N9'a genel bakış ve incelemem.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cptaincnr

cptaincnr

Üye
Arkadaşlar araştırdım ama bulamadım 1 seneyi aşkındır kullanıyorum N9 u ama bataryasından şikayetçiyim 6-7 saatte biter oldu. Symbian sistemi için batarya kalibrasyonu uyguladım işe yaradı aslında ama sadece 5-6 gün kadar şarj süresi 15-16 saate çıktı ama yine eskiye dönüş yaptı. N9 yani meego sistemi için batarya kalibrasyonu yapacağımız ince bi detay var mıdır?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
gps ve konumlama ayarını kapalı yap eger açıksa birde şarjın tamamen bitip tel kapanınca açıp tekrar kapanmasını bekle bunu 3-4 kez tekrarla öyle şarja tak.sürekli yapma tabi bunu haftada bir yeterli.

cptaincnr

cptaincnr

Üye
[ENGİN];5566104' Alıntı:
gps ve konumlama ayarını kapalı yap eger açıksa birde şarjın tamamen bitip tel kapanınca açıp tekrar kapanmasını bekle bunu 3-4 kez tekrarla öyle şarja tak.sürekli yapma tabi bunu haftada bir yeterli.

Genelde batarya zayıf diyene kadar şarja takmıyorum zaten. İlginçtir batarya zayıf dediğinde bile yine 1 saat e yakın gitmesi gerekirken sürekli uyarı verip 5-6 uyarıdan sonra şarj edin diyip kapatıyor kendini. Bu durumdan sonra hiç açılmıyor telefon uyarı ışığı yanıyor açmak için bastığımda açma tuşuna. Dediğini bir deniycem umarım işe yarar gps ve konumlama kullanmıyorum zaten. internetim sürekli açık whatsapp tan dolayı başkada kullandığım bişey yok aslında konuşma sürelerimde uzun gün içersinde ama dediğim gibi symbian kalibrasyonu yapınca 15-16 saate çıktığına göre bataryam bitik durumda değil. Acaba flashlasam mı diye düşündüm ama 1 seneyi aşkındır kullanıyorum 2 kere falan fabrika ayarlarına dönmüşlüğüm var ama belki flasla yazılımı bi tazelesem işe yarar mı ? şarja kapalı takmam gerekmez sanırım dimi bahsettiğin yöntemde ? Pek kapalı kalmaması gerekiyor telefonumun

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
açık halde'de takabilirsin sorun olmaz yalnız şarfdayken fazla kurcalama flash konusuna gelince kesin bişey diyemem ama belki işe yarayabilir

pRime.

pRime.

Üye
Genelde batarya zayıf diyene kadar şarja takmıyorum zaten. İlginçtir batarya zayıf dediğinde bile yine 1 saat e yakın gitmesi gerekirken sürekli uyarı verip 5-6 uyarıdan sonra şarj edin diyip kapatıyor kendini. Bu durumdan sonra hiç açılmıyor telefon uyarı ışığı yanıyor açmak için bastığımda açma tuşuna. Dediğini bir deniycem umarım işe yarar gps ve konumlama kullanmıyorum zaten. internetim sürekli açık whatsapp tan dolayı başkada kullandığım bişey yok aslında konuşma sürelerimde uzun gün içersinde ama dediğim gibi symbian kalibrasyonu yapınca 15-16 saate çıktığına göre bataryam bitik durumda değil. Acaba flashlasam mı diye düşündüm ama 1 seneyi aşkındır kullanıyorum 2 kere falan fabrika ayarlarına dönmüşlüğüm var ama belki flasla yazılımı bi tazelesem işe yarar mı ? şarja kapalı takmam gerekmez sanırım dimi bahsettiğin yöntemde ? Pek kapalı kalmaması gerekiyor telefonumun

siz en iyisi o telefonun bataryasını değiştirin.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Anlatım resimler süper.. Emeğine sağlık :oke:

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
MertcaN9

MertcaN9

Üye
    Konu Sahibi
Anlatım resimler süper.. Emeğine sağlık :oke:

teşekkür ederim :islik

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];5566720' Alıntı:

Piyasada n9 bataryası kalmışmıdır Serdar nokia care servislerde falan

Nokia care ve bazı Nokia yerlerinde var engin abi dün ben araştırdım bu konuyu benim telefonumum şarjı 1 günü çok rahat çıkarıyor herşey açık bir halde bende sorun yok ama ola ki sorun olursa batarya değiştirebilirmiyiz diye sordum aldığım yere mümkün biz ilgeniyoruz onunla dediler

aldığım yer: mersin forum nokia shop bu arada

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
reklamı da yaptık :ehe

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];5566720' Alıntı:

Piyasada n9 bataryası kalmışmıdır Serdar nokia care servislerde falan
nokia care'da mutlaka vardır abi.

pRime.

pRime.

Üye
1 gün görüyorsa bence değişmeye gerek yok abi. Normal ve yoğun kullanımda 1 gün olması normaldir. Ben bazen çok kaptırınca kendimi 1 gün olmadan şarja takmak zorunda kalıyorum telefonu.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
    Konu Sahibi
1 gün görüyorsa bence değişmeye gerek yok abi. Normal ve yoğun kullanımda 1 gün olması normaldir. Ben bazen çok kaptırınca kendimi 1 gün olmadan şarja takmak zorunda kalıyorum telefonu.

oh be bende tam bunu soracaktım ya serdar abi ben müzik dinliyorum internette çok takılıyorum facede ve operadan bu siteye giriyorum radyo dinliyorum 10 dakika filan oyun desen işte ama müziği dinlerim otobüste giderken mutalaka şarzımı 6 da fişten çıkarıyorum her gece yatmadan takıyorum ve de 17-18 arası saat şarz bitiyor kırmızıya geliyor yani normal mi sizce

pRime.

pRime.

Üye

oh be bende tam bunu soracaktım ya serdar abi ben müzik dinliyorum internette çok takılıyorum facede ve operadan bu siteye giriyorum radyo dinliyorum 10 dakika filan oyun desen işte ama müziği dinlerim otobüste giderken mutalaka şarzımı 6 da fişten çıkarıyorum her gece yatmadan takıyorum ve de 17-18 arası saat şarz bitiyor kırmızıya geliyor yani normal mi sizce

telefon elinden düşmüyorsa normal. biraz biraz bu dediklerini yapıyorsan pek değil. mesela bugün telefon hep elimdeydi, sürekli tarayıcı açık sürekli 3,5g'ye bağlı, müzik de dinledim, oyun da oynadım. şimdi %23'e düşmüştü şarja taktım.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Yanlış anlattım galiba degiştirmek için degil ellerinde mevcut mu ne kadara degişim yaparlar diye sormak için demiştim acil durumda garantı olur diye yoksa elbet şu anki performansından memnunum aşırı yüklenince 3'ü bulmuyor :ehe

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];5568764' Alıntı:

Yanlış anlattım galiba degiştirmek için degil ellerinde mevcut mu ne kadara degişim yaparlar diye sormak için demiştim acil durumda garantı olur diye yoksa elbet şu anki performansından memnunum aşırı yüklenince 3'ü bulmuyor :ehe
bulunur abi için rahat olsun. yoksa bile getirtirler, bir şekilde yenilenir o batarya.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Maşallah de mertcan :nazar:degecek orjinal tarayıcıyı kullansan daha fazla gider sanırım

- - - Eklendi - - -

bulunur abi için rahat olsun. yoksa bile getirtirler, bir şekilde yenilenir o batarya.

Eyvallah kardeşim

• Beğen
Tepkiler: MertcaN9
pRime.

pRime.

Üye
orjinal tarayıcı şarjı daha çabuk tüketiyor operaya göre.

pRime.

pRime.

Üye
[ENGİN];5569006' Alıntı:

Öylemi Serdar ben tersini biliyordum symbian alışganlıgı galiba :haha:

abi o symbian bu meego. aynı sistem değil kaldı ki symbianlı cihazlarda arm11 var. dikkat ettiysen n9'da opera neredeyse bastığımız anda açılıyor. symbianda bu kadar hızlı değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt