N95 8GB v31.0.015 HACKLENMESİ !!! ( Y SÜRÜCÜSÜ METODU ) ( HACKLİ N95 8GB LAR İÇİN )

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PROTOCHIP

Üye
    Konu Sahibi
N95 8GB v31.0.015 HACKLENMESİ !!! ( Y SÜRÜCÜSÜ METODU ) ( HACKLİ N95 8GB LAR İÇİN )
Sevgili Arkadaşlar,

N95 8gb v31.0.015 hacklenebilmektedir... Ancak bu firmware versiyonu hacklemek için telefonunuzun hali hazırda hacklenmiş olması gerekmektedir... N95 8gb ınızda v30.0.018 oldugunu ve bu firmware i hacklediğinizi varsayarak v31.0.015 in nasıl hackleneceğini aşağıdaki anlatımda bulabilirsiniz...

Y SÜRÜCÜSÜ METODU İLE N95 8GB v31.0.015 FIRMWARE İN HACKLENMESİ :

Telefonunuzun Hacklenmiş olması gerekmektedir... ( v30.0.018 yada daha eski ama hacklenmiş firmware )

1- Öncelikle Caps off yaparak teldeki dosya erişimine izin verin( caps off programı ile, rompatcher programı ile yada binpda secman programı ile )

2- Şimdi ActiveFile yada X-plore programını çalıştırıp c:\sys\bin içinde bulunun installserver.exe isimli dosyayı y:\sys\bin altına kopyalıyoruz... ( y sürücüsü altına sys ve onun altına bin isimli klasör yaratılmalıdır )

3- İsterseniz v31.0.015 ile update etmeden önce c:\sys\bin altında bulunan installserver.exe isimli dosyayı silip y sürücüsü metodu ile uyguladığımız hack işlemini unsigned uygulamalar kurarak test edebilirsiniz...

4- NokiaSoftwareUpdater programı ile N95 8gb ımızı v30.0.018 den V31.0.015 e yükseltiyoruz...

5- Firmware sorunsuz kurulduktan sonra artık eski hiçbir hack metodu kullanmadan direk olarak unsigned uygulamaları kurabiliriniz... Zira y:\sys\bin altında bulunan ve update işleminden önce yüklediğimiz installserver.exe unsigned uygulamaları kurma görevini yerine getirecektir...

6- Y sürücü içine attığımız dosyalar telefon formatlansa dahi silinmeyeceğinden ( *#7370# ) gönül rahatlığı ile hackli v31.0.015 i kullanabilirsiniz sorun oldugunda format atabilirsiniz...

7- Y sürücüsü sadece n95 8gb ve n82 telefonlarında bulundugundan bu işlem diğer modellerde işe yaramamaktadır...

Not: Bu işlem ile ben hackli V30.0.018 yüklü n95 8gb ımı v31.0.015 firmware sürümüne yükselttim ve sorunsuz bir şekilde hackli olarak kullanıyorum... ( n82 ile deneme imkanım olmadı ama v20.0.016 yüklü ve hackli olup y sürücüsü bulunan tellerde bu işlemin sorunsuz çalışması lazım ancak n82 için garanti veremem fakat n95 8gb için kendim uyguladıgımdan dolayı garanti verebilirim)

Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: tekdiş, serkanoloji, iLTERiS_KaaN ve 1 kişi daha

OLymPoS

olmadı bende malesef

ffatihh23

ffatihh23

Üye
Bu eskide kaldı :)

yunus.28.1907

yunus.28.1907

Üye
hacklemek nedir ?

halo_0036

halo_0036

Üye
Arkadaşlar yeni konu açamadım bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. N95 8gb kullanıyorum ekranım kırıldı ekran aldım onu da telefoncu kırdı yerine ekran taktı ama ekrana sağdan ve yukardan baktığında görüntüler resimler siyah beyaz gibi oluyor mesela sağ tarafımda birine resim göstermek istesem göremiyo acaba bu ekran orjinal değilmidir birde ekran ışığı devamlı azalıp çoğalıyo acaba neden ışık ayarıda çalışmıyo azaltıp çoğaltamıyorum önceden bu sorunların hiçbiri yoktu

--------------- Ekleme ---------------

eKRANIN ARKASINDA KENSA YAZIYOR

halo_0036

halo_0036

Üye
Arkadaşlar benim telde v31.0.015 yüklü ve daha önce hackli değildi yokmu bunu yapabilmenin bir yolu

iLTERiS_KaaN

iLTERiS_KaaN

Üye
Sevgili Arkadaşlar,

N95 8gb v31.0.015 hacklenebilmektedir... Ancak bu firmware versiyonu hacklemek için telefonunuzun hali hazırda hacklenmiş olması gerekmektedir... N95 8gb ınızda v30.0.018 oldugunu ve bu firmware i hacklediğinizi varsayarak v31.0.015 in nasıl hackleneceğini aşağıdaki anlatımda bulabilirsiniz...

Y SÜRÜCÜSÜ METODU İLE N95 8GB v31.0.015 FIRMWARE İN HACKLENMESİ :

Telefonunuzun Hacklenmiş olması gerekmektedir... ( v30.0.018 yada daha eski ama hacklenmiş firmware )

1- Öncelikle Caps off yaparak teldeki dosya erişimine izin verin( caps off programı ile, rompatcher programı ile yada binpda secman programı ile )

2- Şimdi ActiveFile yada X-plore programını çalıştırıp c:\sys\bin içinde bulunun installserver.exe isimli dosyayı y:\sys\bin altına kopyalıyoruz... ( y sürücüsü altına sys ve onun altına bin isimli klasör yaratılmalıdır )

3- İsterseniz v31.0.015 ile update etmeden önce c:\sys\bin altında bulunan installserver.exe isimli dosyayı silip y sürücüsü metodu ile uyguladığımız hack işlemini unsigned uygulamalar kurarak test edebilirsiniz...

4- NokiaSoftwareUpdater programı ile N95 8gb ımızı v30.0.018 den V31.0.015 e yükseltiyoruz...

5- Firmware sorunsuz kurulduktan sonra artık eski hiçbir hack metodu kullanmadan direk olarak unsigned uygulamaları kurabiliriniz... Zira y:\sys\bin altında bulunan ve update işleminden önce yüklediğimiz installserver.exe unsigned uygulamaları kurma görevini yerine getirecektir...

6- Y sürücü içine attığımız dosyalar telefon formatlansa dahi silinmeyeceğinden ( *#7370# ) gönül rahatlığı ile hackli v31.0.015 i kullanabilirsiniz sorun oldugunda format atabilirsiniz...

7- Y sürücüsü sadece n95 8gb ve n82 telefonlarında bulundugundan bu işlem diğer modellerde işe yaramamaktadır...

Not: Bu işlem ile ben hackli V30.0.018 yüklü n95 8gb ımı v31.0.015 firmware sürümüne yükselttim ve sorunsuz bir şekilde hackli olarak kullanıyorum... ( n82 ile deneme imkanım olmadı ama v20.0.016 yüklü ve hackli olup y sürücüsü bulunan tellerde bu işlemin sorunsuz çalışması lazım ancak n82 için garanti veremem fakat n95 8gb için kendim uyguladıgımdan dolayı garanti verebilirim)

Saygılarımla...
hackli olmayan ne yapcak?

(halil)

Üye
bende n95 8gb kullanıyorum ama nasıl anlıycam hackli olup olmadığını ve nasıl nerden hacklıycam yardımcı olursanız sevinirim şimdiden allah razı olsun

bebe_ruhi

bebe_ruhi

Üye
kardes c/sys/bin. Den /y/sys/bin. E kopyalasak. Yani silmeden daha sonra update etsek oluyormu yine? Benim telim hackli suanda hellox2 ile hackledim yani .cer ve . im var.

sarsilmaz1973

Üye
teşekkür ederim

eisenhiem

Üye
ben n82 kullanıcısıyım bu metodu kullandım ve artık hiçbir dosya yüklenmiyor. Hiç görmeseydim keşke n82 im mal gibi java telefonuna dönüştü. Askerdeyim pc olmadan düzeltme imkanı olabilir mi? Bilen var mi? Yoksa tek çözüm yolu flashlamak mi?

mstf_l

mstf_l

Üye
kardes sen pc olmadan düzelltigine sukret y sürücüsünü hacklerken dikkatli olmak lazım eger hata olursa hemen kontrol edip open4all acıkken o hemen silecektin installserver ı format atmayacaktın :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt