Nasil oluyor bu arkadaşlık listesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
juristokrat

juristokrat

Üye
    Konu Sahibi
Nasil oluyor bu arkadaşlık listesi
şimdi ben Facebook kullanmıyorum ama okulun sayfasini takip etmek için (ders notları paylaşımi falan oluyor) fake bir hesabım var.geçen dedim ki şu tanıyor olabilecegm kişilere bir bakayım.bi baktım arkadaşımin babası sonra benim normal arkadaşlarım falan var. en ilginci ise 10 yıldır görüsmedigim konuşmadığım ilkokul arkadaşımı öneriyor.şimdi mevzu şu bu adamlar bu insanları neye göre öneriyo? ip den desem hadi ev arkadaşımla ortak tanıdıklarımi önersin de onun hiç tanımadıklarıni nasıl öneriyor? desem ki kaydoldugum e postadan olsa o da fake ve 2. e posta falan da vermedim. evet bu işi açıklayabilecek olan var mi?

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Arkadaslarinin arkadaslarina gore, soy adina gore, bilgilerdeki okul, is,cevre, siyasi bilgilere gore oneriyor.

The East

The East

Üye
Ortak arkadaslar mezun oldugun okul falana gore

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

juristokrat

juristokrat

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslarinin arkadaslarina gore, soy adina gore, bilgilerdeki okul, is,cevre, siyasi bilgilere gore oneriyor.

Benim Facebook ta arkadaşım yok sadece şu an okuduğum okul bilgileri var mezun olduğum okul bilgileri falan yok.hiçbir siyasi bilgi falan da yer almıyor.

maxirabit

maxirabit

Üye
Bir ara bendede olurdu listemde kısıtlı kişiler varken yıllar önce msnden konuştuğum ama facebook msnni ordan vermeyip başka bir adresten etkinleştirdiğim kişiyi önerilerde sunuyordu,nasıl olabiliyor bende anlamış değilim tabi seneler önce ebemizi bile bulucazla başlayan macera hazin son'a ulaştı heralde. Bir de uzun süredir öyle işlerle uğraşmıyorum o tür sitelerle ama öyle garip mantığa bende denk geliyordum.

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
Msn'deki kisileride o listeye ekliyor, yani facebook sihirli falan degil. Sadece bilgilerinize bakilarak hareket ediliyor. Baska aciklamasi yok.

maxirabit

maxirabit

Üye
Farklı bir adres kullanıyordum ben zaten orda yazdım onu,akla gelmeyen kişileri öneri olarak sunuyor. Ne o kullandığım adreste vardı nede o adresle arama yapmıştım onu geçtim o kişinin adresiyle arama yapınca bile çıkmadı ama profil çıktı öyle gariplikler olması doğal aslında orası bilgi bankası gibi oldu güncel yüz tanıma teknolojilerini bile ordan yönettiklerinden açıkçası çok sağlıklı bir yer değil. Ondandır ki öyle yerlerden uzak dururum benim kişiselimde bana kalmış olur:)

juristokrat

juristokrat

Üye
    Konu Sahibi
Msn'deki kisileride o listeye ekliyor, yani facebook sihirli falan degil. Sadece bilgilerinize bakilarak hareket ediliyor. Baska aciklamasi yok.
msn ıle alakası yok çünkü hotmail hesabımda fake ve eklı kımse yok mantık bu olamaz.emin oldugum tek sey cok iyi bir şekilde takip edildiğimiz.

- - - Eklendi - - -

Farklı bir adres kullanıyordum ben zaten orda yazdım onu,akla gelmeyen kişileri öneri olarak sunuyor. Ne o kullandığım adreste vardı nede o adresle arama yapmıştım onu geçtim o kişinin adresiyle arama yapınca bile çıkmadı ama profil çıktı öyle gariplikler olması doğal aslında orası bilgi bankası gibi oldu güncel yüz tanıma teknolojilerini bile ordan yönettiklerinden açıkçası çok sağlıklı bir yer değil. Ondandır ki öyle yerlerden uzak dururum benim kişiselimde bana kalmış olur:)

benimki yüz tanıma fotoğraf ile alakalı değil çünkü profilde okulun resmi var baska da resim yok.yani özetle benimle ilişkilendirilebilecek hiçbir done yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...