Tavsiye Nokia 3 %90 oranında google saf dışı bırakma ve (rehberi sim karttan google hesabına aktarma mecburi)

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 3 %90 oranında google saf dışı bırakma ve (rehberi sim karttan google hesabına aktarma mecburi)
Telefon da sadece google uygulamalar ve hesaplar var.
Normal rehber, mesajlar vs. yok hepsi google ye bağlı
Beni az çok bilirsiniz google hiç sevmem
Neyse konumuza döneyim.
İlk olarak playstore uygulamasından yandex browser , yandex klavye indirdim.
Sim kart takılı olduğu halde nokıanın kendine ait rehber uygulaması olmadığı
için sim karttaki kişileri google hesabıma aktardım
Chrome ve google keyboardı devre dışı bıraktım; google web , fotoğraflar vs. devre dışı bıraktım.
Daha sonra samsung telefonuma google kişiler ve backup contact uyg. indirdim
backup contacta sim karttaki kişileri yedekledim o yedeği maille yandex hesabıma gönderdim.
ordan nokıa telefonumdan vcf kişileri google hesabıma aktardım
Artık rehberde bütün kişiler görünüyor.
Mesaj birleştirildi:

En son g.playstore ve g.drive i de devre dışı bıraktım.
Alternatif uygulama indirme siteleri mevcut
Mesaj birleştirildi:

google haritalar kullanışlı olduğu için ve google kişiler uygulaması da mecburi olduğu için saf dışı bırakmadım.
%100 google dan %10 googl a çevirdim telefonu

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve bilisimler

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Googlede ki Kişileri İndirince Olmuyo Normal Uygulamaları İndir Kur Diğerleri Devre Dışı kalırsa Bırak Yoksa Kalsın Kişiler Mesajlarda vs lerde İndirdiğin Uygulamaları Kullanmaya Bak

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Googlede ki Kişileri İndirince Olmuyo Normal Uygulamaları İndir Kur Diğerleri Devre Dışı kalırsa Bırak Yoksa Kalsın Kişiler Mesajlarda vs lerde İndirdiğin Uygulamaları Kullanmaya Bak
O dediğin bu telefonda olmuyor.
Birkaçtane 3.parti uyg. indirdim hiçbiri bi işe yaramadı

bilisimler

bilisimler

Üye
Alternatif olarak sim karttaki kişileri gmail hesabına aktarıp başka cihazlarda kullanabilirsin.

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Alternatif olarak sim karttaki kişileri gmail hesabına aktarabilirsin.
Yutubdan bakmıştım aktarma yapmadan önce gmail le olmuyormuş sıkıntı çıkarıyomuş öyle diyodu.
Hem gmail de gogl uyg. zaten
Mesaj birleştirildi:

Sorun da buydu sim karttaki kişileri görmüyodu nokıa telefon yoksa zaten bu konuyu açmazdım

• Beğen
Tepkiler: bilisimler
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Nokıa 6 : 850 ₺ 32 gb
Nokıa 3 : 550 ₺ 16 gb

2 nokia ya 1400₺ vermiş olcam.

2 nokia da birbirinden iyi.

Nokıa 8 alınır mı bilmem

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye
Herzaman son çıkan model iyidir

• Düşünceli
Tepkiler: gonyalı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Nokia nın Hiç Bir Cihaz Alınmaz :lac: Klasik Andro Cephesinde Artık Kendine Has Bir Kalite Vs Yok.

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlardan da google nin çoğu uygulamasını vs. devre dışı bırakmış ve silmiştim.
Biri beni aradığında telefon çalıyor fakat ekranda kimin aradığı gözükmüyor sadece arama bittiğinde çağrı geçmişinde görebiliyordum.
Bu neyden kaynaklanmış olabilir ?
bende çareyi telefonu sıfırlamakta buldum. Sorun çözülmüş oldu fakat yine de merak ediyorum acaba neyi sildim veya devre dışı bıraktım da böyle oldu. Ekranda kimin beni aradığı gözükmedi.
Mesaj birleştirildi:

Nokia nın Hiç Bir Cihaz Alınmaz :lac: Klasik Andro Cephesinde Artık Kendine Has Bir Kalite Vs Yok.
Sadece görünüşte Nokia yazıyor.
İçerik full google
Yani sırf android telefon çıkarmış görünmek için google a yaptırmışlar herşeyini

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ayarlardan da google nin çoğu uygulamasını vs. devre dışı bırakmış ve silmiştim.
Biri beni aradığında telefon çalıyor fakat ekranda kimin aradığı gözükmüyor sadece arama bittiğinde çağrı geçmişinde görebiliyordum.
Bu neyden kaynaklanmış olabilir ?
bende çareyi telefonu sıfırlamakta buldum. Sorun çözülmüş oldu fakat yine de merak ediyorum acaba neyi sildim veya devre dışı bıraktım da böyle oldu. Ekranda kimin beni aradığı gözükmedi.
Mesaj birleştirildi:

Sadece görünüşte Nokia yazıyor.
İçerik full google
Yani sırf android telefon çıkarmış görünmek için google a yaptırmışlar herşeyini
Parasıyla Değil Mi Kanka :kro2:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
he orası öyle
bastır parayı
yazdır markayı
Googlenın Uygulamalarını Devre Dışı Bırak Sonra Vay Efendim Görünmuyor :D aynı Symbianda Olduğu Gibi Bişey Yapıyosun Sonradan Başka Bir Yerden Patlıyor :D Telefon Uygulamasını Devre Dışı Bıraktın Heralde Ne Bİlim :bilmm

Üst Alt