Nexus Root Toolkit Kullanım Rehberi

Sponsorlu Bağlantılar

NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
Nexus Root Toolkit Kullanım Rehberi
Merhaba Arkadaşlar Bugün Sizlere Nexus Root Toolkit İle Root Atmayı Göstereceğim :)

Not: Root Attığınızda Cihazınız Garanti Dışı Kalır Ancak Unroot Yaparak Tekrar Garanti Kapsamına Alabilirsiniz.
Önemli Not: Gelebilecek Hasarlardan Sorumlu Değilim Ancak Bir Çok Kez Bu Yöntemi Denememe Rağmen Bir Sorun Oluşmadı :)

Öncelikle;

Root Nedir?

Bir akıllı telefonu root etmek (root İngilizce’de “Kök”) telefonun köklerine inmek anlamına geliyor. Dolayısıyla buradaki yazılımı düzenleyerek telefonunuzu istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Bu işlem sayesinde cihazınızdaki her veriye sıkıntı olmadan erişip, cihazda bulunan herşeyi olduğu gibi yedekleyebiliyorsunuz. Ayrıca cihazınızın temelindeki yazılımı istediğiniz şekilde değiştirip farklı Android arayüzleri (ROM’lar vasıtasıyla) yükleyebiliyorsunuz.

Rom Nedir?
Custom ROM’u Türkçeye çevirmek biraz zor. Kısaca özelleştirilmiş ROM (Read-only memory, sadece okunabilir bellek) diyelim. ROM, Android tabanlı bir sistem anlamına geliyor. Firmalar cihazlarına farklı kullanışlılık özellikleri katmak için kendi sistemlerini geliştiriyorlar bunlara da Custom ROM deniyor. Bu terimi örnekle açıklamak daha kolay olacaktır; TouchWiz Samsung’un özelleştirilmiş ROM’u iken, HTC’nin kullandığı ROM’un ismi Sense. Diğer firmalarında kendine has ROM’larının farklı isimleri var. Tabi sadece firmalar değil piyasadaki özel geliştiriciler tarafından geliştirilmiş ROM’lar (Sistemler) de bulunuyor. Örneğin en meşhur olanlardan bir tanesiCyanogenMod, saf Android tabanlı bir özelleştirilmiş ROM (custom ROM)

Eğer daha derin bir tanım isterseniz, custom ROM telefonunuzun içinde bulunan bir bellek (ROM) ve bu bellekte birbiriyle ortaklaşa çalışan yazılımların birleşiminden oluşuyor.

Kernel Nedir?
  • Kernel terimi sadece android işletim sistemine özgü bir terim değil bütün işletim sistemleri için geçerli bir terimdir.
  • Kısaca anlatmak gerekirse, cihazda bulunan bir yazılım, cihazın bir donanımını harekete geçirmeye ihtiyaç duyarsa bu isteğini kernel’e gönderir. Bu ihtiyaç ise cihazın sesini kısma, ekran parlaklığını değiştirme gibi aklınıza gelebilecek her şey olabilir.

Şimdi Konumuza Gelelim :)

Destekleyen Cihazlar;

Google Nexus 5
Google Nexus 4
Google Galaxy Nexus
Google Nexus S
Google Nexus 7
Google Nexus 10

Ön Hazırlıklar;
1.)

Bu Linkten Nexus Root Toolkit'i İndirin.
2.) Nexus Root Toolkit'e Girdiğinizde ''Full Driver İnstallation Guide - Automatic + Manuel'' 'e Girin.
3.) Step 3'e Girip Sırasıyla ''Universal Drivers'' , ''PdaNet Drivers'' , ''Signed Drivers'' , ''RAW Drivers'' 'ı Kurun. (Uygulama Resimli Anlatım Yapıcaktır.
4.) Telefondan ''Ayarlar-Telefon Hakkında-Derleme Numarasına 7 Kez Basın. Sonra ''Geri-Geliştirici Seçenekleri-USB Hata Ayıklama Modu'' Tik Koyun ve Çıkan Uyarıya Tik Koyup Tamam Diyin.
5.) Nexus Root Toolkit'ten Step 4'e Gelip ''Full Driver Test'' Basın.
6.) Nexus Root Toolkit'ten ''Options-Custom Recovery'' e Gelip Hangi Custom Recovery'i Kurmasını İstiyorsanız Onu Seçin ''Tavsiyem Ellemeyin Twrp En İyisi :)''
7.) İsteğe Bağlı Options'tan Kurulan SuperUser'i Değiştirin. ''Varsayılanı Gayet Güzel Bence :)''

Tamamdır Artık Tek Yapmanız Gereken Root Atmak :).

Öncelikle Bootloader Kilidini Açmanız Gerekiyor.;
Önemli Not: Bootloader Kilidini Açmak Herşeyi Siler. Bu Yüzden Önemli Dosyalarınızın Yedeğini Alın.

1.) Nexus Root Toolkit'ten ''Unlock'' a Tıklayın.
2.) Telefonda ''Yes,No'' Yazısı Çıkana Kadar Ellemeyin. Kendisi Yapıcak.
3.) ''Yes , No'' Ekranına Geldiğinde Ses Tuşlarıyla Yes'e Tıklayın.
4.) Herşeyi Silecek Bu Yüzden Biraz Geç Açılacak Açılınca Kurulumu Yapın.

Tamamdır Artık Bootloader Kilidi'de Açıldığına Göre Root Atabiliriz;

1.) Bootloader Kilidini Açtığınız İçin USB Hata Ayıklama Modu Tiki Gitti Bu Yüzden ''Ayarlar-Telefon Hakkında-Derleme Numarası-7 Kez Basın.'' Ve ''Geri-Geliştirici Seçenekleri-USB Hata Ayıklama Modu-Tik Koyun'' ve Gelen Uyarıya Tik Koyup tamam'a basın.
2.) Nexus Root Toolkit'e Root'un Altında Custom Recovery Yazıyor Ona Tik Koyun (Custom Rom , Kernel ve Bazı Flashlanan Uygulamaları Yüklemek İçin Gerekiyor.'),
3.) Root Yazısına Tıklayın. ve Ellemeden Bekleyin Gerisini Kendi Yapıcaktır.

Tamamdır Artık Root İşlemi Bitti. :)

İsteğe Bağlı Custom Rom Yükleme;

1.) İstediğiniz Bir Custom Rom'u Yükleyin.
(Tavsiyelerim ''CyanogenMode,Paranoidandroid,LiquidSmooth,Mahdirom'')

2.) Zip Dosyasını Normal Bir Şekilde Cihazınıza Atın.
3.) Telefonuzu Kapatın ve ''Ses Kısma-Power'' Tuşlarına Aynanda Basılı Tutup Bootloader Menüsü Gelene Kadar Bekleyin.
4.) Ses Tuşlarıyla ''Recovery'' Yazısına Gelin Ve Power Tuşuna Basın.
5.) Twrp Açılacaktır. Şimdi Wipe'a Tıklayın.
6.) ''Swipe To Factory Reset'i Soldan Sağa Kaydırın İşlem Bittiğinde Geri Diyip Advanced Wipe'ye Tıklayın. ve ''Dalvik Cache-Data-Cache'' ye Tik Koyup ''Swipe To Wipe'' ı Soldan Sağa Kaydıırn.
7.) İşlem Bittiğinde ''Geri-Geri'' Yapıp İnstall'a Tıklayın ve Attığınız Custom Rom'a Tıklayıp Soldan Sağa Kaydırın ve Flashlayın.
8.) İşlem Bittiğinde Wipe Diye Birşey Çıkacaktır Ona Tıklayın ve Soldan Sağa Kaydırın ve Reboot Atın.

Artık Cihazınız Custom Rom ile Açılacaktır :)

Custom Rom Yükledim Ancak Google Hizmetleri Yok;

1.) Bunun İçin Gapps Flashlamanız Gerekiyor.
Bu Linkten '' Gapps Dosyasını İndirin.
Not: ''GOOGLE STOCK PACKAGE'' Nexustaki Önceden Yüklü Uygulamaları Yine Yükler.
2.Not: ''(replaces stock/AOSP)'' Yazıyorsa Varsayılanı Silip O Dosyayı Varsayılan Yapıcağı Anlamına Gelir.
2.) Gapps Dosyasını Yine Normal Bir Şekilde Telefona Atın.
3.) Telefonu Kapatıp Recovery Modunda Açın.
4.) İnstall'a Tıklayıp Gapps'ı Flashlayın.
Not: Wipe Yapmayın.

5.) Telefona Reboot Atıp Başlatın.

Tamamdır Telefon Açıldığında Google Hizmetleri Gelmiş Olacaktır :)

İsteğe Bağlı Kernel Nasıl Yüklenir;

1.) Kerneli Dosyasını Telefona Normal Bir Şekilde Atın.
2.) Telefonu Recovery Modunda Açın.
3.) Custom Rom Yüklermiş Gibi Kernel'i Kurun.

Bu Kadar :)

Telefonum Açılmıyor , Tekrar Garanti Kapsamına Girmesini İstiyorum veya Stock Roma Geri Dönmek İstiyorsanız;

Öncelikle;
Fabrica İmaj Dosyasını İndirin ,Programdada Öle Özellik Var Ancak Yavaş İndirmekte.
Bu Siteden Stock Rom'unu İndirebilirsiniz.

Buradan Cihazınız Hangisiyse Onu Seçin :oke:

Şimdi;
1.)
Eğer Telefonunuz Açılmıyorsa Bootloader Mod'una Alıp Nexus Root Toolkit'den ''Flash Stock + Unroot'' un Altında ''Soft-Bricked/Bootloop'' u seçin. eğer stock roma dönmek istiyorum , garanti kapsamına girmesini sitiyorum diyorsanız ''Device is on/Normal'' i seçin.
Not: ''Soft-Bricked/Bootloop'' u Stock Rom'a Dönmek İçinde Seçebilirsiniz.
2.) ''Flash Stock + Unroot'' a Tıklayın ve Gelen Uyarıya Tamam Diyin.
3.) Üstekine ''Other/Browse...'ya Tıklayın. Altrtaki İse ''I downloaded a'' da olacaktır büyük ihtimal ona tıkladığınız da.
4.) İndirdiğiniz Stock Rom'u Bulup Tıklayın ve Sizin Yapmanız Gereken Tek Şey Gelen Uyarılara Tamam Demek Olacaktır.

İşlem Bittiğinde Telefonun Açılmasını Bekleyin Geç Açılacaktır , Açıldığında Kurulumu Yapıp Telefona Factory Reset Atın. Bu Kadar.

Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?;

1.) USB Hata Ayıklama Modunu Açın.
2.) Nexus Root Toolkit'ten OEM Lock'a Tıklayıp Gerisini Programa Bırakın :)

Eğer İşinize Yaradıysa Teşekkür Etmeyi Unutmayın :)

Güncel.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Bilgehan94, akman_12, SHS ve 1 kişi daha

KOKKİVOXHOMA

KOKKİVOXHOMA

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.

hardlight

Üye
Çok teşekkürler çok işime yaradı

MR.ROOKİE

MR.ROOKİE

Üye
stock romu yükleyebilmek için Bootloader kilidi açık mı olması lazım ?

seyyid70

Üye
Ben surum dusurmek istiyorum nasil yapabilirim

• Beğen
NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
Ben surum dusurmek istiyorum nasil yapabilirim
eğer cihazınız nexus ise buradan istediğiniz sürümün cihazınızın adı üstte yazar. indirin. ve anlatımdaki gibi yapın :)

seyyid70

Üye
eğer cihazınız nexus ise buradan istediğiniz sürümün cihazınızın adı üstte yazar. indirin. ve anlatımdaki gibi yapın :)
Anlatilan root rom vs diyo ben direk surum dusurmek istiyorum biraz yardimci olurmusunuz acaba 5 den 4.4 e dusurcem de

• Beğen
NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum Açılmıyor , Tekrar Garanti Kapsamına Girmesini İstiyorum veya Stock Roma Geri Dönmek İstiyorsanız;

Öncelikle;
Fabrica İmaj Dosyasını İndirin ,Programdada Öle Özellik Var Ancak Yavaş İndirmekte.

Şimdi;
1.)
Eğer Telefonunuz Açılmıyorsa Bootloader Mod'una Alıp Nexus Root Toolkit'den ''Flash Stock + Unroot'' un Altında ''Soft-Bricked/Bootloop'' u seçin. eğer stock roma dönmek istiyorum , garanti kapsamına girmesini sitiyorum diyorsanız ''Device is on/Normal'' i seçin.
3.) Üstekine ''Other/Browse...'ya Tıklayın. Altrtaki İse ''I downloaded a'' da olacaktır büyük ihtimal ona tıkladığınız da.
4.) İndirdiğiniz Stock Rom'u Bulup Tıklayın ve Sizin Yapmanız Gereken Tek Şey Gelen Uyarılara Tamam Demek Olacaktır.

İşlem Bittiğinde Telefonun Açılmasını Bekleyin Geç Açılacaktır , Açıldığında Kurulumu Yapıp Telefona Factory Reset Atın. Bu Kadar.
Anlatilan root rom vs diyo ben direk surum dusurmek istiyorum biraz yardimci olurmusunuz acaba 5 den 4.4 e dusurcem de
bu kısmı uygulayın :) stock rom yükseltme ve düşürme bu şekilde :)

• Beğen
Tepkiler: seyyid70
SHS

SHS

Üye
Nexus denince akla Ahmet kardeşim gelir, güzel bir konu olmuş eline sağlık :)

• Beğen
Tepkiler: seyyid70 ve .NeXuS.

seyyid70

Üye
Islemleri yaptim yalniz suan ekranda google yaziyo ve kilit simgesi var hicbisey olmuyo

NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
Islemleri yaptim yalniz suan ekranda google yaziyo ve kilit simgesi var hicbisey olmuyo
Takılı mı kaldı orda. Brick olmuş demektir o güç düğmesine basılı tutup kapanınca ses kısma ve güç düğmesine aynanda basın bootloader ekranına kadar. Ve işlemi tekrar uygulayın

• Beğen
Tepkiler: seyyid70

seyyid70

Üye
Deniyorum hemen
Bişey diyim mi ALLAH SENDEN RAZİ OLSUN...
Kardesime hediye almistim ve kardesim android 5 i begenmedigi icin kac zamandir surum dusurmeye calisiyorum sonunda senin sayende bu islemi basardim. Tekrae tekrar cok tesekkur ederim

• Beğen

ofluengin

Üye
sa. bende nexus 5 var cihazı aldıgımda rootlu oldugunu bilmiyordum şuan cihaz 5.lolipop yüklü aldıgımda cihazda supersu ve busybox uygulamaları vardı supersuda ayarlardan root kaldır a tıkladım busybox u da durdurdum cihaz rotlanmadan supersu olurmu cihazda yada rootlu değil belki supersu var diye ben mi öyle zannediyorum cihazı servise götürcem ama garanti dışı kalır diye götürmedim şuan ayarlar menüsünde sistem güncellemeleri butonu yok cihazı güncelleyemiyorum yani acaba bu root olayından mı kaynaklanıyor normal nexus 5 lerde 5,0,1 gelmiş iken bana gelmedi kontrol de edemiyorum buton yok çünkü aynı zamanda yukarıda belirtilen stokrom a geri dönüş seçeneğini 5,0 il yapsam cihazı açınca otomatik olarak cihaza 5,0,1 güncellemesi gelirmi valla metin içerisindeki soruları cevaplarsanız sevinirim pek anlamadıghım için hem zor durumdayım hemde terettüdde yim şimdiden sağolun

babahubaba

Üye
Merhaba Arkadaşlar Bugün Sizlere Nexus Root Toolkit İle Root Atmayı Göstereceğim :)

Not: Root Attığınızda Cihazınız Garanti Dışı Kalır Ancak Unroot Yaparak Tekrar Garanti Kapsamına Alabilirsiniz.
Önemli Not: Gelebilecek Hasarlardan Sorumlu Değilim Ancak Bir Çok Kez Bu Yöntemi Denememe Rağmen Bir Sorun Oluşmadı :)

Öncelikle;

Root Nedir?

Bir akıllı telefonu root etmek (root İngilizce’de “Kök”) telefonun köklerine inmek anlamına geliyor. Dolayısıyla buradaki yazılımı düzenleyerek telefonunuzu istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Bu işlem sayesinde cihazınızdaki her veriye sıkıntı olmadan erişip, cihazda bulunan herşeyi olduğu gibi yedekleyebiliyorsunuz. Ayrıca cihazınızın temelindeki yazılımı istediğiniz şekilde değiştirip farklı Android arayüzleri (ROM’lar vasıtasıyla) yükleyebiliyorsunuz.

Rom Nedir?
Custom ROM’u Türkçeye çevirmek biraz zor. Kısaca özelleştirilmiş ROM (Read-only memory, sadece okunabilir bellek) diyelim. ROM, Android tabanlı bir sistem anlamına geliyor. Firmalar cihazlarına farklı kullanışlılık özellikleri katmak için kendi sistemlerini geliştiriyorlar bunlara da Custom ROM deniyor. Bu terimi örnekle açıklamak daha kolay olacaktır; TouchWiz Samsung’un özelleştirilmiş ROM’u iken, HTC’nin kullandığı ROM’un ismi Sense. Diğer firmalarında kendine has ROM’larının farklı isimleri var. Tabi sadece firmalar değil piyasadaki özel geliştiriciler tarafından geliştirilmiş ROM’lar (Sistemler) de bulunuyor. Örneğin en meşhur olanlardan bir tanesiCyanogenMod, saf Android tabanlı bir özelleştirilmiş ROM (custom ROM)

Eğer daha derin bir tanım isterseniz, custom ROM telefonunuzun içinde bulunan bir bellek (ROM) ve bu bellekte birbiriyle ortaklaşa çalışan yazılımların birleşiminden oluşuyor.

Kernel Nedir?
  • Kernel terimi sadece android işletim sistemine özgü bir terim değil bütün işletim sistemleri için geçerli bir terimdir.
  • Kısaca anlatmak gerekirse, cihazda bulunan bir yazılım, cihazın bir donanımını harekete geçirmeye ihtiyaç duyarsa bu isteğini kernel’e gönderir. Bu ihtiyaç ise cihazın sesini kısma, ekran parlaklığını değiştirme gibi aklınıza gelebilecek her şey olabilir.

Şimdi Konumuza Gelelim :)

Destekleyen Cihazlar;

Google Nexus 5
Google Nexus 4
Google Galaxy Nexus
Google Nexus S
Google Nexus 7
Google Nexus 10

Ön Hazırlıklar;
1.)

Bu Linkten Nexus Root Toolkit'i İndirin.
2.) Nexus Root Toolkit'e Girdiğinizde ''fu ll Driver İnstallation Guide - Automatic + Manuel'' 'e Girin.
3.) Step 3'e Girip Sırasıyla ''Universal Drivers'' , ''PdaNet Drivers'' , ''Signed Drivers'' , ''RAW Drivers'' 'ı Kurun. (Uygulama Resimli Anlatım Yapıcaktır.
4.) Telefondan ''Ayarlar-Telefon Hakkında-Derleme Numarasına 7 Kez Basın. Sonra ''Geri-Geliştirici Seçenekleri-USB Hata Ayıklama Modu'' Tik Koyun ve Çıkan Uyarıya Tik Koyup Tamam Diyin.
5.) Nexus Root Toolkit'ten Step 4'e Gelip ''fu ll Driver Test'' Basın.
6.) Nexus Root Toolkit'ten ''Options-Custom Recovery'' e Gelip Hangi Custom Recovery'i Kurmasını İstiyorsanız Onu Seçin ''Tavsiyem Ellemeyin Twrp En İyisi :)''
7.) İsteğe Bağlı Options'tan Kurulan SuperUser'i Değiştirin. ''Varsayılanı Gayet Güzel Bence :)''

Tamamdır Artık Tek Yapmanız Gereken Root Atmak :).

Öncelikle Bootloader Kilidini Açmanız Gerekiyor.;
Önemli Not: Bootloader Kilidini Açmak Herşeyi Siler. Bu Yüzden Önemli Dosyalarınızın Yedeğini Alın.

1.) Nexus Root Toolkit'ten ''Unlock'' a Tıklayın.
2.) Telefonda ''Yes,No'' Yazısı Çıkana Kadar Ellemeyin. Kendisi Yapıcak.
3.) ''Yes , No'' Ekranına Geldiğinde Ses Tuşlarıyla Yes'e Tıklayın.
4.) Herşeyi Silecek Bu Yüzden Biraz Geç Açılacak Açılınca Kurulumu Yapın.

Tamamdır Artık Bootloader Kilidi'de Açıldığına Göre Root Atabiliriz;

1.) Bootloader Kilidini Açtığınız İçin USB Hata Ayıklama Modu Tiki Gitti Bu Yüzden ''Ayarlar-Telefon Hakkında-Derleme Numarası-7 Kez Basın.'' Ve ''Geri-Geliştirici Seçenekleri-USB Hata Ayıklama Modu-Tik Koyun'' ve Gelen Uyarıya Tik Koyup tamam'a basın.
2.) Nexus Root Toolkit'e Root'un Altında Custom Recovery Yazıyor Ona Tik Koyun (Custom Rom , Kernel ve Bazı Flashlanan Uygulamaları Yüklemek İçin Gerekiyor.'),
3.) Root Yazısına Tıklayın. ve Ellemeden Bekleyin Gerisini Kendi Yapıcaktır.

Tamamdır Artık Root İşlemi Bitti. :)

İsteğe Bağlı Custom Rom Yükleme;

1.) İstediğiniz Bir Custom Rom'u Yükleyin.
(Tavsiyelerim ''CyanogenMode,Paranoidandroid,LiquidSmooth,Mahdirom'')

2.) Zip Dosyasını Normal Bir Şekilde Cihazınıza Atın.
3.) Telefonuzu Kapatın ve ''Ses Kısma-Power'' Tuşlarına Aynanda Basılı Tutup Bootloader Menüsü Gelene Kadar Bekleyin.
4.) Ses Tuşlarıyla ''Recovery'' Yazısına Gelin Ve Power Tuşuna Basın.
5.) Twrp Açılacaktır. Şimdi Wipe'a Tıklayın.
6.) ''Swipe To Factory Reset'i Soldan Sağa Kaydırın İşlem Bittiğinde Geri Diyip Advanced Wipe'ye Tıklayın. ve ''Dalvik Cache-Data-Cache'' ye Tik Koyup ''Swipe To Wipe'' ı Soldan Sağa Kaydıırn.
7.) İşlem Bittiğinde ''Geri-Geri'' Yapıp İnstall'a Tıklayın ve Attığınız Custom Rom'a Tıklayıp Soldan Sağa Kaydırın ve Flashlayın.
8.) İşlem Bittiğinde Wipe Diye Birşey Çıkacaktır Ona Tıklayın ve Soldan Sağa Kaydırın ve Reboot Atın.

Artık Cihazınız Custom Rom ile Açılacaktır :)

Custom Rom Yükledim Ancak Google Hizmetleri Yok;

1.) Bunun İçin Gapps Flashlamanız Gerekiyor.
Bu Linkten '' Gapps Dosyasını İndirin.
Not: ''GOOGLE STOCK PACKAGE'' Nexustaki Önceden Yüklü Uygulamaları Yine Yükler.
2.Not: ''(replaces stock/AOSP)'' Yazıyorsa Varsayılanı Silip O Dosyayı Varsayılan Yapıcağı Anlamına Gelir.
2.) Gapps Dosyasını Yine Normal Bir Şekilde Telefona Atın.
3.) Telefonu Kapatıp Recovery Modunda Açın.
4.) İnstall'a Tıklayıp Gapps'ı Flashlayın.
Not: Wipe Yapmayın.

5.) Telefona Reboot Atıp Başlatın.

Tamamdır Telefon Açıldığında Google Hizmetleri Gelmiş Olacaktır :)

İsteğe Bağlı Kernel Nasıl Yüklenir;

1.) Kerneli Dosyasını Telefona Normal Bir Şekilde Atın.
2.) Telefonu Recovery Modunda Açın.
3.) Custom Rom Yüklermiş Gibi Kernel'i Kurun.

Bu Kadar :)

Öncelikle;

Şimdi;
1.)

Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?;

1.) USB Hata Ayıklama Modunu Açın.
2.) Nexus Root Toolkit'ten OEM Lock'a Tıklayıp Gerisini Programa Bırakın :)

Eğer İşinize Yaradıysa Teşekkür Etmeyi Unutmayın :)

Güncel.

kardeşim eline beline dilie klavyene herşeyine sağlık bu makalen sayesinde kaçkere işimi hallettim, zaman ayırıp bizlerle paylaştığın için teşekkürler

• Beğen
NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi

pikachu123

Üye
öncelikle elinize sağlık çok yararlı bi paylaşım olmuş. ben sürüm düşürmek için ( 5.0.2 den 4.4.4 ) uğraşıyorum. cihaz açılıyo benden bi şifre istiyo ve şöyle bişey yazıyor (type password to decrypt storage). acaba yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:
NEXUS

NEXUS

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle elinize sağlık çok yararlı bi paylaşım olmuş. ben sürüm düşürmek için ( 5.0.2 den 4.4.4 ) uğraşıyorum. cihaz açılıyo benden bi şifre istiyo ve şöyle bişey yazıyor (type password to decrypt storage). acaba yardım edebilir misiniz?
sanırım cihaza şifre koymuşsunuz pin şifresi her açılışta isteyen. o şekilde ben denememiştim. sanırım cihaza format atıp deneyin. fabrika ayarlarına döndürüp birde öle deneyin.

Üst Alt