Nokia 700 Açılmıyor şarja takınca ışığı yanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 700 Açılmıyor şarja takınca ışığı yanıyor
Arkadaşlar başlıkta dediğim gibi oluyor. dead flash atmalı mıyım yoksa direk flash mı atayım?

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
dead flash at

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
flash için memorycardcontent dosyasını indiriyorum navifirm den. Bunu indirmesi zorunlu mu?

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
sanmıyorum ben öyle Bisyle karşılasmdo

- - - Eklendi - - -

sanmıyorum ben öyle Bisyle karşılasmdm

- - - Eklendi - - -

http://www.maxicep.com/symbian-3-yazilim-destek/c6-01-telefon-acilmiyor-yardimm-540993.html buradan dead flash yöntemiyle flash at

Kayahan14

Kayahan14

Üye
dead at

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah deniyorum hemen

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
sonucu yazarsan bizde bilmiş oluruz

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
usb den görmüyor teli phonix programı

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
tel açılmadığı için görmemesi normal. verdiğim linkte resimler var zaten not connection seçili olacak

- - - Eklendi - - -

File den Open product tıklayıp Type File Kısmına telefonun RM kodu neyse onu seç

- - - Eklendi - - -

Flashing i tıklayıp Firmware update tıklıyorsun ve altaki Dead phone USB flashing işaretleyip refurbish e basıp telefonun Kapatıp açma tusuna 2 saniye basılı tutyosn

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
olmuyor eksiksiz yaptığım halde olmuyor

emreolol

Üye
bence telcuya gotur halletsin

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

bu hata kodunu veriyor sonra

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
hard formatla açmayı denedin mi. Valla kardeş bende başka bi cfw ile diğer cfw nin core dosyasını değiştirdim flash attım tel hapı yutu hiç açılmadı nokia yazısında durup kalıyodu şarj ışığı yanıyodu bu yöntemle yaptm ben oldu.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
telefon hiç açılmıyor ki hard format atılsın kardeşim

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
phoenix product klasörnDE RM kodun neyse rm 718 mesela öyle klasör yapıp cfw ya da orjinal firmwre dosyalarını attın mi ondan kaynakli sanırım seçmems olabilirsn

mrgoxel

mrgoxel

Üye
ek olarak birde bu var alıntıdır.701 in dosyaları ile anlatılmıştır

Şu an resimli yardımcı olamıyorum fakat yinede birşeyler yazmak istiyorum.....

Not: Phoenix ile her zaman ölü flash ta hata oranı biraz daha düşüktür.

İlkten bilgisayarına Phoenixin en son sürümünü kur kendisi bu arada usb driverleride yükler....

Yükleme bittikten sonra, C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products bu yolu izle ve Elinde olan RM-774 Klasörünü içine at. RM-774 Klasöründe neler olması gerektiğini biliyorsundur umarım... En Önemlisi Uda Core Rofs2 Rofs3 dosyalarının olması şart.

Kısacası İster orjinal ister Cfw yazılımı olsun içinde bu dosyaların olması gerekiyor eksik olmasın...

Phoenix programını aç.

Sol üstte bulunan
File/Open Product yolunu izle..

RM-774 kodunu bul ve OK(tamam) yazan yere tıkla...

Programın en üstünde Connections var görmemen imkansız. Usb Normal NoConnect bu gibi şeyler yazar. NoConnect yi işaretle..

Programın araç klasörler üsttedir oradan Flashing araç çubuğuna gel tıkla. Firmware update diye menü açılacak.

Product kodu yazan yerin karşısında 3 tane nokta var görürsün onu tıkla direk sana lazım olan yazılım ekranda olması gerek ona da tıkla...
DeadPhone Usb Flashing kutucuğunu işaretle alta doğru in Options menüsüne tıkla Gerekli Kırmızı yazılı dosyalar var ( Memcard vs. vs ) onları sil. tamamı tıkla.

Update software
Refurbish
Sw reset

bunları göreceksin ekranda sen bunlardan refusbishe tıklayacaksın...

Firmware update diye sana bi uyarı verecek ( Disconnect usb cable , Connect usb cable, press ok vs vs )

Hemen usb kablosunun her iki ucunu çıkar ( bir ucu bilgisayardan diğer ucunu da telden )
Peşine bataryayı çıkarıyorsun.

Sonra ilkten Bilgisayara usb kablosunu takıver. Peşine usb kablosunun diğer ucunu telefona tak ) Phoenix programında hani ekranda uyarı çıkmıştı ya ona tamam de. Hiç vakit kaybetmeden çıkardığın bataryayı telefona takıyorsun. Otomatik olarak yüklemesi gerekiyor.......

Bu kadar saygılar.....

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Olmuyor kardeşim olmuyor yapıyorum eksiksiz

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
yani bu kadar

haqanguven

haqanguven

Üye
yazılım sıfırla yani sw reset ile flaşh işlemini başlat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...