Nohut Modelli Şal Örneği (anlatımlı)

Sponsorlu Bağlantılar

First Lady

First Lady

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Nohut Modelli Şal Örneği (anlatımlı)
anlatımlı şal örneği, anlatımlı bayan şal modeli, anlatımlı şal modelleri, açıklamalı şal modeli, şal yapımı anlatımlı, şal nasıl yapılır, şal örnekleri, yeni şal modelleri

Uzun ve kare modeli ile bayanların çok hoşuna giden bir modelin anlatımını paylaşıyorum sizlerle. Kiremit rengindeki bu şal örneği kış sezonunda havalı ve renkli olmanızı sağlayacak. Omuzlarınızı soğuklardan koruyacak ve aynı zamanda şıklığınıza ve güzelliğinize ortak olacak. Yeni sezonun en beğenilen modeli olan nohut şal örneğinin yapılışını hemen aşağıda öğrenebilirsiniz. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

[h=2]Nohut Modelli Şal Örneği[/h]

Yapılışı:

106 ilmek başlanır, nohut modeli ile örgüye devam edilir.
Nohut Modeli: 1 sıra ters örülüp modele geçilir. 1.ilmek ters örülürken ilmek şişten çıkarılmadan iplikşişe 2 kere dolanıp 3 ilmek elde edilir, yanındaki 3 ilmek birlikte örülüp kesilerek 1 ilmeğe düşürülür… Örgünün arkd yüzünde ilmekler düz örülür, ilk sırada yapılan işlemler aynı şekilde uygulanır. Şalın ölçüsü 60 X 213 cm dir. 23 cm uzunluğunda püsküller takılarak süslenir.

minoo

minoo

Üye
Emegine saglık canımm. Ben örgüden dantelden hc anlamam :dry: Bi tek düz örgüyü biliyorum :D

Üst Alt