N900'de 3G Görüntülü Konuşma Yapılabiliyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

By_aLpKuN

By_aLpKuN

Üye
    Konu Sahibi
N900'de 3G Görüntülü Konuşma Yapılabiliyor mu?
Türkiyedeki Tüm Android Geliştiricileri bir araya toplayarak Ülkemizi XDA'da ve Dünyada temsil etmek. TRAD Team Misyonu 1 Yıl içerisinde Türkiyedeki tüm Android geliştiricini birleştirerek Türkiyedeki ilk ve tek Android Geliştirme sitesi olmak.

bigbosssx

Üye
hocam n900 şuanda görüntülü konuşma desteklemiyor donanımı var ama gelicek yeni güncelleme ile veya meego ile gelicek illa konuşmak istiyorsan amsnden wireless üzerinden yapıyosun ama amsn şuanda stabil çalışan bir program değil cihazı çok kastırıyor tavsiye etmem

By_aLpKuN

By_aLpKuN

Üye
    Konu Sahibi
hocam n900 şuanda görüntülü konuşma desteklemiyor donanımı var ama gelicek yeni güncelleme ile veya meego ile gelicek illa konuşmak istiyorsan amsnden wireless üzerinden yapıyosun ama amsn şuanda stabil çalışan bir program değil cihazı çok kastırıyor tavsiye etmem

saçma bence madem öyle neden koymuşlar öne kamera...

neyse bilgi için teşekkürler

ucahmetuc

ucahmetuc

Üye
saçma diyosunuz da almadan önce hiç araştırma yaptınız mı? mesela şuan bile elindeki telefonun neler yapıp yapamayacağını kaba taslak söyleyebilir misiniz? aldığınız şey ekmek değil sonuçta.. gerçekte nokia aslında n900'ü senin benim gibi kullanıcılara değil de, sadece yazılım geliştiricilerine odaklı olarak üretti. bazı meraklı kullanıcılar olan bizler ise ise zar zor yurtdışından, oradan, buradan bulup ülkemizde kullanmaya başladık. o yüzden bazı eksikleri illaki olacaktır. bunların başında ön kamerayı kullanamama, telefonu dik olarak kullanamama, 3. parti yazılım yüklemeden radyoyu kullanamama var.

edit: eğer teknoloji konusunda çok merakınız varsa ve bazı eksiklerini 3. parti yazılımlarla giderirseniz elinizdeki telefon sizi her şekilde tatmin eder. ben sürekli telefon değiştiren biri olarak, n900ü değiştirmeye kıyamıyorum. çünkü bu aletin yaptıklarının tamamını yapabilecek başka bir telefon yok piyasada (bir ara htc hd2 bakmıştım. ancak n900e göre bazı eksikleri var).

kuavo15

kuavo15

Üye
n900 bugüne kadar gördüğüm en iyi telefon bunun daha iyisini yapabilecek telefon yok çünkü linux tabanlı bir işletim sistemi var ve hala geliştitiliyor ve birçok işletim sistemide yüklenior windows,droiti,meego bunlar bildiklerim bilmediklerrimde vardır herhalde

bigbosssx

Üye
Hocam araştırmadan alırsan bu telefonu baya bir sıkıntı çekebilirisin,telefon bazı konularda eksik kalsada hergeçen gün topluluk geliştiricileri sayesinde zaten bu eksiklikler kapatılıyor bu telefonun piyasadaki diğer telefonlar gibi olmadığını tablet pc sınıfında olup diğer eski versyonlarında arama özelliği olmadığını düşünürsek bu tür ufak sorunların olmasıda çok normal bence ki bunlarda giderilemiycek sorunlar değil.

Bu arada meegoturkiye ekibi görünmeye başladı sayfalarda:D

mustimik

mustimik

Üye
gtalk uzerinden goruntulu gorusme var.
on kamerayi neden koymuslar olayina siddetle karsiyim bu haliyle bile msn ve gtalk uzerinden goruntulu gorusme destekliyo. Kaldi ki iphone4 de de on kamera var ama 3g uzerinden goruntulu gorusme yok, sadece iphone dan iphone a o da gprs ya da wifi ile internet uzerinden.
ozetle N900 un donanimini kullanacak yazilimlara ihtiyaci var, yazildikca kullanacagiz,

kuavo15

kuavo15

Üye
bu iphone ne biçim telefon ya alanlar kesinlikle özellik için almıyodur sırf hava olsun die kısmen %10 u beğendiği bir yanı vardır yok 3g konuşama iphone dan iphone yok bluetootht özelliğide iphondan iphone nedir bu yaa telefonmu bu :D

kaan dean

kaan dean

Üye
aramizdan kac kisi goruntulu arama yapma ihtiyaci duyuyor...?
goruntulu arama insanin ozel hayatina bir saldiridir bence...

By_aLpKuN

By_aLpKuN

Üye
    Konu Sahibi
aramizdan kac kisi goruntulu arama yapma ihtiyaci duyuyor...?
goruntulu arama insanin ozel hayatina bir saldiridir bence...

üstad önemli olan kullanıp kullanmamak değil.çalışıyor mu çalışmıyormu önemli olan bu.

kuavo15

kuavo15

Üye
bu ay içinde yen igüncelleme gelecek 3g de gelecek !

bigbosssx

Üye
Hocam sonuç olarak şuanda 3g üzerinden görüntülü konuşma yok wifi üzerinden çeşitli programlarla var ancak önümüzde gelicek olan pr1.3de gelmesi bekleniyor onda gelmese meego da kesinlikle geliceği duyuruldu ozamana kadar 3. parti bir yazılımlanda bu giderilebilir belli olmaz .Ancak n900 de o veya bu şekilde görüntülü konuşma olucak.

kuafor2009

Üye
arkadaslar brn bi N900 kullanicisiyim suan suudi arabistandayim yorumlarinizi inceledim yaklasik olarak n900 den amsn messenger i 9aydir kullaniyorum goruntulu olarak 3g uzerinden wi-fi dende deil suana kadar herhangi bi kasma yaratmadi ayrica n900 un skype uzerinden goruntulu gorusmede yapabiliyorum herhangi bi sorunu yok. iphone da kullandim ve hala kullaniyorum iphone 4 suan elimde inaninki ne n900 iphone nun , nede iphone n900 un yerini tutuyo . ikiside vazgecilmicek telefonlardir ki n900 linux tabanli ilk pc tel dir ki eksikliklerin olmasi gayet ve normaldir. repo lara baktigimiz zaman hergun yenilenen guncellenen programlar vardir bence bi telefon kullaniysaniz herseyden once ufak bi arastirma yapildigi zaman ne yapmasi gerektigini algiliyabiliyo insan yinede forumdaki arkadaslara gerek paylastiklari programlar gerek yaptiklari yardimci yorumlardan dolayi tsk ederim

NR6630

NR6630

Üye
bu iphone ne biçim telefon ya alanlar kesinlikle özellik için almıyodur sırf hava olsun die kısmen %10 u beğendiği bir yanı vardır yok 3g konuşama iphone dan iphone yok bluetootht özelliğide iphondan iphone nedir bu yaa telefonmu bu :D
YAW ARKADAŞ İPHON GİBİ DANDİRİK TELEFON DAHA GÖRMEDİM BU BİZİM MİLLET NE DİYE KULLANIR HALEN ANLAMAM NE BİR DONANIM NE BİR ÖZGÜR YAZILIM NE BİR DESTEK NE BİR DEPOLAMA NEDE BİR MULTİMEDYASI YOOOOOOOKK VARSA BUYRUN BENLE GİRİN TARTIŞMAYA AÇIĞIM,,,, ULEN ZATEN 1 TANE MENÜSÜ VAR ODA ANA EKRANDA :d::d:RESİM:P: GALERİ:P: MÜZİK ALARM:P: SAAT:P::P: BUNLAR NOKİA 6630;DA BİLE VARDI PUHAAA.... BU TELEFONU ŞİDDETLE REDDEDİYORUM SAKIN ALMAYIN BİRDE İPHONE 3..4 GİBİ SERİSİNİ ÇIKARIYOALR SANKİ DİKKAT ÇEKİYO 5 PARA ETMEZ İSTERSE 10 ÇIKARSINLAR... NEDENMİ ÇÜNKİ BU TELEFONDA ÖZGÜRLÜK YOK HERŞEY SINIRLI,,, BEYLER UYANIN İPHONE CİLER:d::d:

By_aLpKuN

By_aLpKuN

Üye
    Konu Sahibi
YAW ARKADAŞ İPHON GİBİ DANDİRİK TELEFON DAHA GÖRMEDİM BU BİZİM MİLLET NE DİYE KULLANIR HALEN ANLAMAM NE BİR DONANIM NE BİR ÖZGÜR YAZILIM NE BİR DESTEK NE BİR DEPOLAMA NEDE BİR MULTİMEDYASI YOOOOOOOKK VARSA BUYRUN BENLE GİRİN TARTIŞMAYA AÇIĞIM,,,, ULEN ZATEN 1 TANE MENÜSÜ VAR ODA ANA EKRANDA :d::d:RESİM:P: GALERİ:P: MÜZİK ALARM:P: SAAT:P::P: BUNLAR NOKİA 6630;DA BİLE VARDI PUHAAA.... BU TELEFONU ŞİDDETLE REDDEDİYORUM SAKIN ALMAYIN BİRDE İPHONE 3..4 GİBİ SERİSİNİ ÇIKARIYOALR SANKİ DİKKAT ÇEKİYO 5 PARA ETMEZ İSTERSE 10 ÇIKARSINLAR... NEDENMİ ÇÜNKİ BU TELEFONDA ÖZGÜRLÜK YOK HERŞEY SINIRLI,,, BEYLER UYANIN İPHONE CİLER:d::d:

kesinlikle katılıyorum.Bizim milletimiz görmemiş ya farklı bişey çıktımı hemen alırlar.Eğer telefon diyorsanız htc üstüne tanımam.iphonu 5 e katlar..

enes bilgu

Üye
hic bir ek pro yuklemeden skypiden disarda icerdde sagda solda goruntulu konusma yapilabiliyor cokda guzel oluyo :D ama aksamlari biraz karanlik gosteriyo :D

Öztek

Üye
hic bir ek pro yuklemeden skypiden disarda icerdde sagda solda goruntulu konusma yapilabiliyor cokda guzel oluyo :D ama aksamlari biraz karanlik gosteriyo :D
Skype'ın kolaylık sağlamasından ötürü akşamları da yanımızda bir el feneri yada projektör taşımamız farz oluyor :D o kadarda olsun yani...

lord219

Üye
Skype ile konuşma özgürlüğü süper. Iphone -N900 arasında skype ile görüntülü konuşma denedim, adamlar o kadar Iphone ile özgürlüğü kısıtlamışlar ki bozuk bir sesten öte randıman alamadık. Ama ev arkadaşım ben okuldayken arayıp skype ile görüntülü konuşabiliyoruz. Bu Özgürlük hiç bir şeye değişilmez.

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
güncelleme gelecekmiş bu konuyla alakalı umarım görüntülü görüşme olayı halledilmiş olur şu an tek eksik o bence..
2g3g4g hepsini aldım kuullandım kız işi iphone kolay kullanımı basit amacı belli FAKAT n900 sonsuz bir dünya kafana göre herşey ;)

Üst Alt