Nokia E6-00 ' Anna ' dan ' Belle ' ye yükseltince oluşan problem

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bycentaur

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E6-00 ' Anna ' dan ' Belle ' ye yükseltince oluşan problem
10 gün önce Nokia E6 telefonumu annadan belleye yükselttim. Ne dedilerse aynen uyguladım, ama gelin görün ki bu patch adamların legal patchleri olmasına rağmen bir sürü problemide beraberinde getirdi.

En önemli problemim Telefonu yeni açtığımda bana sorulan 'telefon kilit kodu' . bir kere hatalı girince bir daha sormuyor telefon düzgünce açılıyor. 12345 ten 00000 a kadar bütün kombinasyonları denedim, ama tık yok. Hep aynı terane. Forumlarınızda bakıp biraz araştırdım millet Flash atın falan demiş. Fakat E6 ya flash atarken bir çok cihazda milletin elinde patlamış. Böyle bir riske de girmek istemiyorum.

Zaten bu versiyondan sonra nokia dan iyice soğdum, geçen gün direk samsung galaxy s3 ön siparişi verdim, 2 haftaya kalmaz telefon elimde olur. Nokia E6 yı başka bir arkadaşa satıcam diye söz verdim fakat sim kart değiştiğinde bana yine telefon kilit kodunu soruyor ama bu seferde yanlış yazınca açmıyor telefonu. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Aklınızda oluşan her türlü çözümü dile getirebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler

E_yedi

Üye
sen telefoncuya ver belleyı guncelle de 10 tl alır guncellettır. Herhangı bır hata cıkacagını sanmıyorum cıkarsa telefoncuya gotur o yapmak zorunda kalır . En mantıklısı bu baska caren yok . Yazılımsal hata .

S3 almak ıcn telefonunun bozulmasını mı bekledın arkadasım . Maden paran varmıs nokıa e6 alcana s3 alabılırdın . Bılıyorsun kı nokıa nın hatasız telefonu sayılı. Ben pek hata ıle rastlamadım sukur ama rastlayan arkadasları forumda veya cevrede goruyoruz. Sanırım samsung lar nokıa kadar hata vermıyor. Belkı hıc vermıyor. Ayrıca hayırlı olsun super secım yapmıssın uzulme ıyıkı bozulmus :D

writter

Üye
suitten yazilimi tekrar yuklemeyi dene flashdan cekiniyorsan

bycentaur

Üye
    Konu Sahibi
sen telefoncuya ver belleyı guncelle de 10 tl alır guncellettır. Herhangı bır hata cıkacagını sanmıyorum cıkarsa telefoncuya gotur o yapmak zorunda kalır . En mantıklısı bu baska caren yok . Yazılımsal hata .

S3 almak ıcn telefonunun bozulmasını mı bekledın arkadasım . Maden paran varmıs nokıa e6 alcana s3 alabılırdın . Bılıyorsun kı nokıa nın hatasız telefonu sayılı. Ben pek hata ıle rastlamadım sukur ama rastlayan arkadasları forumda veya cevrede goruyoruz. Sanırım samsung lar nokıa kadar hata vermıyor. Belkı hıc vermıyor. Ayrıca hayırlı olsun super secım yapmıssın uzulme ıyıkı bozulmus :D

telefonu yurtdışında hat ile beraber aldım, şimdi oraya götürsem bunlar telefonu direk garantiye yollucak, o da benim en az 2 haftamı alıcak. burda da böle türkiyede ki gibi sağda solda çok telefoncu yokki bu işleri yapan

- - - Eklendi - - -

suitten yazilimi tekrar yuklemeyi dene flashdan cekiniyorsan

suitten yazılımı tekrar nasıl atarım? bi kere denedim, zaten en son versiyon yüklü diyor.

.Hüseyin

Üye

bycentaur

Üye
    Konu Sahibi
hemen altında sorun yaşıyorsanız yazılımı yeniden yükleye bas o zaman oluyor

yeniden yükle diyorum fakat sonunda bir hata ile karşılaşıldı diyor hata numarası: 12052, acaba ben telefonuma bu phoenix ve navifirm ile belle yi yeniden nasıl yüklerim?

bycentaur

Üye
    Konu Sahibi
daha önce bu yolla e6 ya flash atan olmuşmu? korkuyorum bişey olcak diye

bycentaur

Üye
    Konu Sahibi
Ben bir E6 kullanicisi olarak 4-5 kere bu yolla flash attim. hicbir problemim yok su an.:oke:

umarım başını ağrıtmıyorumdur ama sormam gereken bir kaç şey olucak. umarım en kısa zamanda cevaplarsın. Senden de desteği alınca telefona bu flash işlemini bugün yapmak istiyorum.

fakat yukardaki linkte anlatım N8e göre yapılmış. Ben yurtdışında kalıyorum, telefonumda yani yurtdışından alınma ( almanya ) . navifirm den Releases seçerken 111.130.625 i seçiyorum fakat Variants dan neyi seçeceğimi bir türlü bulamadım. Telefonum E6 siyah almanya çıkışlı ama içinde türkçe dil desteği hazır vardı. yardımcı olursanız çok sevinirim. Seçenek çok olunca yanlış birşey yapmak istemiyorum

hatta şöylede ekleme yapmak istiyorm

Nokia E6-00 RM-609

Yazılım sürümü: 111.130.0625
Özel sürüm: 111.130.0625.239.02
Dil paketi: 111.130.0625.04.01
Ürün kodu: 059J9N9

- - - Eklendi - - -

neyse bir şekilde telefonuma flash atmayı becerebildim, herşeyi tekrardan en baştan yükledim. fakat sorunum hala devam ediyor

Teom@n

Teom@n

Üye
umarım başını ağrıtmıyorumdur ama sormam gereken bir kaç şey olucak. umarım en kısa zamanda cevaplarsın. Senden de desteği alınca telefona bu flash işlemini bugün yapmak istiyorum.

fakat yukardaki linkte anlatım N8e göre yapılmış. Ben yurtdışında kalıyorum, telefonumda yani yurtdışından alınma ( almanya ) . navifirm den Releases seçerken 111.130.625 i seçiyorum fakat Variants dan neyi seçeceğimi bir türlü bulamadım. Telefonum E6 siyah almanya çıkışlı ama içinde türkçe dil desteği hazır vardı. yardımcı olursanız çok sevinirim. Seçenek çok olunca yanlış birşey yapmak istemiyorum

hatta şöylede ekleme yapmak istiyorm

Nokia E6-00 RM-609

Yazılım sürümü: 111.130.0625
Özel sürüm: 111.130.0625.239.02
Dil paketi: 111.130.0625.04.01
Ürün kodu: 059J9N9

- - - Eklendi - - -

neyse bir şekilde telefonuma flash atmayı becerebildim, herşeyi tekrardan en baştan yükledim. fakat sorunum hala devam ediyor

Zamaninda cevap veremedigim icin uzgunum. Foruma ne zaman girecegim belli olmuyor.

Varyantina uygun olan firmware indirdikten sonra flash atmadan once telefonun yedegini al fakat sadece rehberini ovi ile senkronize et yada hafiza kartina kopyala.

Yigin bellek E yi formatla. Telefonu kapat Hafiza kartini ve sim karti cikar. Telefonu ac ve flash at. Flash attiktan sonra hafiza karti ve sim kartini takmadan telefonu ac ve hard format at 1-2 kere. Sonra hafiza karti ve sim kartini tak ve calistir. Bu arada hafiza kartinda kurulu program vs varsa bence hafiza kartinin yedegini al ve formatla telefona oyle tak.

Ben bu sekilde yaptim ve bazen yapiyorum sorunum yok. Bir tek E6 larin Belle ile kronik sorunu olan tus kilidi olayi var onada cozum gelmedi henuz.

ecel54

ecel54

Üye
güncellemeden önce şifren neyse yine aynısıdır. Güncelleme ile kilit kodu etkilenmez.

bycentaur

Üye
    Konu Sahibi
güncellemeden önce şifren neyse yine aynısıdır. Güncelleme ile kilit kodu etkilenmez.

siz böyle yardımcı olmak için değil de, sadece bi b*k bildiğinizi göstermek için her soruna sazan gibi atlamanız beni deli ediyor arkadaş. Bu problem nokia nın bazı telefonlarında görülmüş. Bi bak foruma önce. Ondan sonra %100 emin olursun. Güncellemeden önce şifremi biliyodum güncellemeden sonra şifre değişmiş. Artı sorunum tam olarak bu değil. Herşeyi düzgün okumadığın için. Telefon açıldığında güvenlik kodu soruyor. Yanlış girince telefonu açıyor. Ama başka bir simkart taktığında güvenlik kodunu doğru yazmadığın sürece telefonu açmıyor.

bak bu da nokia da bile bahsediliyor. Neyse telefonumu garantiye verdim. Bakalım sonuç ne olucak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt