N97 ve 5800 için mükemmel bir yazı fontu -Kusursuz ÇALIŞIYOR !!!- Sony Sketch

Sponsorlu Bağlantılar

the_gunner

Üye
    Konu Sahibi
N97 ve 5800 için mükemmel bir yazı fontu -Kusursuz ÇALIŞIYOR !!!- Sony Sketch
FONT TÜRKÇE'de DAHİL OLMAK ÜZERE BİR ÇOK DİLDEN KARAKTERLERİ DESTEKLEMEKTEDİR, umarım beğenirsiniz
( Tarafımca N97 ve N95'te denenmiştir.)
Yükleme: Ekteki dosyayı indirin, içinden çıkan dosyaları telefonunuzun yığın hafızasında veya hafıza kartında bulunana Resource klasörünün içinde Fonts klasörüne atın.
N95'te çalıştırmak için: Ekteki dosyadan çıkan dosyaların isimlerini
nohindisnr60
nohindissb60
nohinditsb60
S60ZDIGI

olarak değiştirin. Hangi dosyanın ismini ne yaptığınız önemli değil, dördü de aynı dosyadır. Bu isimleri verdikten sonra dört dosyayı da atın Resource/Fonts kısmına.
Eğer bu klasörler yoksa kendiniz oluşturun.
sonuç olarak oluşturmanız gereken yol : " E: Resource/Fonts " olmalı. ardından telefonu yeniden başlatın. işlem tamam.

Bu kadar basit bir iş. Çok kullanışlı bir font dünden beri kontrol ediyorum hiç bir hata görmedim.
Not2: telefonunuzun hack li olmasına gerek yoktur, fabrika çıkışlı bile çalışır.

Önemli Not: SS'ler Soneday isimli bir kullanıcının açtığı konudan alınmıştır. Zannediyorum ki kendi SS'leri.

Font'u kaybettiğini söyledi ancak ben çok begendiğim için araştırıp buldum ve şimdi sizinle paylaşıyorum. Bir teşekkürü çok görmeyin lütfen:oke:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: yunus3787, ishak12, MaxiFan ve 13 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

mangdaşire

mangdaşire

Üye
ikinci mesajda benden olsun.:D bende aslında sony fontu vardı ama düzgün çalışmıyordu.bu güzel çalıştı.teşekkürler...

the_gunner

Üye
    Konu Sahibi
ikinci mesajda benden olsun.:D bende aslında sony fontu vardı ama düzgün çalışmıyordu.bu güzel çalıştı.teşekkürler...

bu font dosyasının karakter sayısı çok fazla oldugundan sorun çıkarmadan çalışıyor, güle güle kullan

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
2. ve 3. resimde y ve j harflerinin altı kesik. bu çok göze batıyor (bana göre). fakat çok güzel fontmuş teşekkürler paylaşımın için.

the_gunner

Üye
    Konu Sahibi
2. ve 3. resimde y ve j harflerinin altı kesik. bu çok göze batıyor (bana göre). fakat çok güzel fontmuş teşekkürler paylaşımın için.

resimler 5800'dan . ben n97 kullanıyorum, sorun farketmedim. belki de tema ile ilgilidir bilemiyorum :hmmm

AlpReis

AlpReis

Üye
Eyvallah

hasan_k_o

hasan_k_o

Üye
yazı fontunun, telefonun yazının yazması gereken alana yazılırkenki taşkınlık diye düşünüyorum :D anlayabilecekmisiniz cümleyi ? :D

asdf123asdf123

Üye
resource se atmıyor Xplorerlada denedim fontklasörü yok saten biri bi yardım etsin

aslanmusty

Üye
sorun göremedim.teşekkür ederim.eline sağlık

KayraBey

KayraBey

Üye
resource se atmıyor Xplorerlada denedim fontklasörü yok saten biri bi yardım etsin

Depolama modunda bilgisayara bağla.Eğer klasörler yoksa kendin oluştur.Fontu kopyala.Zaten konu sahibi gerekeni açıklamış.Yapıp kullananlarda mesaj yazmış.Demek ki siz yapamamışsınız.Tekrar deneyin.

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
resimlerde göründüğü üzre türkçe karakter desteği yok "ş" ve "ı" harflerine dikkat...

Ne0

Ne0

Üye
teşekkürleer.

Discovery2

Üye
i8910 telefonda karakterler kare şeklinde çıkıyor hata veriyor yani

Discovery2

Üye
İ8910 HD telefonda hata veriyor karakterler KARE KARE çıkıyor çözümü varmı ?

--------------- Ekleme ---------------

İ8910 HD için çözümü varmıdır ?

the_gunner

Üye
    Konu Sahibi
resimlerde göründüğü üzre türkçe karakter desteği yok "ş" ve "ı" harflerine dikkat...

Sanırım problem senin telefonunda çünkü Türkçe'de dahil bir çok dili destekliyor. karakter alanı çok geniş bir TTF bu. kaldı ki boyutuna bakarsanda farkedersin. Telefonun türkçe ise destekler. şahsen ben kullanıyorum ve türkçe. tekrar dene umarım sorununu giderebilirsin. Ancak tekrar ediyorum: TÜRKÇE DESTEKLİDİR

Discovery2

Üye
i8910 için yapılabilecek bişey varmı karakterler [][][][] şeklinde geliyor ??????????????????

the_gunner

Üye
    Konu Sahibi

hmz2

Üye
ilk resimdeki arama kısmının öyle olması için ne yapmamız gerekiyo söylermisin..

telefonum 5800 söylemeyi unuttum :)

Üst Alt