N97 Üzerinde Wirofon Çalıştırabilen var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

mertkn

Üye
    Konu Sahibi
N97 Üzerinde Wirofon Çalıştırabilen var mı?
N97 telefonumda kullanmak üzere wirofon üyeliği açtım.Fakat ne mümkün?Malum daha önceki belli sürümlerde bulunan sip client destğini N97 den kaldırmışlar.Sip ayarları var ama kullanmak için client yok.Extra yazılımlar denedim,Nimbuzz,Talkonaut,Fring,hiç biri işe yaramadı,sadece fringle arama yababildim ama ses yok.Acaba bu sorunu çözen arkadaş var mı?
Şimdiden Teşekkürler..

mertkn

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar,gözünüzaydın!
N97 yeni firmware ile,entegre sip client geri geldi ve böylece wirofon sorunu çözüldü.Artık güncellemeden sonra wirofonu N97 de kullanabilirsiniz.Nokia en çok tepkiyi n97 den entegre client'ı kaldırmakla almıştı,şimdi kendini affettiriyor.Nokia PC suite ile hemen yeni firmware'nizi yükleyebilirsiniz.

mertkn

Üye
    Konu Sahibi
Evet wirofonu N97 ile kullanıyorum gayet iyi çalışıyor.Manuel ayar kullanmana gerek yok.Otomatik ayarların gelmesini,sitesindeki kurulum bölümünden,en sondaki n95 GB seçeneği ile sağla,3 kez sms gelecek.Rehberi açtığında sekmeli menülerden wirofon menüsüne girerek girişin yapılmasını sağla.Hatta diğer sekmede Ovi var.

Zekky

Üye
verdiğin bilgiler için teşekkürler mertkn.
dün gece bütün yolları denedikten sonra firmware güncellemesini tekrar kurdum ve fringe aracılığı ile sorunsuz bir şekilde arama yapabildim nihayet :) bu akşam tekrar rehberden arama yapmayı deneyeceğim.
iyi günler ;)

mertkn

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.
Ben update'den önce fring dahil diğer client'larıda çalıştıramamıştım,demek şimdi onlarda kullanılabilir ama entegre client kullanımı büyük kolaylık.Normal bir cep telefonu aramasından hiç bir farkı yok,aynı kolaylıkta...Hayırlı Olsun.:)

celikpasa

Üye
Arkadaşlar bende 5800 da çalıştırmak istiyorum nasıl yapacağız size zahmet

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
N97 ile aynı ayarları yukardaki gibi yapacaksın..

süperüyeyim

süperüyeyim

Üye
kontör gider mi ilk internete bağlanırken

drmmr14

Üye
kablosuz internet bağlantısı üzerinden bağlanacaksın zaten neden kontör gitsin...

cepn97

Üye
fring vasıtasıyla wirofon ayarları nasıl yapılıyor?

Zekky

Üye
fring vasıtasıyla wirofon ayarları nasıl yapılıyor?

kablosuz internete bağlanıp fring programını çalıştırıyorsun, daha sonra sekmelerden ilerleyerek programın desteklediği yazılımların ayar sayfasında SIP'ye tıklıyorsun. daha sonra SIP ayarlarında,
username: ******@turktelekom.com.tr
pasword: ******
sip proxy: wirofon.turktelekom.com.tr

yazıp kaydediyorsun hepsi bu.
daha sonra fring kişi listesinde call dediğinde sip call seçeneği çıkıyor ve wirofon ile arama yapabiliyorsun :oke:

ayaz414141

Üye
fring programını wirofonla nasıl kullana bilirim yardımcı olabilirmisiniz

Zekky

Üye
fring programını wirofonla nasıl kullana bilirim yardımcı olabilirmisiniz

son mesajımı okumadan yazdınız sanırım.

***************************************************************************************************************
kablosuz internete bağlanıp fring programını çalıştırıyorsun, daha sonra sekmelerden ilerleyerek programın desteklediği yazılımların ayar sayfasında SIP'ye tıklıyorsun. daha sonra SIP ayarlarında,

daha sonra fring kişi listesinde call dediğinde sip call seçeneği çıkıyor ve wirofon ile arama yapabiliyorsun :oke:
***************************************************************************************************************

bunun dışında nasıl kullanabileceğini anlatabilecek biri varsa eklesin lütfen...

Jupiter97

Üye

dostum süpersin teşekkürler :oke:

nachuge

Üye
arkadaşlar gerek nimbuzz gerekse fring ile denedim ikisindede bağlanamadım. Fring de arama yaptığımda call terminated deyip bağlantıyı kesiyor nimbuzz hiç bağlanmıyor zaten wirofon sayfasından ayarları 5800 telefonuma aldım ordaki ayarları programlara girdim ama bağlantı sağlayamadım zaten.

Ayarlar > Bağlantı > Yönetim Ayarları > SIP Ayarları ALTINDA

Wirofon kayıtlı değil diyor bu ne demektir anlatabilecek olan varmı?

Saygılar..

burnov

Üye
Ayarlar > Bağlantı > Yönetim Ayarları > SIP Ayarları ALTINDA

Wirofon kayıtlı değil diyor bu ne demektir anlatabilecek olan varmı?

son mesajı yazan arkadaşın dediği olay aynen e71 de de geçerli. Bir bilgisi olan var mı bu konuda?

nakre35

Üye

--------------- Ekleme ---------------

bu program süper calısıyor....................5800. N95 8GB ve N97 de ..

Sip ayarına filan gerek kalmıyor.

amicable

Üye
Sms gelmiyor pcden kuruncada çalışmıyor

olorinmello

Üye
ya arkadaşlar bi türlü beceremedim kafayı yicem telefonu aldığım günden beri bu güncellemeyi bekliodum siz nihayet haberii verince denedim 2-3 gündür uğraşıorum mevcut firmware i yeniden falan yukledım defalarcca ama benim rehbere falan eklenmedi internet araması firmware 21.0.045 değilmi bu yuklememm gereken
başka bi sürüm varda ben mi bilmiorum göremiorum

allah rızası için bi yardım benimki bide mecburiyet hayat kurtarırsınız valla ben kıbrısta ikamet ediorum ondan bu olayı telefona taşımam gerek laptopla nerey kadar lütfenn

ok arkadaşlar biraz fazla takıldım bişeyler buldum 21.0.102 die bi firmware var heralde ama yayaınlanmamış
bu şimdi resmi olarak hiç yayınlanmıcak mı demek oluo yayınlmaz mı nokıa bunu
herşey gidecek mass memory e format falan dio
zaten C bölümü kendi kendine flash yazmadan dolayı formatlanıo mus
???????????

Üst Alt