N900 HD Video Oynatma, HD/DVD Kayıt

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Bir de şu kodları bir dene;

root

apt-get install --reinstall omap3-dsp-baseimage-ti omap3-dsp-libraries-ti gstreamer0.10-openmax libbridge2 gstreamer0.10-dsp

İnşallah bu son olur... Gelen soruya "e" de... İşlemlerden sonra teli yeniden başlat... Selametle...

ua_kral

ua_kral

Üye
kardeşim ksb nete telefonla giriyordum şarjı bitti yazamadım son söylediğini de denedim malesef olmadı yardımların için çok tşk ederim :(

ua_kral

ua_kral

Üye
kardeşim herhal de başka bi yontem kalmadı galiba formatan sonra hangi proğramları yüklememi tavsiye ederisin Selametle...

ua_kral

ua_kral

Üye
kardeşim bi isteğim daha var eger mümkünse şu libgstdsp dosyanın orjinali varsa gönder bana simdiden tsk ederim

mert_1047

mert_1047

Üye
Ellerine sağlık osman kardeş. Yanlız bi durum var ben bu konuya talk maemo dan bakarak yapmıştım yanlız dsp ayarının bulunduğu bi dosya var onunla oynamak gerekliymiş dsp ile oynamayınca iş görmüyordu ne video çektiği belli oluyordu ne de izleyebiliyordum dsp yi düzenleyip eklerim ama bu yolu deneyip video çeken ve izleyen varsa bilemiyorum Selamlar...

Cihazda 720p kayıt ve oynatma işini sağlayacak ara programı kurdum biraz uğraştırıcı oldu anlatımı inşallah öğleden sonra gerçekleştireceğim

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Vay Mert kardeşim arada yaz böyle... Özlüyoruz seni... Bu şekliyle denedim hiç bir sorun yok... Kameranın çektiği hd/dvd videoları sorunsuz oynatıyor... Diğer 720p dosyalarda ise takılmalar çok fazla... Mplayerda iyi sayılır fakat onda da ses/görüntü uymuyor... talk.maemo'da libgstdsp.so dosyasına sürekli eklemeler yapıp paylaşıyorlar... Oynamalarla ilgili pek bilgim yok hiç denemedim... Anlatımını ve sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyorum... Selametle kardeşim...:oke:

baran79

Üye
osman kardeş benim bu konularda sorunum yok ama en son yazdığınla ilgili bişey soracam şimdi benim tel canavar gibi :D ama gel gelelim bu videoları oynatırken sorunumda yok ama videonun boyutu yüklesince baı videolarda donma değilde sanki biraz yavaş hareket ediyo gibi oluyo nederler slow motionmu ne işte son yazında libgstdsp.so dosyasına ekleme yapıyolar felan demişsin şimdi ben bu dosyayı alıp atsam düzelebilirmi?

mert_1047

mert_1047

Üye
Osman kardeş Dsp ile oynamalar sonucu videolarda takilma sorunlari azaliyor diyorlar anlatima birazda başlıyorum

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
osman kardeş benim bu konularda sorunum yok ama en son yazdığınla ilgili bişey soracam şimdi benim tel canavar gibi :D ama gel gelelim bu videoları oynatırken sorunumda yok ama videonun boyutu yüklesince baı videolarda donma değilde sanki biraz yavaş hareket ediyo gibi oluyo nederler slow motionmu ne işte son yazında libgstdsp.so dosyasına ekleme yapıyolar felan demişsin şimdi ben bu dosyayı alıp atsam düzelebilirmi?

Çat-pat ingilizceyle öyle anlaşılıyor... Tam bilgim yok... Daha çok anlatımındaki DSP profilleri üzerinde duruyorlar... Selametle...:oke:

serserim1905

serserim1905

Üye
kardeş ben daha önce bu pro uygulamıştım çalışmıştı daha sonra tele format ettım bugün yeniden kurdum herşey normal gitti faka apt-get -f install die bi şey eksik dedi sanırım fazla önemsemedim işlemler sonucu kamerayı açtım video kayıtı açtım orda hd kayıt ayarlarından birini seçtim çek dedim başladı çekmeye siyah ekran çıkıyodu ve kayıt yapar gibi saniyeler çalışıyodu daha sonra kaydettigim dosyayı açttım yine siyah ekran başka bi video denedim desteklemiyor dedi aboo :D gitti dedim camera sonra sorun yaşayan idger arkadaş için kaldırma kodları yazmıştın onları uyguladım yin apt-get -f install eksik falan yazıyodu kur dedim bende kurarken ondada hata verdi fakat biraz kodları kurcaladım kaldırdım sanırım deyip teli yeniden başlattım video açtım oynatıyo kameraya girdim video ayarlarına girdim baktım ki hd ayarları gitmiş herşey normale dönmüş şükür :D ama bu hd olayına yeniden bi el atın kardeş bu eksik falan dedigi cihazın apt -f install nedir kurmaya çalışttım yarıda kaldı neden bi el atsan kardeş

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
"apt-get -f install" ile eksik paketleri kurar...:oke: HD için elimden gelen bu...:bilmm Bu kodlarla sorunsuz kullanıyorum... Fakat önceden x-term'den yaptığım upgradeleri artık Uygulama Yöneticisiyle yapıyorum...|-)

serserim1905

serserim1905

Üye
zaten sorun orda apt-get -f install dedigim de kuruyor y/N die soru sordu e dedim bi kaç işlem daha yaptı ama yine hata verdi

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Hata ne, tam olarak?..:hmmm

serserim1905

serserim1905

Üye
kardeş onu hallettim galiba ama maemo talk ta karnel 49 ve wget kur dio bu hd kayıt için karnel kurulu zaten ama wget nasıl kuracagız

----------Eklendi @ 16:05:40 ---------- Yazıldı @ 15:35:34 ----------

onuda hallettim yeniden deneyecem bakalım

----------Eklendi @ 17:07:40 ---------- Yazıldı @ 16:05:40 ----------

olmuyor ya yükledim yine video oynatmıyor çekmiyor :D kaldıracam tekrar

----------Eklendi @ 17:27:45 ---------- Yazıldı @ 17:07:40 ----------

apt-get install --reinstall camera-ui libgdigicam0 libgdigicam-gst-camerabin0 bu kodları girdikten sonra restard yaptım videoları çalıştırıyor camera video ayarlarında görünen yeni ayarlardan birini denedidim çekti video ve oynattı :D anlamadım gitti ya

abdülhey25

abdülhey25

Üye
power karnel v49 yükleyin demişsin ben fapman kullanıyorum girdim 6 tane linux karnel dosyası var bunların hepsini yükleyecekmiyim bide wget dediğin program widgets gallery programı mı abi?

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Geç de olsa konu güncellendi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt