Nokia 6300 Güvenlik Kodunu Kendin Kır

Sponsorlu Bağlantılar

excalybur60

excalybur60

Üye
güzel paylaşım eline sağlık:oke:

olivetti

olivetti

Üye
sağol güzel paylaşım ablamın telefona uygularız gerektiğinde.

schumici

schumici

Üye
çok güzel olmuş valla teşekkürler:oke:

Lion Heart

Lion Heart

Üye
ya da nokianın açıklamasına bakacağız:
"Bazen, hatalı şifreyi üç veya daha fazla defa girdiğinizde, telefon "uyuma konumuna" geçer ve 15 dakika boyunca başka girişi kabul etmez. Bu durumda, telefonu kapatın, tekrar açın ve 15 dakika boyunca atıl bir şekilde dokunmadan bir kenara bırakın, sonra tekrar deneyin ya da Nokia servis merkezine götürün."
Bu yöntem tabi kodu biliyorsanız işe yarar. Ya da bir arkadaşın dediği gibi sol üst MAVİ tuşa ve açma tuşuna basılı tutup öyle telefonu açıp güvenlik kodunu gireceğiz.

berfin07

Üye
peki bu işlemle var olan güvenlik kodunu öğreniyormuyuz .

azrail83

Üye
hay senden allah razı olsun çoktan beri uğraşıyodum. oldu sonunda.

==Yapamayan arkadaşlar varsA yardımcı olurum==:oke:

mguler43

mguler43

Üye
Kardeşim çok teşekkür ederim biraz uğraştırdı ama işime çok yaradı sağolasın. Deneyecek arkadaşlar dikkat etsin aynı usb portunu kullanabilecek başka program (pc suite vb.) olmaması gerekiyor.
Kolay gelsin

İbrahimovic

İbrahimovic

Üye
saol

urfalim63

urfalim63

Üye
Arkadaşlar, Nokia 6300 telefonumun güvenlik kodunu değiştirmiş ve her nasılsa unutmuştum. Ara ara ara ve sonunda koda zahmetsiz ve sorunsuz nasıl ulaşacağımı buldum. Diğer modellere uygulanabilir mi açıkçası bilmiyorum, ayrıca daha önce bu model için çözümü gündeme getiren arkadaş varsa ondan da özür dilerim. Bu durumda adminler lütfen bu threadi silsinler.

1. Telefonu kapatın ve hafıza kartını çıkarın (ne olur ne olmaz)
2. Telefonu açın, Bilgisayardan Nokia PC Suit'i çalıştırın, Mini USB Kablosunu Bilgisayara ve Telefona Takın, Telefondan Nokia Modunu seçin ve Nokia PC Suite proğramı ile rehberi, mesajları vs. bilgisayara yedekleyin (ne olur ne olmaz). Nokia PC Suite tamamen kapatın.
3. USB Kablosunu telefondan çıkarın.
4. "http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103812.zip" linkinden NSS proğramını indirin.
5. Zip'li dosyadan proğramı çıkarın ve kurun, kurulum esnasında Next, Next ve Virtual USb Drive'ı seçin.
6. Masaüstündeki NSS kısayolundan proğramı çalıştırın.
7. USB Kablosunu telefona takın ve yine Nokia modunu seçin.
8. Proğramın ilk ekranında sağda üstte büyütme merceği var, fareyle üzerine gelince "Scan for new device" der, onu tıklayın ve cihazı bulsun.
9. "http://www.b-phreaks.co.uk/images/help/change_to_local.gif" resimde gördüğünüz menüden "Phone Info" denen düğmeye tıklayarakda telefon aratılabilir. Ne çıkacağı önemli değil.
10. Aynı menüden sağ altta "Power Mode" bölümünden "local" seçeğini işaretleyin ve hemen yanındaki "Change" dümesine tıklayın.
11. "Change" düğmesine tıkladığınızda telefon resetlenecek ve açıldığında ekranında "Local Mode" yazacak, dikkatli bakın aydınlatma yanmadığı için yakından bakmalısınız.
12. USB Kablosunu çıkarın ve tekrar takın, bir dakika içinde bilgisayar bi garip uyarı verecek kale almayın kapayın o uyarı menüsünü fakat uyarıya kadar sakin sakin bekleyin.
13. Yine bu "http://www.b-phreaks.co.uk/images/help/change_to_local.gif" linkteki resimde "Actions" başlığının altında "Scan" düğmesi var onu tıklayın ve tekrar arama yapsın.
14. Aynı resimde yada menüde sağ altta "Fbus Info" sekmesinin yanında "Permanent Memory" yazan sekmeye tıklayın ve "Read" düğmesine basın ve okuma bitene kadar bekleyin.
15. Şimdi "C:\Program Files\NSS\Backup\pm" klasörüne gidin ve orada sizin telefonunuzun IMEI numarasıyla başlayan -benimki şöyleydi= 3598100113xxxxx.pm- dosyasını Word'de açın.
16. Dosyada köşeli parantezler içinde 1 den 500 e kadar başlıklar var, kaydırma çubuğu ile [308] nolu başlığa gidin ve orada 5= gibi bir rakam arayın bende sayfa 55'de çıktı, yani şöyleydi,
3=03
4=07
5=32323232323230000000
6=02
7=00
8=00
17. İşte buldunuz...
18. 32323232323230000000 rakam serisinde birinciden başlayarak ve birer atlayarak üzerine çarpı koyun.
19. x2x2x2x2x2x2x2x0x0x0x0 gibi,
20. Sizin kodunuz 222222 :)))
22. USB Kablosunu çıkarın, NSS Proğramını kaldırın vs vs.
Kolay gelsin...

Not: Mini USB Kablo her yerde üç beş milyona var, bunu dert etmeyin...

kardesim guzel paylasim ama butun nokia 6300 larin standart guvenlik kodu 12345... kolayca kirabilirsin
yinede cok saol:oke::oke::oke:

kuzen65

Üye
6300 telefon var güvenlik kilidini unuttum yardım edermisiniz

welatt

Üye
oldu valla

• Beğen
Tepkiler: qm21

yaramash

Üye
eyvallah kardeş işe yaradı beynine, ilgine ve emeğine sağlık
bende de 6300 var

welatt

Üye
6300 kullanıyorum.güvenlik kodunu unutmuştum. çok sağol denedim oldu.

apopierro

Üye
ben bir şey anlamadım yapılışı nerde yazıyo

baykarizma_61

baykarizma_61

Üye
slm 5310 expres musıc güvenlik kodu kırılırmı

onurx23

onurx23

Üye
walla memojan kardeş çok saol herşey işe yaradı arkadaşlar kesin çözüm sol üst teki mavi ve kaptma tuşuna basarak açın ve mavi yi bırakın 12345 yazın olcakktır ok

asi555

asi555

Üye
emeğine sağlık kardeş saol...

selman2000

Üye
Nasıl kırılır bu şifre anlamadım yaa

--------------- Ekleme ---------------

Yokmu anlatacak kimse

omeryksl

Üye
paylaşım güzel ama çok zahmetli yaw kodu unutmamaya dikkat etcem :):):)