n900 mause&klavye icin yardimm :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

potman55

Üye
    Konu Sahibi
n900 mause&klavye icin yardimm :(
n900 ile mause ve klavye keyfini yasamak istiyorum ama bbi turlu yapamadim googlede hicbise yoq bana hangi programlar indirilcek nasil yapilcak anlatirmisiniz tesekkurler

potman55

Üye
    Konu Sahibi
hayir bunu demyorum hen ile olan varya yukleyemiyorum bir yol gosterin ne olur Ue-Gazi arkadasim sana sesleniyorum :)

deli fisek

Üye
h-e-n yüklüyse şu kodları girip mouse ve klavye bağlaman yeterli mouse a güç geldiği anda otomatik tanır maemo.

apt-get install extmou extkbd

depolardada mevcut

potman55

Üye
    Konu Sahibi
hen ve verdiklerini depodan kurdum sadece mause takmak kaldi takinca hen acicam deme ordan beri yapacam guc vermeyi insallah olur telefon elime gectiginden beri ugrasiyorum ama bi turlu yapamadim insallah olur olunca yazarim buraya coooook tesekkur ederim :)))))))

potman55

Üye
    Konu Sahibi
dedegini yaptim ama tik yok ya bendemi problem var yoksa telefondami bi turlu yapamadim :((((

osmanayman

osmanayman

Üye
"Hen"in çalışabilmesi için min. kernel v46 ile girmen lazım. Yoksa hen hiç bir şeyi görmez. Şu an kernel v48 var telefonlarımızda, kernel v49 çıktı stabil değil. Kernel v48'i yükle sonra dene... Ok...:oke:

potman55

Üye
    Konu Sahibi
kardes bende onu diyom iste hen actigimda karnel hatasi veriyo ama onu indiremiyorum onu indirebilsem olcakda sende link veya dosyayi koyarsan cooook sevinirim kardes bekliyorum

grimser

Üye
depolarda hen i bulamadım...kaldırılmış olma ihtimali yoktur dimi

osmanayman

osmanayman

Üye
kardes bende onu diyom iste hen actigimda karnel hatasi veriyo ama onu indiremiyorum onu indirebilsem olcakda sende link veya dosyayi koyarsan cooook sevinirim kardes bekliyorum

Şunları indir ve MyDocs'a at ardından x-term'den şu kodları gir.

Sıra geldi kodlara:

root

cd /home/user/MyDocs

dpkg -i multiboot_0.2.10-1_armel.deb

dpkg -i multiboot-kernel-maemo_0.3-1_armel.deb

dpkg -i kernel-power_2.6.28-10power49_armel.deb

dpkg -i kernel-power-modules_2.6.28-10power49_armel.deb

dpkg -i kernel-power-bootimg_2.6.28-10power49_armel.deb

dpkg -i kernel-power-settings_0.12_armel.deb

dpkg -i kernel-power-flasher_2.6.28-10power49_armel.deb

Çıkış

Sıralama bu şekildeydi sanırım. Şayet hata vermezse teli resetle(klavye açık olacak), multiboot çıkacak kernel power 49 2.seçenek olması lazım, kaçsa klavyeden o tuşa bas gir. Ok. Selametle... :oke:

----------Eklendi @ 15:40:09 ---------- Yazıldı @ 15:38:15 ----------

depolarda hen i bulamadım...kaldırılmış olma ihtimali yoktur dimi

Kataloglar yüklü olmayabilir. Önce atalogları yükleyin. Ardından x-terminal'den;

root

apt-get install hostmode-gui

yazın gelen soruya "e" deyip devam edin yükleyecektir... Selametle...:oke:

potman55

Üye
    Konu Sahibi
gine olmuyorrr delii olcammm kodu yazıyom hata veriyoooo offf yardım eden yokmu yaa duvarda kırcam şimdi telefonuu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt