n900 ssu update ile ana ekranda dikey mod

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
n900 ssu update ile ana ekranda dikey mod
arkadaslar n900 ana ekraninda dikey mod destegini yeni cikan ssu update i ile olusturabilirsiniz bunun icin my maemo com a bakin ana sayfanin ortalarinda ssu update konulu bir baslik var oradan devam edin community ssu programini yukleyin ve update edin dikey mod super calisiyor

blezzard

Üye
Teşekkürler , bende tam böyle birşey arıyordum umarım işime yarar :)

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
n900 internet ve bazi programlarda dikey olarak calisiyor fakat ana ekranda mecburen yatay kullaniliyordu, daha once bir program ile ana ekran dikeylestirilebiliyor ama sorunlu calisiyordu bu ssu update i ile bu is asilmis durumda ve n900 super sekilde dikey olarak calisiyor umarim yukleyebilirsin biraz karisik cunku once repository ekliyor sonra cihazi update ediyorsun o zaman community ssu diye bir program sistem apleti icine yukleniyor oradan bir daha update ediyorsun

blezzard

Üye
n900 internet ve bazi programlarda dikey olarak calisiyor fakat ana ekranda mecburen yatay kullaniliyordu, daha once bir program ile ana ekran dikeylestirilebiliyor ama sorunlu calisiyordu bu ssu update i ile bu is asilmis durumda ve n900 super sekilde dikey olarak calisiyor umarim yukleyebilirsin biraz karisik cunku once repository ekliyor sonra cihazi update ediyorsun o zaman community ssu diye bir program sistem apleti icine yukleniyor oradan bir daha update ediyorsun

Kardeşim anlattığın için teşekkürler, fakat ana sayfada ssu uptade'i göremedim bir link vermen mümkün mü acaba ?

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
. Bu adreste installation adinda bir baslik var onun hemen altinda Maddeler siralaniyor ikinci maddenin icinde portakal renkli yazilmis olan install testing yazisini sayfayi n900 ile acarak tikla ve takip et

----------Eklendi @ 04:18:32 ---------- Yazıldı @ 03:52:16 ----------

da aradigin aranan cevapsiz seklinde tum iletisimi giden gelen gun dakika saniye konusma suresi olarak kaydeden bir program var ayni numarayi uc defa aramissan hepsini de farkli farkli kaydediyor, symbiandaki islem kaydi gibi ama ondan daha gelismis bir program

blezzard

Üye
. Bu adreste installation adinda bir baslik var onun hemen altinda Maddeler siralaniyor ikinci maddenin icinde portakal renkli yazilmis olan install testing yazisini sayfayi n900 ile acarak tikla ve takip et

----------Eklendi @ 04:18:32 ---------- Yazıldı @ 03:52:16 ----------

da aradigin aranan cevapsiz seklinde tum iletisimi giden gelen gun dakika saniye konusma suresi olarak kaydeden bir program var ayni numarayi uc defa aramissan hepsini de farkli farkli kaydediyor, symbiandaki islem kaydi gibi ama ondan daha gelismis bir program

Hocam çok teşekkür ederim birde son olarak, n900'ümü bilgisayardan yönetecek bir program varmıdır ?

mavi_krimzi

Üye
bunu kaldırmayı bilen varmı benim hoşuma gitmedi sadece menü ve ana ekran oluyo arana ekranını dik konum modu kapalıyken reddet seçeneği kayboluyo bana acil bunu nasıl kaldıracağımı bilen varmı şimdiden çok tşk ederim

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
dikey modda birsey kaybolmuyor, her iki modda da ana ekran uzerindeki ikonlari istedigin yerlere farkli farkli yerlestirebiliyorsun ve mod degisiklikllerinde bunlari hafizasinda tutuyor iphone gibi ekranda mod degisikligi yaptiginda ikonlar kafasina gore yer degistirmiyor hangisi nerede dursun istiyorsa orada duruyorlar, birde bu program bir sistem programi N900 un sisteminin tamamini dikey mod yapiyor fakat dikey olarak yazilmamis eski programlar dogal olarak dikey olmuyorlar, bu programlardan kaynaklanan bir durumki o programlar bende cok fazlada yok yani bendekilerin cogu dikey oluyor. yalniz reddet tusu dedigin hangi tus onu anlayamadim cunku bende kaybolan bir sey olmadi....silmek istersen ssu community update i kaldiracaksin

Galaxy nExUs

Galaxy nExUs

Üye
arkadaslar ben bunu yaklasık 2 aydır kullanıyorum.bana güncelleme gelmişti yükledim bu dikey modu bayadır kullanıyorum.kaybolan bişede yok.gayet memnunum.internet felan da dikey oluyo.yani koca browser dikey oluyo.merak ettıgım bişe var benim 2 aydır kullandığımın dışında birşeymi acaba bu güncelleme?

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
ana ekran da dikey oluyorsa budur ama sadece internet ve bazi programlar dikey oluyorsa bu degildir...

yalniz ben ek birseyler soylemeliyim cunku bir sistem updat i yani kafadan sallama birsey degil ve icinde sadece dikey mod degil bircok update barindiriyor telefonun profiller kismina fazl adan oozellikler ekliyor sistem ayarlarinda ek ozellikler var ve isin guzel tarafi maemo ile ugrasan bir gurup tarafindan surekli guncelleniyor sirf 2011 de bir kac guncelleme yayinlandi bu yuzden cihaza yeni ozellikler kazandiriyor ve bazi bug larda gideriliyor bu yuzden bence kullanilmasi gereken en onemli programlardan birisi

serdarrrr

Üye
Teşekkürler

Galaxy nExUs

Galaxy nExUs

Üye
bende ana ekran da dikey oluyo.kısayollar yatayda ayrı konumlanıyo dikeyde ayrı.yani birbirine karışmıyo.bende bu anlatılanlar mevcut 2 aydır ama size bu yeni mi geldi.yada dikey mod dışında ne geldi acaba size profillerden başka?bende menu felan bır cok sey dıkey modda.birtek SMSler yatay değil.oda dikey olsa iyi olurdu.

osmanayman

osmanayman

Üye
Bilmeyenler için, ayarlar - CSSU features dan "force rotation enabled" seçeneğini aktifleştirin her şey dikey oluyor, fakat pek kullanışlı olduğu söylenemez. Mesajlarda sanal klavye devreye giriyor yazması zor biraz... Selametle...:oke:

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
Aslında diğer telefonlarla aynı durumda daha fazla ne bekliyorsunuz yahu :)

• Beğen
Tepkiler: osmanayman
Galaxy nExUs

Galaxy nExUs

Üye
Bilmeyenler için, ayarlar - CSSU features dan "force rotation enabled" seçeneğini aktifleştirin her şey dikey oluyor, fakat pek kullanışlı olduğu söylenemez. Mesajlarda sanal klavye devreye giriyor yazması zor biraz... Selametle...:oke:

bu ayar tam nerde osman? ben göremedim bu ayar yerini?

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
osman ayri bir program daha yuklemis durumda, depoda system sekmesinde bulabilirsin onu yukleyince o programin icinde var o komutlar

Galaxy nExUs

Galaxy nExUs

Üye
ayarlarda ccsu çıkıyo ama sadece versiyon detayı görünüyordu.ben suan 21.2011 yukledıgım için cssu yuklemedım.cssu yükleyince versiyon 20'ye düşüyo niyese !

enolaguy

Üye
    Konu Sahibi
ayarlarda ccsu çıkıyo ama sadece versiyon detayı görünüyordu.ben suan 21.2011 yukledıgım için cssu yuklemedım.cssu yükleyince versiyon 20'ye düşüyo niyese !
app managerda system bolumude cssu ile ilgili ek bir program daha var ancak onuda yuklersen n900 un sistem sekmesinde bazi ozellikleri kontrol edebilir hale gelirsin, ayrica dikey mod yapan yazilimda aslinda uzerinde versiyon numarasi olan bir firmware yamasi oldugu icin 2011 firmware ile uyum gostermiyor ama sanirim yakinda onunda 2011 i cikar o zaman kullanabilirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt