Xiaomi Mi Mix 3 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Mi Mix 3 Root Atma ve TWRP Yükleme
Tamamen çerçevesiz ekrana sahip diyebileceğimiz nadir modellerden bir tanesi olan Mi Mix 3 özellikle kızaklı yapısı ve üst düzey donanım özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ülkemizde de 4300 Türk Lirası civarında bir fiyat etiketi ile satışta olan Snapdragon 845 işlemcili cihazın geçtiğimiz aylarda da Snapdragon 855 işlemci ve 5G bağlantı desteğine sahip yeni bir varyantı duyurulmuştu.

Eğer sizde Mi Mix 3 kullanıyorsanız ve telefonun mevcut MIUI arayüzü üzerinde çok daha fazla özelleştirme yapmak istiyorsanız aşağıda anlatacağım basit yöntem sayesinde Mi Mix 3 twrp recovery yükleyebilir ve Mi Mix 3 root yaparak Xposed modülünü telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu sayede çok sayıda Xposed modülünü kullanarak telefonunuzu adeta baştan yaratabilirsiniz. Bu işlemler sonucunda telefonda meydana gelebilecek yazılımsal veya donanımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. İşlemlerin ardından telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalacağını hatırlatmak isterim.

Xiaomi Mi Mix 3 TWRP Yükleme

Mi Mix 3 bootloader kilidi açma işlemini yapmak için BURAYA tıklayın. Ardından BURAYA tıklayın ve adb driver dosyaları yoksa bilgisayarınıza yükleyin. Sonrasında tıklayarak Mi Mix 3 twrp dosyasını indirin ve adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb klasörü içerisine atın. Telefonu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu fastboot moduna alın ve kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb klasörü içerisinde cmd ( komut yöneticisi ) aracını çalıştırın. Sonrasında
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Birkaç saniye sürecek işlemin ardından Xiaomi Mi Mix 3 twrp yüklenecektir. Sonrasında kabloyu çekerek telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Xiaomi Mi Mix 3 Root Atma

TWRP yükleme işlemi bittikten sonra tıklayarak Mi Mix 3 root dosyasını indirin ve telefonun hafızasının içine direkt olarak atın. Telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp modunda açın. Ardından yükle kısmına gelerek daha öncesinde attığınız magisk dosyasını bulun ve seçerek yükleyin. Yükleme işleminin ardından telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra Mi Mix 3 root atma işleminin başarılı olup olmadığını test etmek için root check uygulamalarından herhangi bir tanesini yükleyebilirsiniz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Eren Değerli
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Paylaşım için teşekkürler.
 
  • Beğen
Tepkiler: Buğra


Üst Alt