Telefon Tavsiyesi Nexus 5 ile İlgili Fikir Lazım

Sponsorlu Bağlantılar

Yusuf Saracen

Yusuf Saracen

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 5 ile İlgili Fikir Lazım
Beyler ben bu cihazı almak istlyorum
'fiyatı nedir 1200 gördüm ama 1400 yazanda var kafam karıştı (kvk dan alcagım)
'bu cihazın numarasına nasıl bakabilirim (4k04 gibi)
'kaç ay daha güncelleme alır
'sarj konusunda genelde mesaj yazarım gün içerisinde 25-100 tane arası zaman olarak 12 saat yetermi sarjı?
'kamera pek kullanmam boguk/soluk bi görüntü olmasın yeterlidir bana göre bide evde aksam cekilen foto karanlıkmı
'gece genelde internete girerim sebeke cekimi s3 ten iyimidir (s3 ve gm discovery kullandım s3 sebekesi berbattı gm discovery sebekesi beklentimin asırı üstündeydi)
'cihaz icine toz alıyormu ?
'cihaz ısınması ne derecede alev alev yanıyomu yoksa standart bildigimiz ısınmamı (normal hissedilir sıcaklıktan az üst seviye)

• Beğen
Tepkiler: bydeathhhone

mürteza16

mürteza16

Üye
Bir güncelleme gelirse direkt nexusa gelir. Sağlam ve kaliteli telefondur. Fiyat olarak heryerde değişiklik gösterebilir. Uygun olanını al.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Saracen ve .NeXuS.
Buraxlive

Buraxlive

Üye
1 Ay kullanıp para iadesi alıp g2 aldım. Pil konusunda g2den cok geri. En çok pil için değiştirmek istedim zaten. Birde fazlasıyla saf android, ekstra ozellik icin uygulama yükleyeyim diyorsun fakat onlarda az giden pilden iyice yiyorlar. Ben sürekli watsapp kullanıyordum bana yetmiyordu aksam 6ya kadar fakat g2den oldukça memnunum. Nexus daha sağlam bir hissiyat bırakıyor ve elden kolay kaymiyor. Ayrica LG nin genel olarak telefonlarında şebeke görüşmesi esnasında ses boguklugu sorunu yaşadım bunu iki farklı LG kullanan arkadaşımda onayladilar. Birde bende ekranın köşelerinden ışık sızması sorunu vardi fakat o kadarda sorun olmuyor. Sarj ve bogukluk sorunu senin icin engel değilse düşünmeden alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar ve Yusuf Saracen

blackcemre

Üye
lg g2 aldım ve hiçbir problemi yok.

Invoke

Invoke

Üye
Vatandan 1300 e almıştım ben. Değişiyor işte 100-200 falan. Bir ara indirime girmişti.
Çok ay güncelleme alır.
Şarj yeter.
Kamerası da gayet yeterli. Örneklet var bakabilirsin. Nexus 5 kullanıcıları 1.mesajdaki linkler.yardımcı olabilir.
Şebeke kopması yaşayan arkadaşlar vardı. Bilmiyorum hala devam ediyor mu ama 4.4.4 güncellemesi ile bu sorun çözülmüş olması ve lazım. Ben hiç yaşamadım ne 4.4.4 öncesi ne 4.4.4 sonrası.
Toz? Nereden alacak? Hoparlörün orası biraz toz olabilir belki, mekana göre değişir tabi.
Sıcaklık normal. Öyle aşırı ısınma gibi bir sorunu yok. Hani ısınır restart yapar falan değil. Her cihaz kadar.

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS., linkinparkmm ve Yusuf Saracen
0MG90

0MG90

Üye
Cihaz numarası dediğin üretim tarihi ise sim kartın orada beyaz plastik bir şey var onu çek yazıyor

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Saracen
Invoke

Invoke

Üye
Bu arada saf android çok saf çok sade hiçbir şey yok. Yorumunu her yerde görür oldum. Çok boş bir yorum.
Telefonumun şuanki görümünden bir iki ss atayım, bence her türlü g2'nin çakma touchwiz görünümlü arayüzünden iyi gerçi saf hali bile daha iyi ya zevkler renkler tabi.

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Şimdi diyeceksiniz bunlar oynanmış falan diye. Sonuç olarak bunlar çok kolay şeyler ve oynanabilir şeyler. Android bu. İstediğin kadar kişiselleştir.

• Beğen
NEXUS

NEXUS

Üye
Bu arada saf android çok saf çok sade hiçbir şey yok. Yorumunu her yerde görür oldum. Çok boş bir yorum.
Telefonumun şuanki görümünden bir iki ss atayım, bence her türlü g2'nin çakma touchwiz görünümlü arayüzünden iyi gerçi saf hali bile daha iyi ya zevkler renkler tabi.
bu lafına katılıyorum , nexus 5'in arayüz sade ve hoş , lg'nin o arayüüzünden daha iyi ve daha güzel , nexus 5'ten öncesinin ilk arayüz berbattı ama nexus 5'in arayüzü mükemmel , saf android benim çok hoşuma gidiyor. üstelik android l'nin arayüzü mükemmel hiç ellenmemesi daha iyi bence.

bydeathhhone

bydeathhhone

Üye
Beyler ben bu cihazı almak istlyorum
'fiyatı nedir 1200 gördüm ama 1400 yazanda var kafam karıştı (kvk dan alcagım)
'bu cihazın numarasına nasıl bakabilirim (4k04 gibi)
'kaç ay daha güncelleme alır
'sarj konusunda genelde mesaj yazarım gün içerisinde 25-100 tane arası zaman olarak 12 saat yetermi sarjı?
'kamera pek kullanmam boguk/soluk bi görüntü olmasın yeterlidir bana göre bide evde aksam cekilen foto karanlıkmı
'gece genelde internete girerim sebeke cekimi s3 ten iyimidir (s3 ve gm discovery kullandım s3 sebekesi berbattı gm discovery sebekesi beklentimin asırı üstündeydi)
'cihaz icine toz alıyormu ?
'cihaz ısınması ne derecede alev alev yanıyomu yoksa standart bildigimiz ısınmamı (normal hissedilir sıcaklıktan az üst seviye)
kardesim kesinlikle n5 almalısın

• Beğen
ua_hasan.32

ua_hasan.32

Üye
2 Aydır kullanıyorum telefonu hiçbir problem yaşamadım şu ana kadar. Pili gerçektende bahsettikleri kadar var çok çabuk bitiyor. Kamerasına kötü diyorlar hiç de öyle değil çok kötü bir kamerası da yok. Isınma ise büyük boyutlu oyunlarda normalin biraz üzerinde oluyor, normal oyunlarda ısınma çok yok.

Son Android L Güncellemesi ile pilin çok daha yeterli hale geleceği Google tarafından duyuruldu. Menü ve Arayüzün Sadeliği ise yine son güncelleme ile bir hayli değişecek olumlu yönde. Almaman için hiçbir neden yok bu Fiyata bir Telefon alınacaksa kesinlikle bu Nexus 5.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Benim anlamadığım 2300mAh batarya Aosp a nasıl yetmiyor? O zaman kaliteli batarya koymamışlar cihaza. Z1c nin 3 gün dayandığını gördüm ben.

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.
avast

avast

Üye
Benim anlamadığım 2300mAh batarya Aosp a nasıl yetmiyor? O zaman kaliteli batarya koymamışlar cihaza. Z1c nin 3 gün dayandığını gördüm ben.
buda yetiyor zaten ustadim bakma sen yorumlara daha hic gun ortasonda koymadiha gece 12 de takacagima gece 10 da takiyorum

ua_hasan.32

ua_hasan.32

Üye
Bilmiyorum ben çok oyun oynayan biriyim ve oyunlar genelde yüksek boyutlu oyunlar bu yüzden bana hiç yetmiyor onun dışında memnunum ama sıkıntı yok telefonda :D

0MG90

0MG90

Üye
buda yetiyor zaten ustadim bakma sen yorumlara daha hic gun ortasonda koymadiha gece 12 de takacagima gece 10 da takiyorum
Bende olmadığı icin bilmiyorum ama 1 günü rahat çıkarması lazım

• Beğen
Tepkiler: .NeXuS.
noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
bende telefon alma arifesindeyim nexus 5 seçeneklerim arasında ama galiba lg g2 alacağım g3 te güzel cihaz ama 5.5 inç ekran büyük geldi ama g2 de aradığım hafıza kartı ve ses seviyesi g3 te var ama bu seferde fiyat farkı 1300 e 1850 ne yapacam bende bilmiyorum ama galiba g2 alacağım batarya herşeyeden önemli ve en önemlisi cm desteği olması

0MG90

0MG90

Üye
bende telefon alma arifesindeyim nexus 5 seçeneklerim arasında ama galiba lg g2 alacağım g3 te güzel cihaz ama 5.5 inç ekran büyük geldi ama g2 de aradığım hafıza kartı ve ses seviyesi g3 te var ama bu seferde fiyat farkı 1300 e 1850 ne yapacam bende bilmiyorum ama galiba g2 alacağım batarya herşeyeden önemli ve en önemlisi cm desteği olması
İki cihazda rahat Cm güncellemesi alır ama kamera,ekran vs. bu tarz şeyleri de göz önüne alarak almalısın

Invoke

Invoke

Üye
Gençler ben rahat 1.5 gün bekleme 3 saat ekran süresi görüyorum ya da 18 saat kadar da 6 saat görebiliyorum. 3 gün bekleme + 3 saat ekran süresi de gördüm. ssler açtığım konularda var, nexus 5 kullanıclar kulubüne bir bakın isterseniz. Oyun oynarsan çabuk biter tabi. Normaldir. En yüksek 45 derece sıcaklık gördüm. Oyun oynarken tabi. Stock kernelde 60 dereceden sonra performansı düşürerek cihazı korumaya alır. (Thermal throttling)Misal şuan 18 saati geçmiş 4.5 saat ekran sürem var. Genel olarak youtube'dan video izledim.

• Beğen
Tepkiler: Türe ve Yusuf Saracen
Invoke

Invoke

Üye
Ha şunu da ekleyeyim stock rom veya stock kernel kullanmıyorum tabi. Konu da stock rom ile ilgili ssler de var. (4.4.2 de iken) Gerçi stock rom da gün ortasında bırakmaz.

bydeathhhone

bydeathhhone

Üye
Ha şunu da ekleyeyim stock rom veya stock kernel kullanmıyorum tabi. Konu da stock rom ile ilgili ssler de var. (4.4.2 de iken) Gerçi stock rom da gün ortasında bırakmaz.
saf isletim sistemi olması, hızı, arayuzu her guncellemeyi en erken alması, ve uzun vadede guncelleme alması, gorunusunu daha acıklamıyım .d

Üst Alt