Nokia E52 CFW

Sponsorlu Bağlantılar

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E52 CFW
Telefon tuşlu olduğu için yeri burası değil ama CFW konusunda bilgisi olan ve yazmasını bilen arkadaşların dikkatini çekeceği için buraya yazma ihtiyacı duydum. Zira S60v3 bölümünde kimsenin bakmayacağından ve ilgilenmeyeceğinden eminim. :)

Konu şu ki adresinde E52 için yapılmış bir CFW buldum. CFW sadece S60v5 ve S^3 cihazlar için yapılıyor sanıyordum ama adamın biri E52 için CFW yapmış. Üstelik cihazın hafızasını 100 MB'a çıkartmış. Normalde E52'nin dahili hafızası 60 MB. Yüklemek istedim fakat CFW son çıkan FW sürümü üzerine yazılmamış, İngilizce dışındaki tüm diller silinmiş ve bir sürü eklenti yaptığı için yükleyemedim. CFW yapmasını bilen arkadaşlar bana yardım edebilirler mi? Ben daha çok sade ve orjinal bir CFW düşünüyorum. Tabi onunki gibi dahili hafızası 100 MB'a çıkarılmış bir CFW. :)

CFW yazmasını bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

haqanguven

haqanguven

Üye
Nokia cooker un son sürümü ile deneyebilirsin telefon hafızasını arttırmayı. Kesin olur diye birşey demiyorum çünkü denemedim ve v3 hiç cihazım olmadığı için pekte bilgi sahibi değilim bu cihazlarda.

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Peki CFW yaparken nasıl hack yapıyoruz?

haqanguven

haqanguven

Üye
S^3 te installserver.exe dosyasını düzenliyorsun v3 te bilmiyorum. O yüzden v3 te cfw yapmış kişilere sormalısın...

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
S^3'te nasıl yapılıyor? Onu deneyeceğim belki işe yarayabilir. Bir de bazı uygulamaları hali hazırda içinde olsun istiyorum. Rom Patcher gibi.

haqanguven

haqanguven

Üye
Symbianı bırakalı çok oldu pek birşey hatırlamıyorum. Rom patcherı siscontents ile parçalayıp gömebilirsin ama her uygulama parçalayıp gömme ile çalışmaz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
s^3 ün installserver.exe dosyasını atarsan çalışmaz, s60v3 OS 9.1 - 9.2 - 9.3 mü ona bakıp uygun installserver.exe dosyasını bulman gerek, sanırım e52 OS 9.1 di

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
s^3 ün installserver.exe dosyasını atarsan çalışmaz, s60v3 OS 9.1 - 9.2 - 9.3 mü ona bakıp uygun installserver.exe dosyasını bulman gerek, sanırım e52 OS 9.1 di
E52 OS9.3. installserver.exe dosyası elimde mevcut.

Üst Alt