nokia dan ilginç bir patent

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mkkozanmk

Üye
    Konu Sahibi
nokia dan ilginç bir patent
Nokia'dan farklı dokunmatik!
Nokia, dokunmatik ekranlarda devrim yaratacak yeni bir fikrin peşinde...

Nokia'nın AR-GE ekibi, dokunmatik ekranda kullanıcı deneyimini yeni bir seviyeye taşıyacak bir patent aldı. Patent dokunma geri beslemesi olarak çevirebileceğimiz haptic feedback üzerine...

Yeni patente göre ekran dokunmatik panellere ayrılıyor ve hareket hissi vermek için bu paneller de hareket edebiliyor. Bu sayede hem yazılımlarla etkileşim, hem de örneğin görsel ya da işitsel tepkiye gerek kalmaksızın navigasyon ve benzeri uygulamalar mümkün hale gelecek.

Bu alanda şirketin diğer çalışmaları göz önüne alındığında Nokia, içinde bulunduğu sıkıntıdan çıkış yolunu bulmuş olabilir.kaynak :chip

rosedaled3

rosedaled3

Üye
Hm güzel olabilir umarım eski günlerine geri dönebilir

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Haber için teşekkürler.Bu patentteki olayın en azından bir süre daha kullanılmayacağını düşünüyorum.Deri altına çip takma gibi ilginç patentleride var Nokia'nın.Sadece başka şirketler yapmasın diyede patentini almış olabilir.

- - - Eklendi - - -

Haber için teşekkürler.Bu patentteki olayın en azından bir süre daha kullanılmayacağını düşünüyorum.Deri altına çip takma gibi ilginç patentleride var Nokia'nın.Sadece başka şirketler yapmasın diyede patentini almış olabilir.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
konu için teşekkürler.

15097

15097

Üye
Nokia ve Nokia severler için güzel haber :tebessüm:

SymbianHacker

SymbianHacker

Kapalı Hesap
öncelikle haber için :tşk: ben anlamadım şimdi. Ekran hareket falanmı etcek ve bu wp8 lerde falan mı olcak :hmmm

NokiaAltıYüzÜç

NokiaAltıYüzÜç

Üye
nokianın büyük bir dönüş yapacagını düşünüyorum umarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt