Nokia E51 410.34.001 FW Hac*ked Resimli detaylı anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E51 410.34.001 FW Hac*ked Resimli detaylı anlatım
Bugün kafam attı telefonu güncelledim ve 410.34.001 yüklendiğini görünce korktum hack olmayacak diye biraz araştırma sonunda buldum buradada paylaşayım dedim :op:

NOT: Denenmiş bir yöntemdir bizzat ben denedim yapıcağınız hatalardan telefonunuzda oluşabilecek sorunlardan ne ben nede maxicep sorumludur.

Öncelikle şu dosyaları indiriyoruz
Navifirm:

Jaf:

Hack için fw yaması:

Rompatcher için patch:

Nokia pc suitenin kurulu olması gerekiyor

Telefonumuzun rengine göre seçiyoruz benim ki siyah olduğundan black seçtim sağ bölümdekilerin tamamını seçiyoruz ve download from firetuşuna basıp kaydedilcek yeri seçiyoruz

İndiğinde dosyalarımızı c:/program files/ teki nokia klasörünün içine phoenix diye klasör açıyoruz phoenix klasörünün içine Products diye bir klasör daha oluşturuyoruz products klasörünün içine RM-244 diye bir klasör daha açıp navifirm ile indirmiş olduğumuz dosyaları taşıyoruz ve ardından yama.rar içindeki dosyayı aynı yere atıyoruz değiştirilsin mi uyarısına evet diyoruz

ve hack işlemine başlıyoruz

indirdiğimiz jaf rarındaki JAFSetup_1.98.62.exe çıkartıp kuruyoruz ardından aynı rarın içindeki OGM_JAF_PKEY_Emulator_v3.exe çıkartıp çalıştırıyoruz

GO ya basıyoruz

Böyle bir hata vericektir aldırmıyoruz telefonumuzu pcye kablo ile bağlayıp pc suite modunu seçiyoruz

Üst sekmelerden bb5i seçip manual flash ve dead usb yi seçiyoruz ve ardından use ini yi işaretliyoruz
biraz bekledikten sonra karşımıza böyle bir ekran gelecektir oradan RM-244 Nokia E51 i seçiyoruz

ardından aşağıdaki yazılarda bir hareketlilik olucaktır gibi

Ve ardından telefonu kapatıyoruz kablo bağlı bir şekilde telefonu kapatmazsanız telefonunuza kalıcı hasarlar verebilirsiniz

Flash a basıyoruz ve aşağıdaki yazıları takip ediyoruz Power on yazısını gördüğümüzde açma tuşuna 1-2 saniye basılı tutup bırakıyoruz

done yazısını gördüğümüzde artık kabloyu çıkarabiliriz mutlu son :oke:

indirdiğimiz patches klasörünü hafıza kartına atıp rompatcher dan Allow rename and mov.. patchını ve open4all_rp+ patchını aktif ediyoruz

artık uygulamalarımızı rahatça kuralabiliriz

Resimlerin bi büyük kısmı alıntıdır zaten fark edeceksiniz :d: konu azeri bir siteden alıntıdır anlatım tamamen bana aittir:sopa:

• Beğen
Tepkiler: murat_1177, ozanatc, THR ve 10 diğerleri

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
Bir yorum bile yok pes :oke:

alicem123

alicem123

Üye
PAylaşım için Teşşekürler Güzel bir anlatım olmuş.. :)

emmi

emmi

Üye
Nokia E51 410.34.001 bende telefonuma bu versiyonu yüklemiştim sürekli cepten sertifikalayıp programlarımı öyle yüklüyordum, acaba siz bunu kendi telefonunuzda deneyip olumlu sonuç aldınız mı? bende ona göre bu işlemleri yapmak istiyorum...şimdiden teşekkür ederim. ;)

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E51 410.34.001 bende telefonuma bu versiyonu yüklemiştim sürekli cepten sertifikalayıp programlarımı öyle yüklüyordum, acaba siz bunu kendi telefonunuzda deneyip olumlu sonuç aldınız mı? bende ona göre bu işlemleri yapmak istiyorum...şimdiden teşekkür ederim. ;)
evet arkadaşım :oke: bende korktum bir an fw yükleyince hack olmayacak diye :ehe azeri bi forumdan zar zor okuyarak yaptım :ehe

emmi

emmi

Üye
Selamunaleykum kardeş bende windows7 yüklü acaba çalışırmı nasıl yaparız? novefirm oldu ama jaf açmıyor yüklediğim halde ( jaf ful pkey emülatör açtı Go dedim başkada bir şey çıkmadı_ )

--------------- Ekleme ---------------

masaüstünde programlar 3 adet çıktı ama tıklayınca açmıyor..

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
Selamunaleykum kardeş bende windows7 yüklü acaba çalışırmı nasıl yaparız? novefirm oldu ama jaf açmıyor yüklediğim halde ( jaf ful pkey emülatör açtı Go dedim başkada bir şey çıkmadı_ )

masaüstünde programlar 3 adet çıktı ama tıklayınca açmıyor..

jafın simgesinin üzerine sağtuş özellikler uyumluluk xp sp3 seçersen sorun çözülecektir çözemezsen özelden msnimi yollayabilirim :oke:

emmi

emmi

Üye
rompatcher bende çıkmadı? diğer her şeyi uyguladım okey yalnız en sonunda dediğiniz gibi yükleme klasöründe rompatcher uygulaması çıkmadı.. nerede yanlışım oldu anlamadım ,, haricen sertifikalayıp yüklemeyi denedim gerekli uygulamaya izin verilmedi diye uyarı verdi...

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
msn mi özelden yolladım:oke:

emmi

emmi

Üye
hem ekledim hemde cepi yazdım , sadece çaldır kapat ben ararım ;)

arkadaşım mutlu son ve gerçekten oluyormuş, tek kelimeyle harika ;) bunu herkese tavsiye etmek lazım .. sorunların hepsi çözüldü,garanti veriyorum herkese ;) ;)

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
hem ekledim hemde cepi yazdım , sadece çaldır kapat ben ararım ;)

arkadaşım mutlu son ve gerçekten oluyormuş, tek kelimeyle harika ;) bunu herkese tavsiye etmek lazım .. sorunların hepsi çözüldü,garanti veriyorum herkese ;) ;)

yardımcı olduysam ne mutlu bana :oke:

askmilitani38

askmilitani38

Üye
Bugün kafam attı telefonu güncelledim ve 410.34.001 yüklendiğini görünce korktum hack olmayacak diye biraz araştırma sonunda buldum buradada paylaşayım dedim :op:

NOT: Denenmiş bir yöntemdir bizzat ben denedim yapıcağınız hatalardan telefonunuzda oluşabilecek sorunlardan ne ben nede maxicep sorumludur.

Öncelikle şu dosyaları indiriyoruz
Navifirm:

Jaf:

Hack için fw yaması:

Rompatcher için patch:

Nokia pc suitenin kurulu olması gerekiyor

Telefonumuzun rengine göre seçiyoruz benim ki siyah olduğundan black seçtim sağ bölümdekilerin tamamını seçiyoruz ve download from firetuşuna basıp kaydedilcek yeri seçiyoruz

İndiğinde dosyalarımızı c:/program files/ teki nokia klasörünün içine phoenix diye klasör açıyoruz phoenix klasörünün içine Products diye bir klasör daha oluşturuyoruz products klasörünün içine RM-244 diye bir klasör daha açıp navifirm ile indirmiş olduğumuz dosyaları taşıyoruz ve ardından yama.rar içindeki dosyayı aynı yere atıyoruz değiştirilsin mi uyarısına evet diyoruz

ve hack işlemine başlıyoruz

indirdiğimiz jaf rarındaki JAFSetup_1.98.62.exe çıkartıp kuruyoruz ardından aynı rarın içindeki OGM_JAF_PKEY_Emulator_v3.exe çıkartıp çalıştırıyoruz

GO ya basıyoruz

Böyle bir hata vericektir aldırmıyoruz telefonumuzu pcye kablo ile bağlayıp pc suite modunu seçiyoruz

Üst sekmelerden bb5i seçip manual flash ve dead usb yi seçiyoruz ve ardından use ini yi işaretliyoruz
biraz bekledikten sonra karşımıza böyle bir ekran gelecektir oradan RM-244 Nokia E51 i seçiyoruz

ardından aşağıdaki yazılarda bir hareketlilik olucaktır gibi

Ve ardından telefonu kapatıyoruz kablo bağlı bir şekilde telefonu kapatmazsanız telefonunuza kalıcı hasarlar verebilirsiniz

Flash a basıyoruz ve aşağıdaki yazıları takip ediyoruz Power on yazısını gördüğümüzde açma tuşuna 1-2 saniye basılı tutup bırakıyoruz

done yazısını gördüğümüzde artık kabloyu çıkarabiliriz mutlu son :oke:

indirdiğimiz patches klasörünü hafıza kartına atıp rompatcher dan Allow rename and mov.. patchını ve open4all_rp+ patchını aktif ediyoruz

artık uygulamalarımızı rahatça kuralabiliriz

Resimlerin bi büyük kısmı alıntıdır zaten fark edeceksiniz :d: konu azeri bir siteden alıntıdır anlatım tamamen bana aittir:sopa:

çok tesk oldu benimkinde emegine saglık;) :d:

futbol123

futbol123

Üye
teşekkürler

yunus_can

Üye
arkadaslar telefonum e51 denedim hersey bitti ancak dosyaları aktif edemedim :S

abdullah4402

Üye
Nokia e51 rm-244 410.34.001 versiyon turkce dil kodunu phoneix programiyle yuklemek istiyorum. yardimci olacak var mi. tesekkurler.bende bir tane var ama icinde turkce yok.

cuneytt1

cuneytt1

Üye
kardeşler ben 410.34.001 i yükledim bazı programlarda ve internete girdiğimde bazı türkçe karakterleri kutu şeklinde gösteriyor. paylaşım için sağol.

THR

THR

Üye
Çok Teşekkürler sonunda telefonu hackledim ama tek kötü yanı format sonrası hack dosyasının da gidiyor olması acaba bunu formattan sonra silinmeyecek şekilde yapamaz mıyız. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak insanı biraz sıkıyor.

ceficef

ceficef

Üye
linkler ölü

maleguard

maleguard

Üye
    Konu Sahibi
Çok Teşekkürler sonunda telefonu hackledim ama tek kötü yanı format sonrası hack dosyasının da gidiyor olması acaba bunu formattan sonra silinmeyecek şekilde yapamaz mıyız. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak insanı biraz sıkıyor.

Şimdilik tek çözüm bu bulursak yayınlarız pnht firmware editor 2.0 çıkarttığında sanırım bu mümkün olucak:hmmm

linkler yenilendi :bigstar:

Nokia e51 rm-244 410.34.001 versiyon turkce dil kodunu phoneix programiyle yuklemek istiyorum. yardimci olacak var mi. tesekkurler.bende bir tane var ama icinde turkce yok.

Phoneix pek önermiyorm jaf iyidir :oke:

Üst Alt