bağımlılık yarattı bile diyebilirim. Ayda bir, tek doz, tok karnına...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sağol güzel bilgi için..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim arkadaşlar.
Bilindikler ama birincisi bilmeyenler olabilir, ikincisi sitemizde derli toplu yoktu bu bilgi, o yüzden açtım.

Cynical, aynı şekildeyim. Arada bir format atmak çok iyi geliyor makinaya. Tatile çıkmış gibi oluyor, kendine geliyor.
Sim kart ve hafıza kartını ben de takılı iken format atmıştım ama ne olur ne olmaz... Çıkartın diyelim de biz :)

orhan_77

format attım telin menüsü ingilizce oldu turkısh olmadı dostum.şimdi nasıl türkce menü olacak yardım edermisin

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
format attım telin menüsü ingilizce oldu turkısh olmadı dostum.şimdi nasıl türkce menü olacak yardım edermisin
Menü tuşuna basın, "Tools" klasörüne girin, "Settings" e girin, "Phone" ye girin, "General" a girin, "Phone Language" kısmına girin, listeden Türkçe'yi seçin,
Türkçe selected. Phone will restart. Continue?
yazacaktır. "Yes"e basın. Telefon yeniden başlayacaktır. Sonrasında telefonunuz Türkçe olacaktır.

0f0t00

0f0t00

Üye
Çok saol kardeş

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim :oke:

sabri04x

sabri04x

Üye
aynı konu tekrar tekrar açıldı yani bunu bilmeyenmi var

gamzesinem

Üye
ya valla kim yazdıysa n73 e format olayını gerçekten çok teşekkür ederim her kimse yani denedim opldu valla.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
!utan!

Teşekkürler, işinize yaradıysa ne mutlu bana :)
Bu arada hoşgeldiniz aramıza...

ADSIZzKRAL

ADSIZzKRAL

Üye
bende her ay atarım bu formatı supoer hızlanıyo tel ramı yukseliyo

oguzhan_n73

oguzhan_n73

Üye
arkadaşlar hangi foruma girsem hard format diye birşey yok diyorlar bu forumda hard formatı buldum..
En büyük maxicep ve en büyük maxicepin üyeleri :D

bulim

Üye
tskkurler bende kac zamandır format atamıyodum super bı paylasım mdevamını beklıyoruz ıı yoldasınız:D:D

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
aynı konu tekrar tekrar açıldı yani bunu bilmeyenmi var
Aşağıdaki mesajların bize gösterdiği üzere, var.
Konunun gösterim sayısı olsun, aldığı etiketler olsun verilen cevaplar olsun bizlere bunu kanıtlıyor zaten.
arkadaşlar hangi foruma girsem hard format diye birşey yok diyorlar bu forumda hard formatı buldum..
En büyük maxicep ve en büyük maxicepin üyeleri :D
tskkurler bende kac zamandır format atamıyodum super bı paylasım mdevamını beklıyoruz ıı yoldasınız:D:D
Rica ederim arkadaşlar, işinize yaradıysa ne mutlu bana :)

muti_04

muti_04

Üye
kardes saol da ben hard formatı beceremedm ya :S

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Teşekkürler bilgi için :good:

Tuba

Tuba

Üye
kardes saol da ben hard formatı beceremedm ya :S

tuş kombinasyonu olarak biraz zordur...
hepsine aynı anda tuşlamanız gerekir
düz bir zemin üzerinde ve yardım alarak deneyin
mesela siz * 3 yes tuşlarına basarken yardım aldığınız kişide power tuşuna bassın...

Üst Alt