Nokia 701 Ekran Çizilmesi Garantiye Girer mi ?

• 8 Ekim 2012
  • 1051 Okunma
  • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Merhabalar

Nokia 701 Kullanıyorum ve ekranında kücük bir cizilme oldu ,
    Garantiye Girer mi ? Özelliklerinde çizilmez cam diye geciyor.

Yazan: tekinhar
  2. çizilmeye dananıklı olması çizilmez anlamına gelmez ama sen yinede şansını bir dene

3. Dayanıklı olarak gecmiyor , direk çizilmez cam diye geciyor + Garantiye versem kac günde geri alabilirim telefonu

4. şansını dene sen yınede ama kullanıcı hatası diyeceklerdir.

5. yüksek ihtimal kullanıcı hatası denilcktir. max. 5 güne teslim etmeleri gerek. arkadasın c5-03 ü 4 güne vermişlerdi ..

6. Garanti kapsamı için belgesine bakabilirsin. Telefonun eline ulaşma süresi hiç belli olmaz, zamanında 1,5 ay beklediğimi biliyorum. Telefonla birlikte gelen yetkili servis listesinde bulunan yerlere yakınsan sanırım bu tarihte fazla beklemezsin. Ücretlendirme yapılırsa emin değilim ama 70 lira civarı maliyeti olabilir.

7. Kullanıcı hatası denılır bencede hem cızılmez cam yazsada hıc cızılmıycek olması düsük bir oran yanı sonucta sert birsey sürter vs.zor cızılıyor bu dogru ama hıc cızılmedıgı yanlıs bence bendede 701 var jelatın falan kullanmıyorum sadece 1 tane ufak bir cızık var 3 aydır kullanıyorum hıc yok cızık 5800 ı 3 ay kullandıgımda ekranı daha beterdı :)

8. Gorilla Glass camlar çizilmez ve darbeye de dayanıklıdır evet benim C7'mde de aynı cam var ama kırdım ve 220 TL ödedim kullanıcı hatasıydı garanti kapsamına girmedi doğal olarak. Yani o cam çizilir de kırılır da sadece standart camlardan daha dayanıklıdır o kadar. Çizik olayına gelince; kullanıcı hatası demezler faka cihaz üzerindeki çizik, boya hasarı gibi kozmetik sıkıntılar garanti kapsamına girmez, hatta bunları cihaza eğer alırken yaptırdı isen sigorta gibi paketler de karşılamaz. İstersen gider parasını verir değiştirilmesini talep edersin sadece.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/09/2018 - 04:28