Nokia Lumia Serisi Telefonlar İçin Downgrade (Eski Sürüme Geri Dönmek)

Sponsorlu Bağlantılar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia Serisi Telefonlar İçin Downgrade (Eski Sürüme Geri Dönmek)
RM Kodları:
920:
059Q9G2 RM-821 VAR EU TR CV BLACK
059Q9M2 RM-821 VAR EU TR CV RED
059Q9G5 RM-821 VAR EU TR CV YELLOW
059Q9G3 RM-821 VAR EU TR CV WHITE

059Q9G7 RM-821_Turkcell_Turkey_VAR243931_V8_Yellow
059Q9G8 RM-821_Turkcell_Turkey_VAR243931_V8_White
059Q9G9 RM-821_Turkcell_Turkey_VAR243931_V8_Black
059Q9H0 RM-821_Turkcell_Turkey_VAR243931_V8_Red

820:
059Q9P9 RM-825 VAR EU TR CV

720:
059S4L1 RM-885 VAR TR CV BLACK
059S503 RM-885 VAR TR CV CYAN
059S504 RM-885 VAR TR CV YELLOW
059S505 RM-885 VAR TR CV RED
059S506 RM-885 VAR TR CV WHITE

620:
059R7J1 RM-846 VAR EU-TURKEY TR TURKCELL
059R4N9 RM-846 VAR EU TURKEY TR CV

520:
059S5C2 RM-914 VAR TR CV

NOKIA CARE SUITE'I KURMADAN ÖNCE BİLGİSAYARINIZIN BÖLGE AYARINI AMERİKA, DİL AYARINI İSE İNGİLİZCE YAPTIKTAN SONRA DENEYİN.
(Saat, Bölge ve DilAyarlarından ABD/İngilizce yapın)
"PROGRAMMING"Sekmesi AKTİF OLACAKTIR.

Nokia Care Suite:

1-)Yukarıdaki programı İngilizce bölge ve dil yaptıktan sonra kurun.

2-)C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-xxx(Gizli dosyaları göstere tıklamanız lazım görmeniz için.) Buraya bu sitedenbulduğunuz önceki yazılımları yani rom’u buraya indiriniz.)

Eski ROMLAR(Yazılımlar):

siteden uygun product code’nizi girin ve yazılım sürümlerine dikkat edin ve önceki sürümlerden birini indirin ve bu dizine koyun:
C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-xxx

3-)Ben sizlere örnek olarak Nokia Lumia 620’de göstereceğim:
1-)C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-846 ben portico güncellemesinde telefonumun ilk çıkan yazılımına düşürttüm.Sizde istediğiniz yazılıma düşürtebilirsiniz. Şimdi ben bu dizine kendi rm kodumu yazdım sizde kendi telefonunuzun rm kodunu yazın yoksa olmaz.Sonra yukarıdaki siteden indirdiğiniz yazılım dosyalarını bu dizine kaydedin:

2-)İndirdiğiniz Nokia Care Suite'i Açın Ve İçerisindeki bu programı açın:''Product Support Tool For Store 5.0''Bu programı açtığınızda ''Work Offline'' seçeneğini işaretleyiniz:

3-)''No Connetion'''a tıklayınız.

4-)''File'''ye basın ardından ''Open Product'''a tıklayınız ve uygun telefonunuzu ve rm kodunu seçiniz:5-)Programming tıklayın ve ardından recovery tıklayınız:6-)Telefonunuzu kapalı konumda takın ve start'a tıklayın ses azaltma butonu ve tuş kilidine aynı anda basın ve titredikten sonra tuş kilidinden elinizi bırakın flash işlemi başlayacaktır:Resimsiz Ve Kısaca Anlatım:
1. Nokia Care Suite' i açın
2. Product Support Tool for Store 5.0' a tıklayın
3. File' a tıklayın
4. Open Product' a tıklayın
5. RM-846 (Nokia Lumia 620 içinse) seçin
6. Aşağıdaki Programming' e tıklayın
7. Recovery' e tıklayın
8. İndirdiğiniz telefon yazılımını gösterir ekranda.
9. Start' a tıklayın
10. Yazılım dosya paketi içeriğini kontrol etmeye başlayacaktır. sonra telefonunuzu bulamadığını belirten ve Retry seçeneği sunan bir ekran çıkacak böyle olursa aşağıdaki gibi yapınız:

Telefonunuzu Böyle Ayarlayın:
1. Telefonu bilgisayarınıza bağlayın
2. Ses kısma ve açma/kapatma tuşuna basılı tutun, RETRY' a tıklayın
3. Telefonda titreşimi hisseder hissetmez ses kısma ve açma/kapatma tuşuna basmayı bırakarak ses yükseltme tuşuna basılı tutmaya başlayın.
4. Ekranda "Rebooting" yazısı çıkana kadar da böylece basılı tutmaya devam edin.
5.Birkaç saniye sonra ekranda Nokia logosunu göreceksiniz ve telefonunuza eski yazılım yüklenmeye başlayacak.

• Beğen
Tepkiler: m542tf

Plesk234

Üye
Lumia 720 nin ne günahı var :ağlarım:

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
ardacumhur

ardacumhur

Üye
Elinize sağlık sürüm düşürme için faydalı bir konu :)

Ancak ROM'ları indirmenin daha resmi bir yolunu bulsak daha güvenilir olabilir ben bir bakayım ;)

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Herkes telefonunun rm kodunu ve rengini yazsın çünkü ona göre downgrade yapılabiliyor.

skynet

Üye
Bu aralar şarj problemi yaşıyorum acaba gerimi dönsem :hmmm

Bu arada konu için :tşk:

ÖEY

ÖEY

Üye
:tşk:

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
bu yöntemle Nokia 701 i belle fp2 den fp1 e düşürebilir miyim acil yardım.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Başarılı bir konu olmuş dostum :) ancak anlayamadığım tek şey neden sistem güncellenmiş bir şeyi düşürmek isteyesin ki. Çok isteyen biri için faydalı bir çalışma olmuş konu için:tşk:

Lumia820

Lumia820

Üye
Edit

Tacettinn

Tacettinn

Üye
Dostum telefonu sıfırlayınca en eski sürüme geri dönüyor diye biliyorum. Doğru mudur ?

pirenuri

pirenuri

Üye
Ne denesem olmadı ya :(

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
bu çözüm kesin çözümdür

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşlar 8.1 den black e dönebiliyormuyuz,denedim ncs.sürekli hata veriyor,olmadı yani.

caapkn

Üye
arkdaşlar nokia lumia 620 var bende 8.1 den eski sürüme düşürmeye çalışıyorum sürekli bir hata alıyorum yardımcı olabilecek biri varmı acaba ? hatanın ekran görüntüsünü iletebilirmiyim ?

Üst Alt