Yardım Nokia 5 TA-1024

Konu Sahibi
Nokia 5 TA-1024
Arkadaşlar lütfen yardım edin 4 gündür aralıksız root atmaya çalışıyorum bi ton şey denedim yapamadım yardım...

MAERKEK

Moderator
Arkadaşlar lütfen yardım edin 4 gündür aralıksız root atmaya çalışıyorum bi ton şey denedim yapamadım yardım...
Bak güzel kardeşim bizde denedik. Nokia 6 kullanıcısıyım . Nokia 3 , 5 ,6 hep aynı yazılıma sahip cihazlar. Nokia android 7.1.1 'den sonra güvenlik önlemlerini artırdı. Android 8 ve 9 ile beraber tamamen bootloader kilidini kapattı. Bu kilidi açmak için gereken şifreyi artık vermiyor. Bu yüzden dolayı biz açamıyoruz AMA

-Android sürümünü 7.1.1 'e düşürüp denediğin bootloader kilidi açma işlemleriyle açıp tekrar android 9.0 kurabilirsin.

- Bootloader keyi veren tek bir yer buldum 7 dolar karşılığında bootloader.key satıyor . Bu keyi kullanarak açabiliyorsun.

Ben hem güvenlik hemde kurulu olan yazılımımdan memnum oldupum için downgrade denemedim.

İllaki bootloader açacam diyorsan android 7.11 ' e düşür öyle dene . Nokia 6 bootloader açma araştırmamın detayları bu konuda

Tepkiler: TheNightMare.
    Konu Sahibi
Peki android 7.11 e nasıl düşürecem yapacam çünkü kafaya taktım

Tepkiler: MAERKEK
Eğer telefonla öyle çok aman aman birşey yapmayacaksan emin ol rootlamak gereksiz. Ama ben sistem ayarları ile oynıcam sistemi hizlandiricam filan diyorsan o başka. Dikkat et root aticam derken telefonunu brick etme. Bir kere brick edersen o telefonu bir daha zor eski haline getirirsin. Custom rom kurmak için de aynısı geçerli. Eski telefonlarımı rootlayip custom rom kurayım derken bozdum ve çalışmaz hale geldiler.

MAERKEK

Moderator
Peki android 7.11 e nasıl düşürecem yapacam çünkü kafaya taktım
Onu araştırmadım ama bildiğim kadarıyla Ta-1024 için 7.1.1 android yazılımını bulup indireceksin. Ostla diye program kullanıyor yazılım yükleme için. Onunla yükleyeceksin işte. Araştır bulursun.

MAERKEK

Moderator
Magisk modülleri var . Root attıktan sonra kullanabilecek , içeriği güzel.

Bariszeb

Üye
Nokia 5 ta-1024 için bootloader kilidi kolay açılıyor , isteyen varsa yazayım . Aynı model için custom rom linki bilen varsa yazsın , hiçbiryerde bulamadım

MAERKEK

Moderator
Nokia 5 ta-1024 için bootloader kilidi kolay açılıyor , isteyen varsa yazayım . Aynı model için custom rom linki bilen varsa yazsın , hiçbiryerde bulamadım
Nasıl açtın yahu ? Custom rom zor bulunur. Android 9 iyi stabil